Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Asa NU se monteaza

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
marusachi

marusachi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 14.08.2009
marusachi n-are nici timp, nici chef sa mearga la arad, pt ca n-are de lucru acolo!
marusachi e comod din fire cand e vb de circulat aiurea cu masina, nici la maica-mea la vl nu ma duc decat maxim o data pe an, desi conduce nevasta-mea, pt ca eu is sofer profesionist din 91 si mi-e frica de volan :thumbup:
marusachi a spus ca si el a folosot tevi de sectiune mai mica pt ca deja erau bagate prin pereti si nu ii putea darama casa doctorului!
marusachi si-a exprimat indoiala fata de eficacitatea improvizatiei la berclu..... de aici a plecat toata discutia! si tu ne-ai facut pe toti prosti ca nu stim cum se face o buleala! mario s-a dus sa bage freon la clima aia deci buleala a mers fix nu!
deci cine e prostul??
marusachi over!

Edited by marusachi, 04 July 2011 - 07:08.


#38
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008

View Postsly79, on 3rd July 2011, 22:09, said:

ca sa nu o mai lungim prea mult cu vaporizarea si condensarea pentru " incepatori " aici intrand si tekno .
cati dintre voi , v-ati uitat la tevile  de la UI de la aparatele de 18000-24000 ca sa vedeti ca aspiratia dupa niplu este de 10 .
nu a zis nimeni ca merge perfect dar merge .
si daca vreti dovada o sa vi-o dau ( marusachi o sa mearga la CTS  ARAD sa confirme ca exista un aparat cu tevi la UI de 6 si 10 ) si tevi la UE de 10 si 16  care merge perfect.
binenteles asta in cazul in care Marusachi are chef sa treaca pe acolo .
daca din greseala ajunge pe acolo poate sa dea un bip la ....    sa il ghidez .

oricum vorbim dupa ce reparati un congelator de -80c

Nu ma intereseaza parerea ta despre mine , chiar si atunci cand ma numesti incepator , chiar si atunci cand te crezi cel care a inventat sistemul de aer conditionat .
Esti liber sa crezi si sa spui ce vrei , nimeni nu are dreptul sa-ti schimbe ideile , cu atat mai putin eu , un incepator in AC , eu nu te pot cataloga in nici un fel deoarece nu te cunosc si nu-mi permit sa fac acest lucru .

Dar in acelasi timp nu poti nici tu sa-mi schimbi parerile si in continuare voi sustine ca nu este corect acest mod de lucru , cu improvizatii indoielnice , justificate prin faptul ca ; " clientul vrea aparatul instalat si tu ai uitat acasa tubul cu diametrul necesar " .

Eu am facut intr-o zi 45 de kilometri pana acasa si inca 45 inapoi la client pentru ca uitasem amortizoarele pentru UE , si nu am prins-o in 4 suruburi din care aveam destule la mine , am preferat sa fac acest drum , am lasat in acest timp instalatia incarcata cu nitrogen , am mancat acasa omeneste si apoi am terminat lucrarea fara improvizatii .

Nu este vina mea ca in Romania pretul unei instalari este atat de mic incat daca ar trebui sa te duci acasa cand uiti ceva , pierzi bani in loc sa castigi , si ca incerci sa faci orice improvizatie posibila .
Fiecare este liber sa faca ce crede de cuviinta , eu fac lucrurile in asa fel ca nimeni sa nu ma cheme inapoi pentru o defectiune si ma simt cu inima impacata ca nu am inselat pe nimeni .

O seara placuta .

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Nici eu nu sunt deloc de acord cu carpelile si improvizatiile, astea sunt mizerii tipic romanesti, daca as fi instalator de AC as proceda la fel ca teknotronik. Macar la 1 zi sau 2 dupa respectivul sa revina cu teava care trebuie si sa faca instalatia ca la carte.

#40
sly79

sly79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 08.06.2010
Dragi colegi si "        " va rog sa ma scuzati daca am jignit pe cineva in special pe teknotronik .
Promit ca de acum incolo sa nu mai pierd timpul cu voi.

#41
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

Quote

Quote



#42
localintruder

localintruder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 01.04.2009
Geniale multe din montaje. Eu vin cu 3. Enjoy :D

Attached Files



#43
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
In Slatina unii si-au inchis balcoanele dupa montarea de AC-uri mai ales ca izolarea cu polistiren facuta gratis de primarie are drept conditii impuse termopanul si balconul inchis.

#44
localintruder

localintruder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 01.04.2009

View PostNeaceasca85, on 28th July 2011, 16:08, said:

In Slatina unii si-au inchis balcoanele dupa montarea de AC-uri mai ales ca izolarea cu polistiren facuta gratis de primarie are drept conditii impuse termopanul si balconul inchis.

In poza trei nu e cazul si cu rezerva situatiilor exceptionale, AC-ul nu ti-l montezi in balcon sub nici o forma da na... e plina tara de balcoane in care sta bine mersi montata UE...

#45
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
La hotelul Doina din Mamaia toate UE de la camere sunt montate in balcon in spatele scaunelor si culmii de rufe, balcoanele nu sunt inchise si a fost misto ca 2 zile (din iulie 2010) am stat singur intr-o camera si m-am jucat cu AC-ul in sensul ca vedeam cat de cald facea in balcon si cat de cald era aerul refulat de UE, ascultat compresor, freon etc.  :lol:

Cel mai varza la faza asta e un vecin, a montat mai intai 2 AC-uri in terasele de la etaj, unul in dormitorul lui si altul in dormitorul fiicei, asta in 2009, apoi in 2010 a inchis cu termopan balcoanele si nu mai foloseste deloc AC-urile preferand sa stea cu geamul si usa deschise toata vara pentru ca il deranjeaza, fiind cu tuse cronica, rinita cronica si alte probleme respiratorii. Dar e si zgarcit la curent, si-a pus numai becuri CFL economice in toata casa inca din 2006 si la cretinismul ala Ora Pamantului le stinge pe toate.  :lol:

Edited by Neaceasca85, 19 September 2011 - 17:46.


#46
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,584
  • Înscris: 16.03.2008
Undeva prin Sicilia, Catania

Posted Image

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate