Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 

Se maresc preturile la domenii ?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006
Am primit un email de la name.com in care spun ca se vor mari preturile la domenii .com si .net !

"
As many of our customers are already aware, VeriSign®, the organization who manages the .COM and .NET registry, has announced a price increase for both of these extensions beginning on July 1, 2010

The price for .COM registrations will increase by 7% and the new price for .NET registrations will go up by 10%.

The VeriSign price increase will apply to new registrations as well as renewals that occur on or after July 1st. As a result we will be forced to increase our prices for .COM and .NET registrations and renewals starting July 1st as well.
"

Acum o saptamana mi-am reinoit domeniile :D !

#2
iLoveDarky

iLoveDarky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 26.07.2009

View Postciprianism, on 22nd June 2010, 07:51, said:

Am primit un email de la name.com in care spun ca se vor mari preturile la domenii .com si .net !

"
As many of our customers are already aware, VeriSign®, the organization who manages the .COM and .NET registry, has announced a price increase for both of these extensions beginning on July 1, 2010

The price for .COM registrations will increase by 7% and the new price for .NET registrations will go up by 10%.

The VeriSign price increase will apply to new registrations as well as renewals that occur on or after July 1st. As a result we will be forced to increase our prices for .COM and .NET registrations and renewals starting July 1st as well.
"

Acum o saptamana mi-am reinoit domeniile :D !
Da, si eu am primit acest mail.

Criza se resimte....

#3
lp4ever1992

lp4ever1992

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 27.02.2009

View PostiLoveDarky, on 22nd June 2010, 10:44, said:

Da, si eu am primit acest mail.

same here...

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Bine ca e decat 10%. Daca se dubla ? :D

#5
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Sau poate e aruncata 'la misto' pentru a forta userii sa aduca cash flow pentru a-si face ei niste treburi de moment. Sunt singurii pe care i-am vazut sa anunte lucrul asta; motiv pentru care cred ca e o tehnica "a la America" ..  :scratchchin:

#6
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Momentan nu am vazut vreo firma sa aiba intentii de genul asta.

Daca gasiti preturi mai mari, aruncati zvonuri pe aici :D

#7
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
Nu stiu care-i treaba cu name, dar godaddy stationeaza si chiar acum e parca intr-o campanie de "domenii .com la 2 usd"  deci chill, sunt variante daca preturile urca :P

#8
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Totusi 2 usd nu mi se pare normal sa coste un domeniu...

E ca si cum in schimbul la o sticla de suc luam un domeniu

#9
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Nu-ti vinde nimeni .com cu $2 fara a te obliga sa cumperi si host sau alt serviciu de la ei...

#10
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Ieri si azi am primit notificari din 2 locuri diferite, in afara de GD, legate de modificarea preturilor pentru .com si .net. Cea mai 'urata' crestere este de 1eur /domain (nu stiu daca este cu sau fara TVA) si in plus, incepand de astazi 17h30, GMT+2.

#11
lp4ever1992

lp4ever1992

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 27.02.2009

View PostCuteGuy, on 29th June 2010, 15:10, said:

Ieri si azi am primit notificari din 2 locuri diferite, in afara de GD, legate de modificarea preturilor pentru .com si .net. Cea mai 'urata' crestere este de 1eur /domain (nu stiu daca este cu sau fara TVA) si in plus, incepand de astazi 17h30, GMT+2.

hmm....

Quote

Pentru ajustarea preturilor conform anuntului facut de Verisign (Registrul domeniilor .COM si .NET), incepand cu 30 Iunie 2010, ora 17.30, ora Romaniei, vom mari preturile pentru extensiile .COM si .NET cu 1?.
Aceasta ajustare este valabila pentru orice perioada de inregistrare, precum si pentru reinnoiri sau transferuri.

Toate domeniile achitate pana in data de 30 Iunie 2010 vor fi inregistrare la pretul vechi!

Echipa GlobeHosting

Edited by lp4ever1992, 29 June 2010 - 16:57.


#12
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Asta da, dar mai sunt altii, care au crescut cu mai putin, si nu euro, ci usd.

LE: dar la ei nu s-a modifcat TVA-ul :OK:

Edited by CuteGuy, 29 June 2010 - 17:30.


#13
nic01ae

nic01ae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 21.09.2007

View Posttosin, on 28th June 2010, 00:30, said:

Nu stiu care-i treaba cu name, dar godaddy stationeaza si chiar acum e parca intr-o campanie de "domenii .com la 2 usd"  deci chill, sunt variante daca preturile urca :P

GD a marit deja, cel putin la .com

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate