Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Motorola DROID X

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ http://i49.tinypic.com/58v3d.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i50.tinypic.com/esvouu.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

    * Android 2.1 with MOTOBLUR 2.0 (Android 2.2 update in "late summer")
    * 4.3 inch WVGA (854 x 480) touchscreen display
    * Virtual keyboard with Swype technology
    * CDMA 800/1900, EV-DO Rev. A
    * Wi-Fi, DLNA
    * A-GPS
    * Google Maps with free navigation
    * eCompass
    * HDMI 1.4 port
    * 3.5mm headset jack
    * Bluetooth 2.1with EDR
    * USB 2.0
    * FM Radio with RDS
    * WebKit based browser (HTML5)
    * 8.0MP autofocus camera with Dual LED Flash, mechanical shutter and image editing tools
    * 720p@30fps HD video capture, HD Playback via HDMI or DLNA
    * 1GHz processor TI OMAP3630-1000 (POWERVR SGX graphics core)
    * 512MB RAM
    * 8GB onboard memory, 16GB microSD pre-installed (microSDHC up to 32GB)
    * 1540 mAh battery (talk time: up to 480 minutes; standby time: up to 220 hours)
    * 127.5 x 65.5 x 9.9 mm
    * 155 grams


Disponibil incepand cu 15 iulie in SUA prin Verizon, pentru 200$ la abonament pe 2 ani.
Nu se stie inca daca va exista si o varianta GSM pentru Europa :(.

Attached File  verizon_motorola_droid_x_1.jpg   172.88K   63 downloads Attached File  verizon_motorola_droid_x_2.jpg   140.54K   42 downloads Attached File  verizon_motorola_droid_x_4.jpg   120.58K   47 downloads Attached File  verizon_motorola_droid_x_11.jpg   124.56K   47 downloads

Edited by antinVidia, 24 June 2010 - 14:24.


#2
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Acest monstru high-end , trebuie sa ajunga si in Europa, este pacat sa se bucure doar americanii de el!

#3
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Ecranul este prea mare 4.3 inch si a luat cam mult in "greutate" 155 de grame.

Mai bine scoteau ceva in genul lui Samsung Galaxy S care are ecran de 4.0 inch si 119 grame!

Edited by Just_Cavalli, 24 June 2010 - 19:37.


#4
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Inca putin si e trecut langa tablet-urile Archos :lol:
Micuț rau asta nou.
Acum serios, un telefon care chiar este facut pt piata actuala.
O fi greutatea mare, dar nu cat sa te incurce, insa dimensiunea ecranului este exagerata, nu ca ar fi primul, cred ca mai mult este gandit ca rival pt EVO 4G.

Punctele tari stau in dimensiuni, o grosime inca tinuta acolo unde multe nu au ajuns, apoi are un hardware de top, cu 8gb interna, dar eu vreau sa vad niste teste comparative la baterie intre acesta si Galaxy S, cel din urma avand tot 1500mAh.
Mai bun, dupa parerea mea, decat Droid 2.

#5
Go.go.man

Go.go.man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.12.2005
le-am dat un mail celor de la motorola si i-am intrebat daca acest telefon va ajunge si la noi...acum, nu ramane decat sa astept vre-un raspuns ceva... :)

#6
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostJust_Cavalli, on 24th June 2010, 20:37, said:

Ecranul este prea mare 4.3 inch si a luat cam mult in "greutate" 155 de grame.

Mai bine scoteau ceva in genul lui Samsung Galaxy S care are ecran de 4.0 inch si 119 grame!

Crezi tu ca simti diferenta intre 119 si 155g ? 36g e o greutate aproape insesizabila.
Din moment ce piata americana vrea telefoane cu ecran mare (vanzarile lui EVO 4G confirma asta) Motorola se conformeaza trendului.
Unii prefera ecrane mai mici 3,2"-3,5", atii prefera ecrane mai mari 3,7"-4,x" .
Cine nu va dori Droid X, isi va lua Droid 2 care va fi lansat in perioada urmatoare.

Ca sa iti critic si eu putin Samsung-ul, iti spun ca seamana prea mult cu iPhone :

Attached File  10x0624noiret54x708hed.jpg   58.54K   77 downloads

#7
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
1.Hai sa fim seriosi daca 36 de grame este o greutate insesizabila atunci care este greutatea sesizabila 100 de grame ?
Galaxy S este cel mai compact daca nu si cel mai performant telefon cu ecran de 4.0 inch.

2.Poti sa il critici ca nu e produs de mine. :lol:  Ai dreptate seamna cu Iphone.

3.Eu prefer un ecran de 3.2~3.5 inch, un ecrande cu diagonala 3.5~4.inch e mare dar il poti tine intr-o mana si il manevrei un pic mai greu dar deja peste 4.3  inch e imens pentru un telefon. Ai tinut in mana un HTC HD 2?
Din punctul meu de vedere un ecran cu diagonala mai mare de 4.0 inch este deja e o tableta mai mica.

Edited by Just_Cavalli, 25 June 2010 - 13:36.


#8
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
1. Ma rog, e sesizabila dar nu poti sa spui ca e ceva de neacceptat. Sunt telefoane pe piata care au peste 180 de grame.
Conteaza mult si distributia greutatatii. Daca greutatea este distribuita uniform, telefonul sta bine in mana si iti lasa o senzatie placuta de stabil, de solid.
  
2. Nu e produs de tine, dar e favoritul tau :P.

3. Si eu prefer un ecran in jur de 3,5"-3,7", dar pana la urma cred ca as accepta si un 4,1-4,3" maxim.
HD2-ul e cat de cat rezonabil ca dimensiuni. Inca il poti numi telefon.
Vad ca astia se tot duc in sus cu marimea ecranelor. Dell Streak cu 5.0" e deja exagerat :cursing: .
Cred ca usor, usor vor ajunge sa inlocuiasca notebook-urile.

Edited by antinVidia, 25 June 2010 - 14:03.


#9
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Favorit daca nu chiar viitorul meu telefon este Samsung Wave. Mi-as cumpara si un Iphone 4 dar costa 2600 de lei, mult prea scump pentru un telefon.
Galaxy S imi place dar are ecranul prea mare, daca il avea de 3.5 inch atunci il cumparam.

Problema e ca o sa mareasca statul TVA-ul la 25% si sa vezi atunci ce o sa creasca preturile la telefoane/mancare etc.  :(
Niste dobitoci. :angry:

Edited by Just_Cavalli, 25 June 2010 - 14:36.


#10
Go.go.man

Go.go.man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 29.12.2005

Quote

Thank you for contacting Motorola.

We would kindly inform you that, for the moment, we do not have any information on if or when the Motorola Droid X will be released in Europe. For all the most up to date information, we would suggest that you consult our website www.motorola.com

Thank you for allowing us to be of service to you.

Kind regards,

Alison
Motorola Mobile Devices Contact


#11
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Nu stiu daca va ajunge si in Europa. Chiar daca va ajunge va dura ceva pana vor lansa versiunea GSM si chiar daca va veni pana la urma va fi foarte scump.
La americani deja au inceput precomenzile si dupa cate se vede va fi un nou best-seller la fel ca Droid-ul original.
Cel mai probabil, Droid 2 va ajunge in Europa sub numele de Milestone 2.

Daca zvonurile se adeveresc si Motorola lucreaza cu Google la Nexus Two, atunci pe la sfarsitul anului vom avea Nexus Two.
Asa cum se zvoneste Nexus Two va fi ceva in genul lui Droid X + tastatura culisanta si va rula urmatoarea versiune de Android - Gingerbread.
Vom vedea cum vor evolua lucrurile.

In august se pare ca Droid X va primi Android 2.2 cu suport full pentru Adobe Flash.      
O alta stire imbucuratoare este ca DROID X nu ruleaza MotoBlur. Defapt, MotoBlur e prezenta pe Droid dar sub o forma mai discreta.
Poate fi ascunsa si poate fi customizata la greu fata de vechea versiune. Motorola a luat decizia de a separa Blur de OS pentru a livra update-uri mai rapide si pentru a-i multumii userii care prefera interfata stock Android (detalii - androidcentral).

Intre timp au inceput testele si comparatiile cu alte telefoane :

Motorola Droid X benchmark tests : DROID X vs. Nexus One vs. HTC EVO 4G
Droid-ul e clar cel mai bun, doar ca nu beneficiaza inca de optimizarile aduse de Android 2.2. Cand va avea Android 2 va fi de departe cel mai rapid.

iPhone 4 vs. DROID X camera

Indoor iPhone-ul se descurca mai bine, outdoor Droid-ul ofera culori mai vii.

Edited by antinVidia, 26 June 2010 - 11:24.


#12
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Motorola DROID X review by BGR

We enjoyed our time with the Motorola DROID X, and feel it is a well-balanced, powerful addition to Verizon Wireless’ Android lineup. We would have liked the device to have a better camera, a front facing camera, and perhaps some sort of optical tracking device for easier text correction, but all things considered…we really like this device. If you are or plan on being a Verizon Wireless customer, and love Android — or maybe are just Android curious — you definitely have to take a good, long look at the DROID X.

Attached File  motorola_droid_x_7.jpg   164K   26 downloads Attached File  motorola_droid_x_9.jpg   166.96K   19 downloads Attached File  motorola_droid_x_8.jpg   167.57K   28 downloads Attached File  motorola_droid_x_10.jpg   193.88K   19 downloads

#13
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Un nou set de review-uri pentru DROID X :

engadget review
intomobile review
phandroid review


Attached File  verizon_motorola_droid_x_review_2.jpg   139.57K   23 downloadsAttached File  verizon_motorola_droid_x_review_32.jpg   133.29K   29 downloads2.jpg]Attached File  verizon_motorola_droid_x_review_21.jpg   146.42K   47 downloads

Edited by antinVidia, 02 July 2010 - 13:04.


#14
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Asta este o tableta intr-un corp de telefon :lol:.
Vazandu-l compara cu EVO, notiunea de "mare" capata un nou sens.
O fi un monstru in materie de hardware, dar nici ca marime nu este mai jos. Incomod, este singurul cuvant care imi vine in minte.

Cine inca il vrea?

#15
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Cine inca il vrea?
[/quote]


Daca o sa fie lansat in Romania, eu o sa fiu unul dintre cumparatorii acestui telefon, o sa vad pe parcurs cum o sa ma descurc cu utilizarea lui in gsm! :peacefingers:

#16
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostDheus, on 2nd July 2010, 22:20, said:

Cine inca il vrea?

E mare, dar asta e tendinta pe la ei. In SUA magazinele nu mai fac fata precomenzilor pentru DROID X :).
Imi place mai mult Droid 2. Hardware-ul e acelasi cu al lui DROID X, dimensiuni mai rezonabile + tastaura externa  :wub: .

Edited by antinVidia, 03 July 2010 - 11:47.


#17
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
@antinVidia
Este si telefonul visurilor mele, dar marimea lui ma face sa nu-l iau cand apare. Chiar are tot ce ai putea dori de la un telefon, si este cel mai bun, cam ca Nexus cand a aparut.
L-as felicita pe cel care cumpara asa ceva, chiar merita, si daca se obisnuieste cu el, si mai bine.

#18
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
DROID X are bootloader-ul protejat! Asa ca adio ROM-uri personalizate deocamdata...

Iata si explicatia celor de la Motorola :

“Securing the software on our handsets, thereby preventing a non-Motorola ROM image from being loaded, has been our common practice for many years. This practice is driven by a number of different business factors. When we do deviate from our normal practice, such as we did with the DROID, there is a specific business reason for doing so (Google :)). We understand this can result in some confusion, and apologize for any frustration.”


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate