Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Nunta

- - - - -
  • Please log in to reply
2832 replies to this topic

#1
Passione

Passione

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.05.2005
Salut!

As vrea sa-mi spuneti parerea voastra despre aceasta fotografie.
Fiti banzi, va rog.
:notangel:

Attached Files



#2
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
nu imi place :blush:

#3
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
parca e inmormantare  :huh:  nu imi place ............. :kisstogether:

#4
Passione

Passione

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.05.2005
Hmmm ... grozava nu este ea; are ceva care-mi place si ceva care nu, dar sa o compari cu o inmormantare ... mi se pare prea mult  :nonobad:
Mai postez una ...

Attached Files



#5
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
declansari intamplatoare dupa parerea mea...si eu sunt unul din cei carora nu le trebuie mult sa fie impresionati  B)

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Passione, on Jul 13 2005, 17:43, said:

As vrea sa-mi spuneti parerea voastra despre aceasta fotografie.
Fiti banzi, va rog.
:notangel:

<{POST_SNAPBACK}>

Imi aduce aminte de Kill Bill 1.

#7
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

Passione, on Jul 13 2005, 16:55, said:

Hmmm ... grozava nu este ea; are ceva care-mi place si ceva care nu, dar sa o compari cu o inmormantare ... mi se pare prea mult  :nonobad:
Mai postez una ...

<{POST_SNAPBACK}>

sincer ,nici un zambet nu vad in acea poza.  Doar ca mirele pastreaza o ''distanta'' nu tocmai adecvata acelui eveniment , invitatii  sunt prea seriosi , mireasa prea obosita ( cred ca dupa chef :P )  .................nu pare acea  nunta la care viseaza o femeie .

Edited by Elena2k, 13 July 2005 - 17:20.


#8
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Tie iti plac, sau de ce le-ai pus?

Vad ca ai un aparat bun (Canon S1 IS).
Setarile de la prima poza tu ai vrut sa le faci asa? Adica:
ISO400, Focus Manual, mod TV cu timp 1/20, CU blitz la care i-a fost redusa puterea (-1 compensat), White balance manual pe Cloudy?
Daca imi explici si mie ratiunea, poate o sa inteleg si de ce ai pus poza...

#9
Passione

Passione

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.05.2005

ambvision, on Jul 13 2005, 17:24, said:

Tie iti plac, sau de ce le-ai pus?

Vad ca ai un aparat bun (Canon S1 IS).
Setarile de la prima poza tu ai vrut sa le faci asa? Adica:
ISO400, Focus Manual, mod TV cu timp 1/20, CU blitz la care i-a fost redusa puterea (-1 compensat), White balance manual pe Cloudy?
Daca imi explici si mie ratiunea, poate o sa inteleg si de ce ai pus poza...

<{POST_SNAPBACK}>


Ia explica-mi ce anume nu intelegi, ca incerc sa te lamuresc.

#10
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Daca tie ti se pare clara, cu culori naturale, fara persoane miscate, atunci e in regula. Mie nu mi se pare. Daca o faceai de exemplu pe AV cu 2.8, sau cat o fi permitand la zoom-ul pe care il aveai la momentul respectiv (cam 2X), cu white balance pe auto sau ceva potrivit pentru blitz, nu iti puneam intrebarea deloc, ci pur si simplu iti ziceam ca nu imi plac nici ca compozitie, nici ca realizare tehnica.
Intrebarea am pus-o ca eram curios daca chiar ai facut constient reglajele alea.
Si btw, nu tre sa ma lamuresti pe mine, ci mai bine pe tine. Ai cerut pareri si le-ai primit.

#11
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Nici mie nu-mi plac.NU are ce sa-mi placa.
Data viitoare, da aparatu` pe "auto", concentreaza-te pe incadrare si apasa butonu`.Dupa ce mai capeti experienta te mai joci cu setarile, da` nu la o nunta.

#12
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

florinel, on Jul 13 2005, 18:44, said:

Nici mie nu-mi plac.NU are ce sa-mi placa.
Data viitoare, da aparatu` pe "auto", concentreaza-te pe incadrare si apasa butonu`.Dupa ce mai capeti experienta te mai joci cu setarile, da` nu la o nunta.

<{POST_SNAPBACK}>

no offense, dar ce experienta sa capete la "auto" ?

joaca-te cu setari si fi critic cu tine ...parerea mea  -_-

edit reason: dat cu destu' aiurea :blush:

Edited by reclamagiu, 13 July 2005 - 17:48.


#13
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Nu m-ai inteles.Cand te duci la nunta omului si faci poze, daca nu te pricepi la aparat, mai bine il dai pe auto.Ai sanse mai mari sa scoti poze....decente.
Si cand nu esti la nunta , ai timp sa experimentezi ALTE lucruri decat "auto", fara a-ti face probleme ca strici "pozitiile".....ca mai sus.

Eu la aia din biserica as fi folosit prioritatea de diafragma, deschisa la maxim, focala cam 35mm, pozam printre preotul din dreapta si lumanare.....cu maximu` de claritate pe mireasa.Si cu un balans de alb in care rochia aia(ca si costumul mirelui de altfel) sa iasa alba.

#14
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

florinel, on Jul 13 2005, 18:58, said:

Nu m-ai inteles.Cand te duci la nunta omului si faci poze, daca nu te pricepi la aparat, mai bine il dai pe auto.Ai sanse mai mari sa scoti poze....decente.
Si cand nu esti la nunta , ai timp sa experimentezi ALTE lucruri decat "auto", fara a-ti face probleme ca strici "pozitiile".....ca mai sus.

Eu la aia din biserica as fi folosit prioritatea de diafragma, deschisa la maxim, focala cam 35mm, pozam printre preotul din dreapta si lumanare.....cu maximu` de claritate pe mireasa.Si cu un balans de alb in care rochia aia(ca si costumul mirelui de altfel) sa iasa alba.

<{POST_SNAPBACK}>

'nteles acuma.
dar eu credeam ca el a facut poze asa in calitate de cunoscut...nu fotograf.
or fi angajat si aia pe cineva...nu?  :w00t:

#15
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Probabil...
Da` si-n calitate de invitat/cunoscut poti sa "nimeresti" niste poze mai bune ca alea "oficiale", ca nu suferi de stresu` pe care-l are ala angajat, saracu`. :D

Unde nu m-ar invita si pe mine cineva la o nunta, sa pozez si eu de nivelu` pantofului miresei, in sus  :D ; prin trompeta cantaretului;buzunaru` nashului.......

#16
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
cam asa o vad eu ... Attached File  wed.jpg   295.42K   3310 downloads

#17
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
am si eu niste poze de la o cununie ... poate va plac! :) poate nu ...
Attached File  IMG_19951.jpg   333.81K   3551 downloadsAttached File  IMG_20221.jpg   319.38K   2825 downloadsAttached File  IMG_20271.jpg   212.31K   2961 downloadshment]

#18
Passione

Passione

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.05.2005
Fratilor, aceasta slujba a tinut mai bine de o jumatate de ora si "actiune" nu prea a fost in tot acest timp; sa zicem 30 de minute. Daca faceam 3 fotografii pe minut (ceea ce nu este mult de loc) as fi facut 90 de pozitii,  insa eu am facut aproape 120. Dati-mi voi ca in acest timp sa incerc diferite setari ale aparatului, diferite efecte. Am facut fotografii si cu prioritate pe timpul de expunere, diafragma sau  manual; unele le-am facut alb negru, la altele am setat manual balansul de alb, au fost cateva si pe cloudy  :coolspeak:

Am si eu o intrebare.
Care dintre voi si-ar fi mentinut, in aceste conditii, pentru 120 de fotografii aceleasi setari ale  aparatului?

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
:D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate