Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 

tvr hd (titan/salajan)

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
vonNostrad

vonNostrad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.12.2007
Salut, a reusit careva sa prinda TVR HD in zona titan/salajan/?
Ce antena trebuie folosita?

#2
bogdan0zaurus

bogdan0zaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.08.2009
Merge si in aceasta zona problema este insa data de obstacolele din jur. Astfel daca ai norocul si stai la un etaj superior si pe directia semnalului nu ai un alt bloc sint mari sanse sa poti receptiona postul. Daca nu poti incerca sa prinzi o unda reflectata de alta cladire. Antena are o mai mica importanta astfel eu prind in zona Dristor o unda reflectata cu o antena dipol cu doi elementi de 12cm , insa problema a fost pina am gasit pozitia ideala, antena am fixat-o pe un trepied foto linga usa de la balcon insa  o diferenta de 15 cm stinga , dreapta duce la pierderea semnalului. Sigur ca am incercat si cu o antena mult mai pricopsita dar rezultatul a fost acelas. Un fost coleg prindea semnalul in zona Postavarul linga cimitir cu o "antena" formata din doua sirme lipite cu scotch pe geam.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate