Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

MacBook Air 1.1 si balamalele

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

View Postmorogan, on 21st July 2010, 16:01, said:

Rezolvat free of charge by noumax. Merci mult pt tip!

Avec plaisir. Din curiozitate: cât a durat reparația?

#20
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
1 luna. A fost o procedura mai complicata. Real reparat in 48h dar s-a asteptat ok-ul de la apple ca nu va fi facturat. Au analizat cica displ vechi and so on.

#21
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postmorogan, on 21st July 2010, 19:50, said:

1 luna. A fost o procedura mai complicata. Real reparat in 48h dar s-a asteptat ok-ul de la apple ca nu va fi facturat. Au analizat cica displ vechi and so on.
Si care a fost problema cu zgarietura? Am si eu o mica denivelare pe partea din spate (l-am lovit in coltul de la masa) si sunt tare curios daca o sa imi faca probleme. Problema mea (scrie si in KB) e ca display-ul se misca (are joc) in orice pozitie. Acel joc se inrautateste pe zi ce trece... Am mai observat ca plasticul care acopera antena e miscat intr-o parte a balamalei. Mai am garantie pana in septembrie.
Eu am un magazin istyle in oras si ma duc direct la ei zilele astea. Azi am trimis un mail si la service sa vad ce zic.

Poate aveti sau ati avut si voi problema asta... Dupa reparatie mai are acel joc?

Edited by lucienuk, 21 July 2010 - 20:38.


#22
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
[quote name='lucienuk' date='21st July 2010, 21:35' post='8530733'

Poate aveti sau ati avut si voi problema asta... Dupa reparatie mai are acel joc?
[/quote]

Așa se comporta MBA-ul din dotare înainte de a-i plesni ambele balamale. Joc la ecran, plasticul ce acoperă antenele ușor deplasat spre exterior, după care plastic rupt - balamale rupte - ecran ce nu mai stătea în poziția firească (dacă îl ridicam până la 90 grade pica către față, dacă îl ridicam dincolo de perpendiculară cădea pe spate).

#23
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Posthubbabub1601, on 21st July 2010, 21:51, said:

A?a se comporta MBA-ul din dotare înainte de a-i plesni ambele balamale. Joc la ecran, plasticul ce acoperă antenele u?or deplasat spre exterior, după care plastic rupt - balamale rupte - ecran ce nu mai stătea în pozi?ia firească (dacă îl ridicam până la 90 grade pica către fa?ă, dacă îl ridicam dincolo de perpendiculară cădea pe spate).
Sa inteleg ca dupa reparatie nu ai mai avut problema? Sincer nu mai stiu daca se misca si la inceput. Eu am mai citit despre problema asta de un an si am decis sa nu il tot inchid sa nu se uzeze. Poate din cauza asta nu ma lasat de tot...

Apropo... cum stati cu bateria? Eu am 114 cycle count si 96% full charge capacity.

Edited by lucienuk, 21 July 2010 - 21:09.


#24
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

View Postlucienuk, on 21st July 2010, 22:04, said:

Sa inteleg ca dupa reparatie nu ai mai avut problema? Sincer nu mai stiu daca se misca si la inceput. Eu am mai citit despre problema asta de un an si am decis sa nu il tot inchid sa nu se uzeze. Poate din cauza asta nu ma lasat de tot...

Apropo... cum stati cu bateria? Eu am 114 cycle count si 96% full charge capacity.


După reparație totul a revenit la normal. După cum am scris și pe pagina anterioară, băieții și fetele de la service mi-au spus că noile balamale sunt făcute din ceva material mai rezistent decât cele originale. Acum laptop-ul se ”simte” ca nou. Lid-ul nu mai are joc deloc, nici măcar jumătate de milimetru. Stă fix în orice poziție.

Bateria mea a atins vreo 230 de cicluri, 93 la sută capacity și face față la vreo 5 ore de browsing, IM, ceva muzică în background.

#25
Simonellise

Simonellise

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2012
Buna ziua! Am un macbook air din 2009, am fost cu el la istyle deoarece i-a crapat o balama si mi-au zis ca trebuie sa le platesc 400 euro pt ca ar fi laptopul mai vechi de 3 ani si ca nu-l pot repara deoarece nu intra in programul lor... Ceea ce pare a fi o tampenie!!!! Deoarece vad ca ai gasit KB ca ar repara orice macbook air indiferent de generatie!! Ca sa nu-ti mai zis ca m-au intrebat de factura pe care bineinteles ca dupa atata timp n-o mai am! Ce ar fi sa pastrez si facturile ciorapilor pe care-i cumpar? Te rog mult, daca poti, sa-mi dai si mie o copie a KB ul unde scrie ca repara Macbook air indiferent de generatie. Te rog mult! Daca ai putea sa-mi trimiti pe mail ti-as fi recunoscatoare! [email protected]

Iti multumesc mult!

#26
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

View PostSimonellise, on 13th March 2012, 13:38, said:

Buna ziua! Am un macbook air din 2009, am fost cu el la istyle deoarece i-a crapat o balama si mi-au zis ca trebuie sa le platesc 400 euro pt ca ar fi laptopul mai vechi de 3 ani si ca nu-l pot repara deoarece nu intra in programul lor... Ceea ce pare a fi o tampenie!!!! Deoarece vad ca ai gasit KB ca ar repara orice macbook air indiferent de generatie!! Ca sa nu-ti mai zis ca m-au intrebat de factura pe care bineinteles ca dupa atata timp n-o mai am! Ce ar fi sa pastrez si facturile ciorapilor pe care-i cumpar? Te rog mult, daca poti, sa-mi dai si mie o copie a KB ul unde scrie ca repara Macbook air indiferent de generatie. Te rog mult! Daca ai putea sa-mi trimiti pe mail ti-as fi recunoscatoare! [email protected]

Iti multumesc mult!

Resolution
You can take your MacBook Air to an Apple-Authorized Service Provider or Apple Retail Store for evaluation. The findings of the evaluation and the age of the computer will determine if the computer will be covered or not (if the system is out of warranty).

http://support.apple.com/kb/TS2948

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate