Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cazare Kuccukkuyu

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#1
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Deschid acest subiect in intentia de a arata si o alternativa la oprirea intermediara in Cannakale.
Sper sa se adune aici cat mai multe oferte cu preturi si date de contact, asa incat calatorii spre TR sa aiba de unde alege.

personal am testat doar Club Gultur anul trecut, 60TL/noapte camera cu mic dejun (si copil inclus)

#2
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010

View Postzugry, on 10th June 2010, 13:33, said:

Deschid acest subiect in intentia de a arata si o alternativa la oprirea intermediara in Cannakale.
Sper sa se adune aici cat mai multe oferte cu preturi si date de contact, asa incat calatorii spre TR sa aiba de unde alege.

personal am testat doar Club Gultur anul trecut, 60TL/noapte camera cu mic dejun (si copil inclus)


Bravo si eu ma cazez anul acesta tot aici pentru a scapa de nebunia din Canakale, preturile sunt pentru buget mic si sunt foarte multe moteluri, cred ca o sa stau la BERK daca gasesc locuri si negociez un pret bun.

#3
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postmikydude, on 10th June 2010, 13:38, said:

Bravo si eu ma cazez anul acesta tot aici pentru a scapa de nebunia din Canakale, preturile sunt pentru buget mic si sunt foarte multe moteluri, cred ca o sa stau la BERK daca gasesc locuri si negociez un pret bun.


cine sau ce e BERK? :)

#4
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Duminica o sa testez si eu serviciile de la  Gultur. Am platit 50 Euro camera dubla cu cina si mic dejun, printr-o agentie dinTurcia.

#5
qatalyn

qatalyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 03.01.2008

View Postrelu17, on 10th June 2010, 15:19, said:

Duminica o sa testez si eu serviciile de la  Gultur. Am platit 50 Euro camera dubla cu cina si mic dejun, printr-o agentie dinTurcia.
Ne intalnim acolo ...

#6
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Noi speram sa ajungem la Gultur, duminica in jurul orei 18, dar fiind 3 masini si cu copii mici, socoteala de acasa s-ar putea sa nu se potriveasca cu cea de pe drum. Drum bun si sper sa bem o bere doua pe terasa de la Gultur. O sa fiu cu Skoda rosie de VL :D

#7
qatalyn

qatalyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 03.01.2008

View Postrelu17, on 10th June 2010, 16:13, said:

Noi speram sa ajungem la Gultur, duminica in jurul orei 18, dar fiind 3 masini si cu copii mici, socoteala de acasa s-ar putea sa nu se potriveasca cu cea de pe drum. Drum bun si sper sa bem o bere doua pe terasa de la Gultur. O sa fiu cu Skoda rosie de VL :D
Drum bun si tie ! Iar cand o sa apara si o Skoda bleumarin de VL , inseamna ca o sa fiu pe acolo ...

#8
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008
Pe 31 mai am stat si noi la Gultur.Cazare, cina si mic dejun-20euro/pers.Mancarea a fost mai buna decat ne asteptam, n-am mai plecat sa mancam prin alte locuri.Pentru copii a fost gratis.

#9
kamyM

kamyM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.05.2009

View Postzugry, on 10th June 2010, 13:59, said:

cine sau ce e BERK? :)
Pensiunea Berk din Kuccukkuyu. Noi am luat numarul de pe net si am sunat la pensiune. Am obtinut (dupa negocieri) - 28 euro / camera. Au zis ca beneficiem de reducere de grup pentru ca suntem 7 familii. Stiu de la cineva care s-a cazat anul trecut ca este foarte curat si liniste. Pensiunea este pe partea dreapta, pe malul marii, deci prima baie puteti s-o faceti acolo. :D

#10
florinelanajjar

florinelanajjar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.06.2010

View Postrelu17, on 10th June 2010, 16:13, said:

Noi speram sa ajungem la Gultur, duminica in jurul orei 18, dar fiind 3 masini si cu copii mici, socoteala de acasa s-ar putea sa nu se potriveasca cu cea de pe drum. Drum bun si sper sa bem o bere doua pe terasa de la Gultur. O sa fiu cu Skoda rosie de VL :D


eu am stat anul trecut acolo cu 10 e/pers , daca stii sa negociezi scade turcul la pret, si daca sunteti mai multe masini  e si mai bine; e de preferat sa incerci la mai multe hoteluri de acolo nu sa te opresti la primul.

View PostkamyM, on 10th June 2010, 16:34, said:

Pensiunea Berk din Kuccukkuyu. Noi am luat numarul de pe net si am sunat la pensiune. Am obtinut (dupa negocieri) - 28 euro / camera. Au zis ca beneficiem de reducere de grup pentru ca suntem 7 familii. Stiu de la cineva care s-a cazat anul trecut ca este foarte curat si liniste. Pensiunea este pe partea dreapta, pe malul marii, deci prima baie puteti s-o faceti acolo. :D


incearca si la hotelurile de acolo mai ales ca sunteti 7 fam o sa obtineti un pret sub 28 e de la BERK.

#11
kamyM

kamyM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.05.2009
incearca si la hotelurile de acolo mai ales ca sunteti 7 fam o sa obtineti un pret sub 28 e de la BERK.
[/quote]
Multumesc pentru sfat! Asa vom face, mai ales ca in grupul nostru este un turc si il vom lasa pe el sa negocieze.

#12
florinelanajjar

florinelanajjar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.06.2010

View PostkamyM, on 10th June 2010, 17:01, said:

incearca si la hotelurile de acolo mai ales ca sunteti 7 fam o sa obtineti un pret sub 28 e de la BERK.

Multumesc pentru sfat! Asa vom face, mai ales ca in grupul nostru este un turc si il vom lasa pe el sa negocieze.


cu atat mai bine , se inteleg pe limba lor .
concediu placut

#13
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postqatalyn, on 10th June 2010, 16:19, said:

Drum bun si tie ! Iar cand o sa apara si o Skoda bleumarin de VL , inseamna ca o sa fiu pe acolo ...

faceti parc auto Skoda  :thumbup:

View Postminnie2007, on 10th June 2010, 16:27, said:

Pe 31 mai am stat si noi la Gultur.Cazare, cina si mic dejun-20euro/pers.Mancarea a fost mai buna decat ne asteptam, n-am mai plecat sa mancam prin alte locuri.Pentru copii a fost gratis.

rezervat anterior sau negociat la fata locului?
Indiferent de nr de copii / familie si varsta lor?

Edited by zugry, 11 June 2010 - 11:56.


#14
florinelanajjar

florinelanajjar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.06.2010

View Postzugry, on 11th June 2010, 12:56, said:

faceti parc auto Skoda  :thumbup:



rezervat anterior sau negociat la fata locului?
Indiferent de nr de copii / familie si varsta lor?


negociat la fata locului, copiii nu se pun la socoteala; au si camere gen apartament , conteaza sa stii sa negociezi , turcul decat sa-si tina camera goala prefera sa o inchirieze chiar si ptr o noapte, asta se numeste COMERT.

#15
alfons

alfons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.05.2006
In ultimii doi ani am stat la Ida Tur Motel. Cazare + cina + mic dejun = 50 lire / persoana. Copiii care au intre 0 - 6.99 ani stau gratuit, cei intre 7 - 12 ani au reducere 50%.
Eu am rezervat chiar astazi 2 camere printr-un mesaj trimis la adresa de mail: "[email protected]". Daca trimiteti e-mail folosind optiunea de pe site aveti sanse foarte mari sa nu va raspunda nimeni... :)
Mi-a placut aici deoarece are o gradina foarte frumoasa, toate camerele au geamurile spre gradina (nu se aude zgomote din strada), are parcare in interior, iar daca ajungeti mai devreme puteti face o baie in piscina sau in mare.

#16
Dum

Dum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.03.2007
Sambata s-au cazat niste cunostinte 2 adulti + 1 copil de 4 ani si unul de 12ani la Ida Tur Motel cu doar 33Euro. Au negociat la fata locului.

#17
alfons

alfons

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.05.2006

View PostDum, on 15th June 2010, 21:57, said:

Sambata s-au cazat niste cunostinte 2 adulti + 1 copil de 4 ani si unul de 12ani la Ida Tur Motel cu doar 33Euro. Au negociat la fata locului.
Pretul este extraordinar, vine cam 25 lire de persoana (25+25+12.5) !!! Pretul este cu cina + mic dejun ?
Uite mesajul primit astazi de la Ida Tur: "sizleri tekrar aramızda görmek isteriz.akºam yemeği ve kahvaltı dahil kiºi baºı 50 tl.çocuklar 7-12 yaº arası ise %50 indirimli giriº ve çıkıº tarihini bekirlerseniz rezervasyonunuzu yaparız". Zice 50TL de persoana... :(

#18
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
Eu am stat in 2006 la Atila Motel aveti link cu poze aici http://www.altinoluk.../otel.asp?id=38
Am negociat la 100 USD 2 apartamente cu 2 camere 8 persoane fara masa dupa ce initial a cerut 200.
Am cerut sa vb cu patronul si m-am inteles cu el.
Per persoana inseamna 12.5 dolari/noapte

Edited by cubbusiness, 15 June 2010 - 21:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate