Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Windows 7 Service Pack 1 RTM

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
579 replies to this topic

#577
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Am un laptop ceva mai vechi cu un I3 4005U care se impaca foarte bine cu windows7, parca nu as vrea sa pun win10 pe el. Daca astia il trag pe dreapta ar fi mai vulnerabil la atacuri chiar daca am antivirus? Pe vremea studentiei stiu ca am stat cu XP SP3 mult timp dupa ce astia de la microsoft l-au tras pe dreapta, dar ce-i drept nu faceam cumparaturi online si lumea digitala era alta...

#578
laur3ooo

laur3ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 11.11.2006
In momentul acestei postari, Windows 7 e la fel de sigur ca Windows 10, pentru ca, cel mai probabil orice vulnerabilitate ce le poate ataca pe amandoua inca nu a fost reparata in Windows 10. Peste un an lucrurile vor fi diferite, daca nu exista "modalitati" de a "beneficia" de actualizarile platite. Problema este perioada dintre...

Pe de alta parte, am un laptop toshiba din 2008, primul luat in totalitate din proprii mei bani, care are un sistem de amprenta care functiona sporadic in Windows 7 (original a venit cu Vista). Pare sa mearga perfect in 10. La fel si stack-ul bluetooth e mai bine inchegat in Windows 8+.

Pentru cei care spun ca sunt fortati sa foloseasca un ssd si procesoare mai bune decat dual core cu windows 10, sunteti frustrati de lucruri total gresite considerat cat de incarcate de scripturi de ra*at sunt o gramada de site-uri, inclusive luceuri care nu ar trebui (vezi lucruri ca Gmail).

#579
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020
Consum resurse cu facebook, cu windows update in fundal, creare stick bootabil si youtube ruland...

Attached Files


Edited by SOIMMALTEZ, 22 January 2021 - 23:42.


#580
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020
Ryzen 5 3600 + GIGABYTE B450M-DS3H am reusit sa-l instalez si sa-l updatez.
Cine este interesat poate intreba.
Atentie eu il tin ca sistem de operare secundar, folosesc Windows 10 pe alt SSD cu care imi fac treaba zilnica, acest instal este ca un fel de backup.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate