Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Destinatie vacanta

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
alexuts2oo4

alexuts2oo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.05.2009
Salutare tuturor. Sunt in cautarea unei destinatii de vacanta si nu prea stiu ce sa aleg. Anul trecut am fost in Croatia, in Brela mai exact si mi-a placut la nebunie, mai ales plaja, peisajele si multimea de lucruri de vizitat. Anul asta as vrea sa incerc ceva nou, Grecia sau Turcia. Asa ca va intreb pe voi daca sunt peisaje mai frumoase si daca se merita per ansamblu sa merg in Grecia sau Turcia, sau sa aleg tot Croatia, caci ar mai fi multe lucruri pe care le-am sarit anul trecut. Merci anticipat si astept recomandarile voastre.

#2
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Eu anul asta voi merge in Turcia, am auzit numai lucruri bune de Antalia. :) Tu merci cu masina? Ce buget si cate persoane sunteti ?

#3
alexuts2oo4

alexuts2oo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.05.2009

View Postdaniel21, on 27th June 2010, 20:22, said:

Eu anul asta voi merge in Turcia, am auzit numai lucruri bune de Antalia. :) Tu merci cu masina? Ce buget si cate persoane sunteti ?

In principiu cu masina, insa posibil sa aleg avionul, depinde de locatie. Momentan suntem doar 2 persoane. Bugetul ar fi undeva in jur de 1000 de euro pentru amandoi, incluzand transport, cazare, masa.

#4
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View Postalexuts2oo4, on 27th June 2010, 20:40, said:

In principiu cu masina, insa posibil sa aleg avionul, depinde de locatie. Momentan suntem doar 2 persoane. Bugetul ar fi undeva in jur de 1000 de euro pentru amandoi, incluzand transport, cazare, masa.
In Grecia situatia mi se pare instabila, chiar daca guvernul lor a declarat ca sunt dispusi sa deconteze intarzierile pricinuite turistilor din cauza grevelor & etc.

Turcia anul acesta are Istanbulul capitala culturala europeana, eu zic ca merita sa dai o fuga, in drum spre...Antalya, Marmaris, Bodrum sau altele.

De unde pleci la drum ?

#5
alexuts2oo4

alexuts2oo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.05.2009

View PostSelam, on 27th June 2010, 21:15, said:

In Grecia situatia mi se pare instabila, chiar daca guvernul lor a declarat ca sunt dispusi sa deconteze intarzierile pricinuite turistilor din cauza grevelor & etc.

Turcia anul acesta are Istanbulul capitala culturala europeana, eu zic ca merita sa dai o fuga, in drum spre...Antalya, Marmaris, Bodrum sau altele.

De unde pleci la drum ?

Din Bucuresti daca optez pentru Grecia/Turcia si din Italia (Venetia) daca optez pentru Croatia, ca am drum pe-acolo oricum.

#6
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View Postalexuts2oo4, on 27th June 2010, 21:18, said:

Din Bucuresti daca optez pentru Grecia/Turcia si din Italia (Venetia) daca optez pentru Croatia, ca am drum pe-acolo oricum.
S-ar putea si sunt sigur ca gasesti transport ieftin cu avionul din Italia la Antalya, si cred ca iesi mai ieftin decat daca te-ai duce cu masina in Turcia,din Romania, plus odihnit. Trebuie sa iei in socoteala si faptul ca in Turcia combustibilul e scump.

In Croatia nu am fost (am trecut pe la 20 km de granita cu Croatia  :notangel:  ), dar sunt sigur ca e bine si acolo.
Mai cerceteaza, mai gandeste-te :)

#7
alexuts2oo4

alexuts2oo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.05.2009

View PostSelam, on 27th June 2010, 21:25, said:

Mai cerceteaza, mai gandeste-te :)

Pai asta incerc, sa aflu parerea celor care au fost si in Croatia si in Grecia/Turcia.

#8
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View Postalexuts2oo4, on 27th June 2010, 21:33, said:

Pai asta incerc, sa aflu parerea celor care au fost si in Croatia si in Grecia/Turcia.
Ti-am zis, in Croatia nu am fost, dar daca zici ca ai vrea sa incerci ceva nou, de ce sa nu incerci Turcia ? Cu atat mai mult anul asta, cand Istanbul e capitala culturala europeana si isi asteapta vizitatorii. Apoi iti continui calatoria mai departe, unde iti faci rezervarea.

Eu cred ca nu ai nimic de pierdut, sa-ti faci o idee macar despre Turcia, daca tot n-ai fost.

Eu merg cam anual de cateva ori, si mereu ma surprinde. Acum cateva luni au venit cu autostrada pana la granita, in munti, spre Bulgaria.

#9
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
vrei un sejur la mare?cate zile?7?

#10
alexuts2oo4

alexuts2oo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.05.2009
Da, la mare. Am uitat sa precizez. 8 zile/7 nopti.

#11
branco_no

branco_no

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2008
Anul trecut am facut turul Greciei iar acum 2 ani turul Croatiei. Croatia mi-a placut f mult (din aceasta cauza anul acesta cand am facut turul Muntenegrului am mai dat o fuga si in Croatia). Intradevar Grecia are multe locuri care merita vizitate (Atena, Meteora, Salonic, etc), dar e f scumpa. Nu stiu anul acesta cu criza daca au mai scazut preturile dar anul trecut a fost exagerat de scumpa. Nu ma refer la statiuniile gen Paralia katerini, in care ai aceasi senzatie ca si la noi la mare(manele, mititei etc). Daca tot vrei sa vizitezi Grecia incerca ceva mai specific Greciei, o insula. Noi am vizitat Zakhynthos, care ne-a placut f mult (desi e f scumpa, in comparatie cu celelalte insule). O alta insula pe care am vizitat-o si pe care o recomand e Chefalonia. Dintre statiunile de pe continent recomand Nei Pori.
Anul acesta nu prea e de vizitat Grecia. In plus datorita instabilitati din Grecia eu unul nu ma risc sa raman pe vreo insula deorece cei de la ferryboat fac greva.
Despre Turcia, ce pot sa iti spun. Merita sa o vizitezi, dar daca mergi in Antalia e f departe de tine obiectivele principale care ar trebui sa le vizitezi (Kappadokia ,Pamukkale, Istambul ,efes etc).
In Antalia se merita si faci un concediu in care doar sa lenevesti (fara vizite, sau f putine)

#12
dianacar

dianacar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 03.07.2007
Pentru Turcia, sfatul meu este Bodrumul.Daca apreciezi genul de vacanta mai boema, cu peisaje exotice si mai salbatice nu extrem de comerciale,alege Bodrumul.Insa este bine sa ai masina sa te plimbi pe toata peninsula.Si nu rata Efesus si Pamukale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate