Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

pret reparatii tavan

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Am de facut o mica reparatie in urma unei inundatii provocate de vecinul de deasupra.
Este vorba de tavanul de la baie(dar nu tot, intr-un colt cat tine cada(in jur de 1-2 mp), si s-a extins si la bucatarie (in jur de 1 mp) si de reparat in jurul tevii dupa ce mi-am montat aerul conditionat.
Am gasit pe cineva, dar tot evita sa-mi spuna un pret, a zis mai intai o sa vina, sa se apuce de treaba sa vada ce materiale ii intra, cate zile vine(a zis ca vine in 2 zile) intr-una in jur de 2-3 ore ca sa decoperteze si sa repare, apoi lasam sa se usuce si apoi zugraveste, deci inca vreo 2 ore. deci per total 4-5- max 6 ore si materiale(tot cu materialele lui) cat ar putea sa ceara?

Evita sa-mi spuna, a spus ca-mi spune la final, dar nu vreau sa ma trezesc cu vreo surpriza, cat ar fi pretul corect, ca sa stiu macar cat sa negociez :naughty: stiu ca asta se face in mod normal inainte de a se apuca de treaba, dar vad ca el insista asa.

#2
marius-tm

marius-tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.10.2005
Normal ar fi fost sa iti zica un pret( macar cu aproximatie). Un calcul exact nu poti face la inceput( sau ar putea  nenea meseriasu'  ) pt ca depinde de materialele folosite si cat cere  pe manopera. Atata timp cat nu taie chitanta, pretul e negociabil. Eu as da un maxim 150 ron +- 10% ( manopera + materiale) dar dupa cum ziceam e aproximativ ( adica de dat un glet si dat cu lavabil) !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate