Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Curs minim de prim-ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
iordache4991

iordache4991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 13.01.2009
Buna...seara.

Am o intrebare: Cat dureaza un curs minim de prim-ajutor (cat sa ai o diploma), la Crucea Rosie? Unele surse zic o saptamana, si vreau sa stiu daca e adevarat (imi trebuie minim-minimorum, numai diploma aceea sa fie...)


Atata tot

#2
iordache4991

iordache4991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 13.01.2009
LE: Acuma am citit ca e vorba de 12 ore.... pot sa le efectuez cum vreau eu? (de exemplu 2-3ore/zi ?)

#3
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
mie la telefon mi-au spus 2 zile , 6 ore / zi , sambata si duminica , m-am inscris la crucea rosie sector 6

#4
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View Postvirtualx, on 9th August 2010, 23:47, said:

mie la telefon mi-au spus 2 zile , 6 ore / zi , sambata si duminica , m-am inscris la crucea rosie sector 6
Insa la Crucea Rosie e 150 de lei.
Alternativa e sa dai doar 10 lei cu conditia sa semnezi contract de voluntariat pe vreun an de zile.

#5
luminita-

luminita-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 01.04.2010
Pt cei care nu sunt voluntari cursul costa 150 de lei,dar pt cei care sunt elevi au o reducere si costa doar 100 de lei.Pt voluntari orele sunt gratuite cu conditia sa ai 20 de ore de voluntariat inainte de curs si 30 dupa.

Cursul tine 12 ore si se desfasoara sambata(6 ore)si duminica(urmatoarele 6 ore).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate