Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Tour Operator

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
elvira.antib

elvira.antib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.05.2007
Buna,
1. Stiti cumva cu ce alt mare Tour Operator lucreaza agentiile din Romania in afara de Tez?
(Stiu ca nu am voie sa intreb de agentii din Rom, intreb doar de Tour Operator...)

2. A incercat cineva un hotel 3* in Egipt?
(eu in Tunisia am incercat un 4*, cel putin asa mi s-a spus sa iau, de la 4* in sus , a fost destul de bine, dar... se putea si mai bine asa ca daca o sa fie o "data viitoare" in Tunisia iau 5*; dar in Egipt nu prea stiu cum este si in conditii de criza as vrea sa vad daca pot sa economisesc la hotel ca sa ramana mai mult pt excursii :notangel: )
Multumesc

#2
elvira.antib

elvira.antib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.05.2007
dennis67 , multumesc

#3
pardon

pardon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.08.2009
best reisen

 pardon, on 18th June 2010, 10:59, said:

best reisen


#4
adrianv

adrianv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 03.09.2006

 elvira.antib, on 17th June 2010, 19:08, said:

Buna,
1. Stiti cumva cu ce alt mare Tour Operator lucreaza agentiile din Romania in afara de Tez?
(Stiu ca nu am voie sa intreb de agentii din Rom, intreb doar de Tour Operator...)

2. A incercat cineva un hotel 3* in Egipt?
(eu in Tunisia am incercat un 4*, cel putin asa mi s-a spus sa iau, de la 4* in sus , a fost destul de bine, dar... se putea si mai bine asa ca daca o sa fie o "data viitoare" in Tunisia iau 5*; dar in Egipt nu prea stiu cum este si in conditii de criza as vrea sa vad daca pot sa economisesc la hotel ca sa ramana mai mult pt excursii :notangel: )
Multumesc


Khartagotours

#5
pardon

pardon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.08.2009
Khartagotours este agentie de turism care operaza cu tour operatorul Best Reisen !!! Intrebarea era care sunt tour operatorii pentru Egipt !!! Din cate stiu eu Tez, Best Reisen

#6
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Ai vreo problema anume de nu vrei sa mergi cu Tez?

Legat de partea a doua a intrebarii, eu am stat la hotel Beirut in Hurhgada acum cativa ani buni...fiind cam la inceputul iesirilor din tara mie mi s-a parut simpatic atunci, mai ales ca era in ianuarie si in gradina era plin de flori! Insa acum standardul a mai crescut si nu as mai merge acolo. Daca era chiar de groaza imi aminteam. Am avut camera cu vedere la piscina si privelistea era foarte placuta. E un hotel mic, cu masa modesta dar decenta, noi am avut demipensiune (am stat cateva zile, fiind parte din circuit). In gradina la restaurant stiu ca aveau creveti la gratar foarte buni si ieftini (pentru pranz). Asa ca, daca nu esti pretentios cred ca merge... orice hotel ai alege verifica pe tripadvisor si holidaycheck.

#7
elvira.antib

elvira.antib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.05.2007

 T Irina, on 18th June 2010, 14:43, said:

Ai vreo problema anume de nu vrei sa mergi cu Tez?

Legat de partea a doua a intrebarii, eu am stat la hotel Beirut in Hurhgada acum cativa ani buni...fiind cam la inceputul iesirilor din tara mie mi s-a parut simpatic atunci, mai ales ca era in ianuarie si in gradina era plin de flori! Insa acum standardul a mai crescut si nu as mai merge acolo. Daca era chiar de groaza imi aminteam. Am avut camera cu vedere la piscina si privelistea era foarte placuta. E un hotel mic, cu masa modesta dar decenta, noi am avut demipensiune (am stat cateva zile, fiind parte din circuit). In gradina la restaurant stiu ca aveau creveti la gratar foarte buni si ieftini (pentru pranz). Asa ca, daca nu esti pretentios cred ca merge... orice hotel ai alege verifica pe tripadvisor si holidaycheck.


Personal, nu am nici o problema cu cei de la Tez, dar din cat am citit pe tripadvisor, sunt unele hoteluri cu turisti predominant rusi care, din experienta altor concedii, stiu cat pot fi de galagiosi :confuzzled: si vreau sa stiu la ce sa ma astept... dar nu intelegeti asta este cauza pt care am intrebat si de alt TO in afara de Tez! era pur si simplu o curizitate pt ca nu ma descurcam sa gasesc singura; as mai vrea sa fac si niste comparatii de pret intre ofertele lor.

In ceea ce priveste 3*, intr-adevar stiu ca trebuie mare atentie la alegerea hotelului. Eu vroiam numai sa stiu daca anul asta a avut cineva curajul sa incerce 3* (poate ca s-au mai schimbat si ei si au mai imbunatatit conditiile...). De fapt pe noi ne tenteaza f mult excursiile si in afara de curatenie si o masa decenta nu avem prea mari pretentii pentru cele doua saptamani de concediu...

#8
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Da, stiu de rusii care au umplut hotelurile din Egipt si nu numai.... insa daca te intereseaza un anume hotel pe care il vand ambii turoperatori nu mai conteaza cu cine ajungi acolo. Noi cu Tez vom pleca... au scos astazi de exemplu pentru maine (plecare la ora 16) niste oferte incredibile pentru Hurghada!

#9
elvira.antib

elvira.antib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.05.2007

 T Irina, on 18th June 2010, 15:55, said:

Da, stiu de rusii care au umplut hotelurile din Egipt si nu numai.... insa daca te intereseaza un anume hotel pe care il vand ambii turoperatori nu mai conteaza cu cine ajungi acolo. Noi cu Tez vom pleca... au scos astazi de exemplu pentru maine (plecare la ora 16) niste oferte incredibile pentru Hurghada!

Noi avem concediu in august, dar poti sa-mi dai si mie un link la ce ai vazut tu azi?
Voi la ce hotel mergeti?

#10
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Nu pot pune aici link, ti-am trimis mesaj privat!

#11
pardon

pardon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.08.2009
T Irina, ofertele "incredibile" pentru Hurghada (de Vineri pt Sambata) sunt la "misto" pentru ca avionul de Hurghada cu plecare pe 19 era plin din data de 16. Aveau locuri la hotel dar nu aveau la avion...

#12
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Pai si atunci de ce le-au mai afisat??? Ai incercat sa iei si nu a mers?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate