Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...
 Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!

Conducta pluviala sparta la bloc....
 Medii admitere 2023 UPB - Faculta...

Cum pot crea o iluzie de tipul Fa...

Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

Damsel (2024)
 Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Viza J-1

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

raulbv

raulbv

New Member

• Grup: Members
Am si eu o mare nelamurire: anul acesta am obtinut viza J-1 (bearer is subject to section 212E). Viza era valabila pentru un an de zile pana in martie 2011. Partea proasta este ca am ajuns in SUA dar am fost nevoit sa ma reintorc la nici 2 luni in tara deoarece am avut niste probleme in familie. Odata cu reintoarcerea in tara sponsorul mi-a incheiat programul pe o cale favorabila fara a-mi crea probleme la viitoarele aplicatii pentru viza. As vrea sa stiu daca pot aplica pentru viza de turist in SUA avand in vedere faptul ca am fost sub regula 212E ceea ce inseamna ca nu pot aplica pentru un alt tip de viza timp de 2 ani de la intoarcerea in tara.
        Trebuie sa astept 2 ani de la intoarcerea in tara pentru a aplica pentru viza de turist sau pot face acest lucru si mai repede?

SuperDuper

SuperDuper

Crushed

• Grup: Senior Members
In primul rand verifica statutul tau: http://travel.state....dvisory_opinion
Exista calea obtinerii unui Waiver de la section 212E. Acest Waiver se da de catre US Department of State.
Pentru a iti elibera acel Waiver insa, au nevoie de o negatie (No Objection Statement) de la Ministerul de Externe Roman cum ca nu au nevoie de pregatirea si specialitatea ta in Romania.
http://travel.state..../info_1288.html

Edited by SuperDuper, 07 June 2010 - 22:58.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate