Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Camping Croatia

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009
Va cer ajutorul in legatura cu campingurile pe care le-as putea gasi in Croatia.

Vreau sa stau 1-2 zile in zona lacurilor de la Plitvice si inca 7-8 zile pe coasta, pentru plaja. Pe unde gasesc campinguri si intr-o parte si in alta? Pe coasta, m-ar interesa in jumatatea sudica, intre Split si Dubrovnik (punctele mele de interes ar fi de fapt Makarska si Dubrovnik, dar pot sa mi le schimb, daca nu gasesc campinguri in apropiere).

Daca puteti sa precizati mai multe, m-ar interesa si:
- taxa de campare;
- conditiile din camping;
- posibile pericole.

Multumesc!

#2
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
http://www.np-plitvi...e...0&Itemid=65
e legat de camping.sunt 2 si macar informativ gasesti cate ceva

#3
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
N-am stat niciodata in camping in Croatia, dar am vazut ca sunt multe. E plin de ele pe toata coasta si pe insule. Roaga-l pe google sa te ajute. Am si trecut prin citeva in timpul plimbarilor. In primele vizite chiar am ramas mirat cand vedeam masini de > 50 000 Euro parcate in fata corturilor. Din ce am vazut conditiile sunt foarte ok, preturi nu stiu, toate au un magazin langa, punct de schimb valuta, wc-uri foarte curate (am fost) si cred ca sunt sigure. Am vazut ca e absolut normal sa iti lasi cortul si lucrurile afara fara nicio problema.

#4
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007

 strabun, on 28th June 2010, 11:08, said:

Va cer ajutorul in legatura cu campingurile pe care le-as putea gasi in Croatia.

Vreau sa stau 1-2 zile in zona lacurilor de la Plitvice si inca 7-8 zile pe coasta, pentru plaja. Pe unde gasesc campinguri si intr-o parte si in alta? Pe coasta, m-ar interesa in jumatatea sudica, intre Split si Dubrovnik (punctele mele de interes ar fi de fapt Makarska si Dubrovnik, dar pot sa mi le schimb, daca nu gasesc campinguri in apropiere).

Daca puteti sa precizati mai multe, m-ar interesa si:
- taxa de campare;
- conditiile din camping;
- posibile pericole.

Multumesc!
sint f scumpe,~8-10-15 euro/zi/persoana(cu masina,cort, electricitate,apa),conditiile,din ceea ce am vazut eu fara sa stau, sint excelente!nu se merita(datorita pretului)decit daca esti un impatimit al campingului

#5
The_Magus

The_Magus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.08.2004
Pe harta interactiva de mai jos o sa gasesti destule pe coasta:

http://www.croatia-map.net/

La fiecare ai un link unde poti gasi preturi si poze.

#6
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009
Va multumesc tuturor, mi-am facut acum mai mult decat o idee.

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007
Si mie mi-au placut campingurile din Croatia si am vazut unul fain langa Trogir. Fiecare cort avea palmierul lui :)
Ca si costuri nu e bine sa le comparam cu pretul unui studio ptr ca cine merge la camping nu o face ptr economii ci ptr placerea de a sta cat mai aproape de natura. Nu uitati ce conditii se ofera in asemenea campinguri.
Un singur pericol vad aici si anume sa-ti placa si sa mai vrei sa mergi si la anul :)

#8
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009
atupi nu ne-ai mai spus unde mergi anul acesta in vacanta sau poate mi-a scapat mie! Noi ne-am hotarat totusi sa mergem in Muntenegru si apoi Croatia,bineinteles ca am tinut cont si de informatiile date de tine la "rubrica Muntenegru".O sa cautam cazare direct la fata locului si am inteles ca este mai bine sa cautam in localitatile mai mici decat in marile statiuni/orase,dar totusi nu stiu cum sa cautam,au centre de informare turistica sau pur si simplu sunt anunturi cu camere de inchiriat ca si in Croatia.Astept informatii calde de la voi.

       Vacanta placuta tuturor

#9
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007
Spaily sincer nu stiu unde ma duc in vacanta. Tocmai am fost o saptamana in Corfu ca nu fusesem dar la toamna in vacanta cea mare de 2 saptamani chiar nu stiu unde sa ma duc. (daca ma duc)
Scuze de offtopic  dar Adriatica ramane la sufletul meu mai aproape decat M Egee :)

#10
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008

 atupi, on 5th July 2010, 12:34, said:

Spaily sincer nu stiu unde ma duc in vacanta. Tocmai am fost o saptamana in Corfu ca nu fusesem dar la toamna in vacanta cea mare de 2 saptamani chiar nu stiu unde sa ma duc. (daca ma duc)
Scuze de offtopic  dar Adriatica ramane la sufletul meu mai aproape decat M Egee :)

Ia scrie asta pe topicul de corfu !  :D    Sunt de aceeasi parere !
sa nu fiu offtopic : sunt destule campinguri pe coasta dalmata si cu pozitii de invidiat ( pe malul marii , intre pini sau maslini) . cine alege genul asta de cazare sigur ca-i place si a investit si ceva in echipament ( chiar daca l-a inchiriat ) .
pericole ? n-am auzit de asa ceva in hr ! da, asa e , sa-ti placa prea mult !

#11
tabek

tabek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.07.2007
Eu stau in campinguri in fiecare concediu, anul trecut am fost in Grecia acum vreau sa merg in Croatia...intr-adevar trebuie sa-ti si placa, dar totusi este si pretul mai mic, nu poti sa spui ca nu se merita din cauza pretului mare! Un camping costa in medie ~ 10EUR/pers. spuneti-mi si mie care hotel/pensiune costa asa putin si sa fie si la maxim 50 metrii de malul marii? :)

#12
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Poti gasi lejer pensiuni, chiar si pe malul marii, cu 25 Euro camera dubla. Depinde si de locatie, si de perioada.

Edited by biscatrix, 06 July 2010 - 13:56.


#13
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007
da,poti gasi camere complet utilate la 25-30 euro,in imediata vecinatate a plajei!de aceea vedeam campingul ca fiind "scump".in principiu ,in croatia,campingul nu te ajuta sa economisesti si trebuie sa fi un impatimit pt a-l alege!

#14
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009

 biscatrix, on 6th July 2010, 14:56, said:

Poti gasi lejer pensiuni, chiar si pe malul marii, cu 25 Euro camera dubla. Depinde si de locatie, si de perioada.


 haplea82, on 6th July 2010, 15:10, said:

da,poti gasi camere complet utilate la 25-30 euro,in imediata vecinatate a plajei!de aceea vedeam campingul ca fiind "scump".in principiu ,in croatia,campingul nu te ajuta sa economisesti si trebuie sa fi un impatimit pt a-l alege!
Dati-mi si mie un pont, in legatura cu preturile astea! Ca anul trecut am stat cu 40 si 45 euro/noapte/camera dubla.
Merci.

#15
branco_no

branco_no

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2008

 strabun, on 14th July 2010, 22:45, said:

Dati-mi si mie un pont, in legatura cu preturile astea! Ca anul trecut am stat cu 40 si 45 euro/noapte/camera dubla.
Merci.
Dca mergi la fata locului poti si sa negociezi la greu.
Eu cand am ajuns in Omis de ex. am gasit o pensiune care mi-a placut f mult . Avea o tersa superba , acoperita cu kiwi. Bineteles si conditiile din pensiune erau f bune . a inceut a cerut 35 de euro pe cam dar dupa negociere am ajuns la 22 de euro / noapte.
Croatul e de principiu ca sa scada pretul la cazare astfel incat sa nu stea cu pensiunea goala. Acest principiu nu se aplica la noi in tara, asa ca noi nu prea suntem obisnuiti cu el.
Cand ajungi in Croatia negociaza la greu.
La fel am patit in Bol Slunj, Mlini, Selce etc. pe unde am stat in Croatia. Deci chestia generala pt Croatia
PS. Pe portalurile cu reervari in Croatia, au niste preturi f mari . o camera care in realitate costa 20 de euro pe noapte pe portal o gasesti la 30 de euro. O cunosc din cunostiinta de cauza

Edited by branco_no, 15 July 2010 - 06:52.


#16
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009
OK, merci.

Propria experienta e un pic diferita. Cand am fost in Croatia, am avut rezervari peste tot, in afara de zona de langa Dubrovnik. Si acolo am luat 2-3 sate la rand. Cereau cam toti 45-50-55  Eur/zi/dubla. Doar una ne-a facut o mica reducere de la 50 la 45, unde am si ramas. In rest, spuneau ca ne asteapta, daca ne razgandim... :)

#17
branco_no

branco_no

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2008

 strabun, on 15th July 2010, 21:36, said:

OK, merci.

Propria experienta e un pic diferita. Cand am fost in Croatia, am avut rezervari peste tot, in afara de zona de langa Dubrovnik. Si acolo am luat 2-3 sate la rand. Cereau cam toti 45-50-55  Eur/zi/dubla. Doar una ne-a facut o mica reducere de la 50 la 45, unde am si ramas. In rest, spuneau ca ne asteapta, daca ne razgandim... :)

anul acesta am fost langa Dubrovnik in Mlini. Initial am cautat pe malul marii, bineteles ca preturile era de 40 de euro/ noapte. ne-am indepartat putin de malul marii si bineteles ca au inceput sa scada si preturile dar a crescut si sansa de a negocia. Astfel la 400 de m de plaja am gasit un apartament f fain la 25 de euro Initial au cerut 35 de euro.
Pe site au pus pretul de 40 de euro in realitate au cerut 35 si au negociat pana a 25.
http://www.dubrovnik...ml/home_en.html
dar conditiile sunt impecabile isi merita toti banii. Poate au negociat si ata pentru ca eram singuri in vila. Oricum eu ii recomand

Edited by branco_no, 15 July 2010 - 23:28.


#18
Andrey1

Andrey1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 20.05.2005
Preturile date de voi sunt pentru camere duble? Aveti idee daca permit "arhivarea" adica sa stam 4 persoane intr-o camera dubla de exemplu?
Plec in Croatia peste o saptamana, eram decis la cort dar daca preturile la pensiuni se apropie asa de mult de cele la camping, ma mai gandesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate