Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Soseaua de Centura Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Mikydon

Mikydon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2006
Salut,
Am si o intrebare (pentru cine circula pe centura): Cam cum se circula pe centura in timpul saptamanii (eventual si in functie de ore).
E posibil sa am nevoie sa ajung din Berceni (aparatorii patriei), pana aproape de Ciorogarla, ceea ce inseamna ca trebuie sa ajung la A1. Prin oras cam stiu cum se merge. Oare pe centura ajungi mai repede, dat fiind si faptul ca poti merge cu viteza mai mare decat in oras?

Edited by Mikydon, 17 June 2010 - 15:50.


#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

View PostMikydon, on 17th June 2010, 16:23, said:

Salut,
Am si o intrebare (pentru cine circula pe centura): Cam cum se circula pe centura in timpul saptamanii (eventual si in functie de ore).
E posibil sa am nevoie sa ajung din Berceni (aparatorii patriei), pana aproape de Ciorogarla, ceea ce inseamna ca trebuie sa ajung la A1. Prin oras cam stiu cum se merge. Oare pe centura ajungi mai repede, dat fiind si faptul ca poti merge cu viteza mai mare decat in oras?
Cam nasol pe segmentul ala. Eu as lua-o prin oras dar si prin orase sunt rute mai bune si mai rele.

#3
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007

View PostMikydon, on 17th June 2010, 16:23, said:

Salut,
Am si o intrebare (pentru cine circula pe centura): Cam cum se circula pe centura in timpul saptamanii (eventual si in functie de ore).
E posibil sa am nevoie sa ajung din Berceni (aparatorii patriei), pana aproape de Ciorogarla, ceea ce inseamna ca trebuie sa ajung la A1. Prin oras cam stiu cum se merge. Oare pe centura ajungi mai repede, dat fiind si faptul ca poti merge cu viteza mai mare decat in oras?
E aglomerat mai mereu pe centura,doar noaptea se merge bine , si atunci sunt ceva tiruri dar putine si le poti depasir,dar ziua e nasol , nu ai ce sa le mai faci .
Eu nu cunosc Bucurestiul si de'asta o iau pe centura,daca l'as cunoaste cred ca mai repede as iesi la de la A2 la A1 pe unde am de obicei eu treaba .

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMikydon, on 17th June 2010, 16:23, said:

Salut,
Am si o intrebare (pentru cine circula pe centura): Cam cum se circula pe centura in timpul saptamanii (eventual si in functie de ore).
E posibil sa am nevoie sa ajung din Berceni (aparatorii patriei), pana aproape de Ciorogarla, ceea ce inseamna ca trebuie sa ajung la A1. Prin oras cam stiu cum se merge. Oare pe centura ajungi mai repede, dat fiind si faptul ca poti merge cu viteza mai mare decat in oras?

iesirile din oras au prioritate fata de centura, asa ca se formeaza deseori cozi destul de mari.

#5
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
Eventual poti depasi coloana si sa te duci pana la intersectia centurii cu o iesire din oras,unde te incadrezi ca si cum ai iesi din oras,si te duci din nou pe centura inainte facand stanga ,astfel ai frigiderul plin pana la craciun,cand poti incerca din nou manevra :lol:

#6
Mikydon

Mikydon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2006
Nicu90, ai mers peste zi de la A2 la A1 pe centura? Cam cat ai facut?

#7
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007

View PostMikydon, on 17th June 2010, 20:32, said:

Nicu90, ai mers peste zi de la A2 la A1 pe centura? Cam cat ai facut?
In timpul zilei(adica pe la 6 dimineata) am facut cam 1 ora -1 ora jumate , in conditiile in care am mai si depasit cand se putea cate 10-15 tiruri dintr'o bucata(ele se miscau destul de incet,si urmaream traficul din coloana, cand vedeam ca la 2-300m incepe sa se miste coloana  plecam in depasire si ma retrageam unde se miscau ceilalati ca sa nu ajung sa ma tiganesc cu ei sa ma lase  ,o fi bine nu o fi asta e ) .
Unde vrei sa ajungi?Din ce am inteles spre mare,si mai bine ai luao'o pe Urziceni , ocolesti 30-40km dar decat sa ii stai pe loc mai bine ii mergi,eu asa as face .

Edited by Nicu90, 17 June 2010 - 19:41.


#8
Mikydon

Mikydon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2006
m-am lamurit.... deci nu se merita mers pe centura... eu ma gandeam ceva de genu ca sa merg pe berceni pana dau de centura -> dreapta si sa merg pana ajung la A1.  Probabil ca ramane varianta clasica : de la mine -> piata sudului -> brancoveanu -> eroii revolutiei ->panduri -> iuliu maniu si tot inainte :P

#9
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
Eu nu stiu Bucurestiul deloc,ca daca ar fi sa trec centura in timpul zilei , as lua'o prin bucuresti,macar acolo stiu ca tot as inainta .
Imi amintesc anul trecut ca eram pe la Otopeni,si a venit cineva cu inca o masina ca trebuia sa ajung pe undeva langa sediul DNA din capitala,prin centru,si in 25 minute am mers dupa el si am fost acolo,cu jaloanele aferente,  (deh..asta e obisnuinta din CT )toate astea se intamplau pe la orele 13.

Edited by Nicu90, 17 June 2010 - 20:06.


#10
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
e buna varianta aleasa de tine prin oras. in functie de ora la care parcurgi traseul e posibil sa nu prinzi DELOC cozi. Daca totusi e o ora sa zic dupa 15,00 si pana in 19.00 o sa prinzi ceva coada la piata sudului si pe iuliu maniu un pic. Dar vezi ca daca e vineri si e dupa 15,00 e teroare pe iuliu maniu.
bafta :)

pe centura chiar nu are rost, cel putin la domnesti  stai de te plictisesti unde ai cedeaza.

Edited by bossake, 17 June 2010 - 20:38.


#11
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMikydon, on 17th June 2010, 20:45, said:

m-am lamurit.... deci nu se merita mers pe centura... eu ma gandeam ceva de genu ca sa merg pe berceni pana dau de centura -> dreapta si sa merg pana ajung la A1.  Probabil ca ramane varianta clasica : de la mine -> piata sudului -> brancoveanu -> eroii revolutiei ->panduri -> iuliu maniu si tot inainte :P

in locul tau de pe T. Vladimireascu as face stanga pe 13 Septembrie (in loc sa merg inainte pe Panduri) si as tine tot inainte, pe Ghencea+Prelungirea, pana la intersectia cu centura (imediat dupa bariera). acolo ai prioritate si poti face dreapta linistit, de obicei se sta putin acolo. dupa asta, urmatoarea intersectie e cu A1, faci stanga dupa ce treci pe sub pod si intri direct pe autostrada.

#12
lucian.lucaci

lucian.lucaci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.11.2006
Am programat și eu un sejur la mare și as dori sfatul vostru în legătură cu traversarea Bucureștiului în drum spre Litoral, și anume venind dinspre Pitești, dimineața pe la 4-5AM, ce mă sfătuiți să aleg: șoseaua de centură sau traversarea Bucureștiului prin oraș? Mulțumesc.

#13
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Nu e nici o problema la ora aia nici pe centura, nici prin Bucuresti.
Daca stii Bucurestiul, prin centru.
Daca nu, e mai simplu pe centura.

#14
TweakPwnz

TweakPwnz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 27.03.2007

View Postlucian.lucaci, on 15th August 2010, 21:29, said:

Am programat și eu un sejur la mare și as dori sfatul vostru în legătură cu traversarea Bucureștiului în drum spre Litoral, și anume venind dinspre Pitești, dimineața pe la 4-5AM, ce mă sfătuiți să aleg: șoseaua de centură sau traversarea Bucureștiului prin oraș? Mulțumesc.

La ora aia sunt pustii si orasul si centura, nu are rost sa o iei pe centura, ajungi mai repede prin oras si nu mai ocolesti aiurea :) . E foarte simplu de ajuns de la A1 la A2, tii inainte pe Iuliu Maniu pana ajungi la Splaiul Dambovitei (o sa treci pe langa Cotroceni chiar inainte de intersectia cu Splaiul, nu ai cum sa o ratezi, plus ca se vede si Dambovita, vei fi pe malul drept), faci la dreapta pe Splai si tii inainte pana la centura (putina atentie la Unirii, directia generala e inainte, dar trebuie sa faci intai dreapta apoi stanga ca sa ocolesti "centrul" intersectiei, ideea e sa ramai pe malul drept al Dambovitei). Apoi la intersectia cu Centura (nu ai cum sa te incurci, e locul unde se termina Splaiul si nu poti face decat dreapta/stanga) faci stanga si imediat dupa 50m dreapta pe langa Lukoil si ai iesit la A2. Distractie placuta la mare!

#15
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,893
  • Înscris: 09.12.2004

View Postlucian.lucaci, on 15th August 2010, 21:29, said:

Am programat și eu un sejur la mare și as dori sfatul vostru în legătură cu traversarea Bucureștiului în drum spre Litoral, și anume venind dinspre Pitești, dimineața pe la 4-5AM, ce mă sfătuiți să aleg: șoseaua de centură sau traversarea Bucureștiului prin oraș? Mulțumesc.
un amic m-a ascultat si la acea ora a trecut orasul in mai putin de jumatate de ora, dar nu pe ruta de mai sus (de la unirii l-am trimis spre McD Dristor si de acolo tot inainte pina in CT )

#16
TweakPwnz

TweakPwnz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 27.03.2007

View PostEvergreen, on 16th August 2010, 08:49, said:

un amic m-a ascultat si la acea ora a trecut orasul in mai putin de jumatate de ora, dar nu pe ruta de mai sus (de la unirii l-am trimis spre McD Dristor si de acolo tot inainte pina in CT )

Eu i-am recomandat acea ruta pentru ca e cea mai simpla de urmat pentru cineva care nu cunoaste Bucurestiul si timpul e cam acelasi (pe Splai e putin mai lung ca distanta dar sunt mai putine semafoare).

#17
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,893
  • Înscris: 09.12.2004
am vb cu altul acum si a mers pe centura sud pe la ora 22... tot cam atit a facut....
Evident, toti cunoscutii mei sint speriati de traficul din capitala desi nici la ei nu e totul pe roze..., detalii aici

Edited by Evergreen, 16 August 2010 - 10:03.


#18
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,063
  • Înscris: 16.02.2008
Poate confirma cineva daca s-a dat drumul la podul de la intrarea in Chitila si acum se iese direct in Mogosoaia la Rompetrol ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate