Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Detin niste bani vechi si vreau sa ii vand !

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007
Nu am vazut acolo nicio piesa de 15 creitari, majoritatea sunt taleri imperiali, piese foarte mari si foarte bine cotate pe piata numismatica.

#20
moi-lolita

moi-lolita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2013

View PostAfricanul, on 22 iunie 2010 - 10:13, said:


Eu sunt colectionar de peste 10 ani.

Buna, daca tot te pricepi, hai sa te intreb si eu cate ceva Posted Image.. Am o moneda de 50 de bani din 1881, cu Carol I. Am gasit-o in curtea casei, in pamant, am spalat-o si acum e curata si i se observa toate detaliile, dar habar nu am pe ce criterii se evalueaza. Stii cumva daca moneda respectiva se cauta pe piata, ori daca sunt multe care circula? Posted Image  Nu ma grabesc sa "scap" de ea, dar sunt cam curioasaPosted Image .

#21
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

View Postmoi-lolita, on 14 decembrie 2013 - 18:05, said:

...50 de bani din 1881, cu Carol I. Am gasit-o in curtea casei, in pamant, am spalat-o si acum e curata si i se observa toate detaliile, dar habar nu am pe ce criterii se evalueaza. Stii cumva daca moneda respectiva se cauta pe piata....

50 bani 1881, batuta la monetaria Viena intr-un tiraj de 1 milion bucati, singura moneda de 50 bani cu stema mare a tarii, e o moneda ce se gaseste in general in stare destul de proasta, cu uzura mare.
De aceea exemplarele foarte bune ajung la preturi de cateva sute de euro iar cele necirculate (dar nu e cazul monedei tale) trec de 1000 euro. Exemplarele in stare mai proasta ajung doar la cateva zeci de lei, poate pana pe la 100. Daca ai putea posta o poza, ar ajuta mult la evaluare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate