Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Mass Effect 3

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
L-am imprumutat de la cineva si l-am terminat. Oare va continua sau va opri aici ?
Am gasit intimplator o "informatie" ca s-ar putea sa se lucreze la Mass Effect 4 dar nu se stie sigur.
O fi un zvon sau o informatie reala, nimeni nu stie.
Mentionez ca la sfirsitul jocului, se gaseste Catalist si totul se distruge in jur.
Apoi, in scena urmatoare, Normandia se prabuseste pe o planeta si usa se sdischide.
Mai tirizu, intr-un fel de park, un barbat in virsta cu un copil stau de vorba. Barbatul ai spune povestea. Si ca mai e o alta poveste cu Shepard....
Baiatul a spus barbatului ca vrea sa mearga in spatiu, barbatul a spus ca intr-o zi va merge.

Edited by Kortana, 09 March 2012 - 20:57.


#20
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
blah :(
foloseste codurile pentru spoilers pls [ spoiler] [/ spoiler]

Am jucat 10 ore si se intampla atatea chestii, jesus

#21
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011
Jocul e o dezamagire prea scurt,prea grabit cu conversatii scurte si rare.Sistemul de cover mi se pare foarte bun dar asta ar fi singurul avantaj.
M-am enervat
Spoiler

Se vede ca EA si-a bagat nasul au stricat bunatate de joc.
Regretul meu enorm e ca nu am avut posibilitatea de ai face la Tali o casa pe Rannoch.

#22
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
Am terminat si eu ME acum o saptamana si mi se pare si mie ca au cam dat-o cu bata in balta.

rant cu spoilere

Spoiler


#23
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Avand in vedere ca anul viitor o sa apara Mass Effect 4,  hai sa fac si o  mica recenzie la  Mass Effect 3

Povestea:
Spoiler

Povestea e inspirata din diverse filme si seriale  ca War of the Worlds,  Stargate, Star Trek,   Battlestar Galactica   si din jocul Starcraft (pe principiul: oamenii mereu in ipostaza de victime si salvatorii supremi,  o straveche  civilizatie avansata si niste insectoide care invadeaza galaxia) si chiar din Command and Conquer: Tiberium Wars  .  E o poveste banala si cam adolescentiva in raport cu jocurile anterioare. Momentele emotionante nu prea sunt deloc emotionante, ci mai degraba fortate. Personajele mi-au placut cel mai mult datorita trasaturilor si povestilor lor (si da, avem la bord  pe langa  negri , femei si hispanici, si gay, si lesbi, si extraterestri, si roboti  ).  Unele replici m-au lasat reci, altele mi s-au parut picante.  
Nota: 6  




Gameplay: Este la fel de defectuos ca si precedentul. E mai mult Role Watch Game decat Role Play Game. Sistemul de dialoguri a fost si mai simplificat, stiind care e optiunea buna si care e optiunea rea. Cateodata, mai sunt momente in care alegerile conteaza (momentul razboiului dintre geth si quarieni cand poti negocia pacea intre ei, sau poti distruge accidental o tabara)  La partea de action, e tot acelasi cover-hit-run, cu obtacole puse acolo de zici ca sunt pregatite si te asteapta sa te adapostesti dupa ele de focul inamicilor, fie organici (Reaperi), fie sintetici (Cerberus).  Pe harta   galaxiei, trebuie doar sa scanezi planetele si sa trimiti probe numai atunci cand cauti relicve, in rest trebuie sa eviti reaperii care te fugaresc.  Mai customizezi armele, mai personalizezi noul echipaj (acum redus de la 12 la 5-6 membri). Nu mai faci hacking, ci doar apesi tasta  Space.   Multiplayerul e cam degeaba acolo pentru ca e doar sa strangi niste puncte. In rest, e mai mult "watch" decat "play".
Nota: 5



Prezentare: Motorul grafic isi cam arata varsta. Desi jocul are un aspect mai sobru, mai rece, cu ceva mai multe umbre si lumini,  te cam irita texturile. La optiuni grafice, nu poti decat sa schimbi rezolutia si  antialiasing-ul (vorbesc serios). Sunetele? Mai toate armele de secol XXII suna ca niste pioneze. Desi sunetele scoase de Reaperi sunt infioratoare, sunt copiate dupa filmul War of the Worlds. Din coloana sonora care e foarte similara cu cea din jocul precedent,  mi-au placut doar 2-3 melodii.   Dar secventele cinematice cu bataliile spatiale sunt spectaculoase, iar detaliile si formele apetisante ale personajelor feminine vor incanta ochii oricui jucator.
Nota: 5



Concluzia: Jocul, sau mai bine spus, filmul interactiv, e slab calitativ in raport cu jocurile precedente.  Merita jucat pentru personaje, pentru posibilitatea de a intra in contact cu diverse rase extraterestre, pentru explorarea limitata a diferitelor planete din galaxia Caleea Lactee, pentru momentele cand dobori un ditamai Reaper (nu sunt autentici, dar sunt funny), pentru cateva replici si momente cand alegerile facute de jucator chiar conteaza in schimbarea cursului povestii.
Merita cumparat  cu toate DLC-urile, eventual cu toata trilogia de jocuri laolalta la 50 lei din magazinele romanesti.
http://www.mediagala...fect-trilogy-pc

Totusi, exista alternative mai bune pe piata

Sa vedem anul viitor ce va oferi   Mass Effect: Andromeda, in care vom explora o noua galaxie, cu noi lumi, planete  si alte rase, noi prieteni si inamici , o galaxie   in care vom putea  crea   o noua poveste.  





Nota: 5,3 - Mediocru

Attached Files


Edited by BB-8, 09 March 2016 - 23:48.


#24
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
legat de final:  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CFPt6pqTaIo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

btw: obsevasem in joc ca au copiat si Assassin's Creed, bagand omni-blade cu care lovesti inamicii!



Tipu cu vocea misto explica mai bine:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S5_mHgxSRzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BB-8, 10 March 2016 - 22:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate