Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Multifunctionala BROTHER DCP 7030

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
L473XXX

L473XXX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.03.2009
Salut. Vreau sa imi achizitionez si eu acest produs. M-ar interesa niste pareri daca sunteti draguti cei care utilizati aceasta multifuncionala. Am citit si cateva posturi de pe aici asa ca mi-am facut cat de cat o idee. Pe mine m-ar interesa alb/negru, laser, un pret relativ scazut la toner, nu mai mult de 500 - 1000 pag./luna. Eu pana acuma cnd sa imi cumpar nu am auzit de Brother, cum ar fi asa la prima vedere comparativ cu un Canon ca si firma? Multumesc.

#2
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Recomand mai repede HP, la HP se poate reumple cartusele fara problme, exista cilindrii, role magnetice, cartuse compatibile, etc. De acest brother nu stiu mare lucru, cartusul vad ca este un TN2120 trebuie sa cumperi o parghe de resetare pt a putea folosi cartusul reumplut, un alt dezavantaj ar fi cilindru fotosensibil care nu o sa-l gasesti foarte usor, dacat unitate de cilindru cu totul la un pret prea mare pt a fi rentabil.

#3
L473XXX

L473XXX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.03.2009
Mda, astazi am fost la un centru de asta de reincarcare cartuse, tonere, la incarcat costa 50 Lei, e ok, dar daca se duce cilindrul ala intr-adevar, se schimba cu totul si ajunge in jur la 330 Lei ceea ce nu e deloc rentabil, multifunctionala costa 550 Lei. O multifuncionala HP sau CANON laser buna poti sa imi recomanzi? Nu imi trebuie alea performante, sa scoata bine si sa fie in jurul lui 550 Lei si na, cum spuneai, sa gasesc orice s-ar strica sa pot inlocui usor. 10x 4 nfo.

#4
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
HP http://www.emag.ro/m...mfp-a4--pCB537A - este foarte ok, o am si eu acasa si isi face treaba foarte bine, pretul este ceva mai mare.

SAMSUNG SCX4300 http://www.emag.ro/m...4300--pSCX-4300 , dupa reumplere cartusul tine 3000 de pagini, reumplerea costa 50 de lei, cilindru rezista 5 - 6 reumpleri, pret extraordinar. DAR....trebuie sa faci o resetare pentru a putea sa o folosesti dupa reumplere. ATENTIE - pt a nu avea probleme cu resetarea cumpara o multifunctionala cu data de fabricatie maxim Martie 2010.

Cauta pe net "resetare samsung scx 4300" sa vezi despre ce este vorba.

Edited by daniel21, 17 June 2010 - 18:48.


#5
L473XXX

L473XXX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.03.2009
Am mai studiat problema, cam la asa ceva ma pot rezuma:
http://www.emag.ro/m...mfp-a4--pCE847A
http://www.turbozone... Hp CE847A.html
Spune-mi te rog daca este o alegere buna. Multumesc.  :helpsmilie:

Edited by L473XXX, 21 June 2010 - 21:25.


#6
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Sunt modele foarte noi si nu stiu nimic despre ele, in schimb vad ca ambele folosesc cartusul CE285 cartuus care se incarca sigur, .

#7
L473XXX

L473XXX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.03.2009
Mi-am achizitionat http://www.emag.ro/m...mfp-a4--pCE847A la pretul vechi si cu oferta care era pana la data de 01.07. Sunt multumit de ea in prima faza, micuta, dragalasa, destul de rapida, silentioasa. Acuma mai urmeaza sa ii fac setarile necesare, scoate destul de inchis, dar f. bine, cred ca trebuie sa mai umblu la luminozitate si alte setari. Cred ca pana la urma e o alegere buna HP-ul ca si multifunctionala. Multumesc.

Edited by L473XXX, 02 July 2010 - 09:17.


#8
puiu1966

puiu1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.11.2011
Caut roller fuser cuptor DCP 7030

#9
Savi0r26

Savi0r26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.09.2012
Recomand Brother DCP 7030, este o imprimanta fantastica pentru un birou, cartusul este de 2.000 pg, iar un refill la acest cartus costa maxim 70 Lei iar cilindru se schimba odata la 20.000 de copii si costa maxim 50 de lei.:D
Daca doresti sa iti reincarci singur cartusul te costa maxim 30 de lei doar praful si este foarte usor de incarcat, o poti face singur acasa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate