Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Midsomer Murders

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
SCURTA DESCRIERE

"Crimele din Midsomer" este un popular serial de televiziune despre crimele care au loc într-un ținut fictiv din Anglia numit Midsomer.     Bazat pe seria de romane polițiste ale lui Caroline Graham,acest film serial are ca personaje principale pe inspectorul șef Tom Barnaby.Prima transmisie a filmului a avut loc în Marea Britanie în 1997.Majoritatea din primele episoade sunt scrise de Anthony Horowity care împreună cu producătorii Betty Willingale și Brian True May au creat și episoadele.Printre alți scriitori sunt și Peter J. Hammond, David Hoskins, Douglas Watkinson sau Andrew Payne.

Ținutul Midsomer este o lume în care trăiesc oameni sănătoși dar și amorali,excentrici sau obsedați.Fiecare povestire este creată cu grijă și reprezintă câte un mister pus în fața detectivilor. Inspectorul șef Tom Barnaby este un membru de seamă a comunității din Midsomer.El se confruntă cu o serie de crime ce au loc în acest ținut.El este un om calm și tolerant iar stilul său de investigare este metodic și corect.

O parte din activitatea sa se va reflecta negativ în viața sa de familie neglijindu-și de multe ori soția Joyce sau Cully fica cărorara ,de fapt,le este foarte devotat.De multe orie,cele două vor influența mersul anchetei. De-alungul desfășurării seriilor Tom Barnaby este secondat de Gavin Troy,Dan Scott și Ben Jones.

Episoade:1997-prezent

Edited by Shock-G, 19 June 2010 - 22:22.


#2
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
am vazut si eu vreo 2 serii, e foarte tare si stilul englezesc are un farmec aparte, peisajele,atmosfera,umorul...e oarecum diferit de toate serialele procedurale politiste americane care ma plictisesc deja foarte tare. Ar trebui sa incerci si Kingdom cu Stephen Fry, e cu un avocat tot asa intr-o zona d-asta de provincie care rezolva cazuri,unele mai haioase,altele mai complicate

#3
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Este interesant si Kingdom,am vazut toate cele 3 serii.Pacat ca l-au anulat in 2009.

#4
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Am vazut destul de multe episoade, mai ales la nemti sub titlul "Inspector Barnaby", dar si la noi, pe canale. Mi-a placut mult, e una dintre foarte putinele serii pe care le-am urmarit cit de cit. Chiar bine facut...

#5
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007

View PostShock-G, on 19th June 2010, 23:32, said:

Este interesant si Kingdom,am vazut toate cele 3 serii.Pacat ca l-au anulat in 2009.

da,era tare amuzant si interesant mai ales daca esti fan Stephen Fry ca yours truly  . Oricum, ma bucur ca le-a dat Hallmark pe amandoua(Midsomer si Kingdom),maica-mea era mare fan.

#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Și eu sunt un fan al acestui serial. Serialele polițiste englezești au un farmec aparate.

#7
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
"Crimele din Midsomer"   (Midsomer Murders)   Sezonul 19...
Joi  8 Iunie  de la  ora 21:00 Primul Episod din noua serie la Canalul TV Diva Romania.

DCI John Barnaby este interpretat la fel ca in ultimele sezoane ( sez. 14,15,16,17,18,...) de Neil Dudgeon dar in rolul ajutorului sau DS Jamie Winter apare Nick Hendrix ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate