Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5

Probleme cu instalator Casa verde
 

Emigrare- merita sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
uzzy_77

uzzy_77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 05.07.2009

View Postkendoo, on 18th June 2010, 16:44, said:

Amice, esti amuzant.
Ai scris asa : 'plus ca mai tre sa mergi si in tara o data de doua ori pe an,ceea ce costa... '
Esti amuzant. Sincer. Nota 10.    LOL.  Subliniez : TRE SA MERGI.   E obligatoriu,nu?
Daca mergi in tara de 2 ori pe an, concediul tau unde-l faci ?Sau,la tine...concediul e  ' in tara' ?? Ha ha ha Funny,really funny.
Dar, dehhh, mergem in tara sa ne zbenguim in figuri. LOL
Mi-e mila .... dar n-am cum sa te ajut.
O zi buna.
  

pai inainte de criza mergeam si vara si iarna in tara,de 2 ani merg numai iarna si stau 2-3 luni,in 2007 am stat toata luna iulie la mare in tara,plus ca are alt farmec cand vezi ca ai mai multi bani de spart decat restul lumii...,in europa sa merg in vacanta?sau unde?in turcia?sau grecia?nu ma atrag cu toate ca am vazut multe locuri prefer romania asa cum e ea.
iar cu mersul in tara e musai,eu sunt singurul plecat din familie,mai am vreo 2-3 verisori plecati si atat.restul sunt bine merci acasa.si am in familie (unchi-  matusi verisori) profesori,ingineri,directori etc...

#20
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,894
  • Înscris: 25.06.2007
Un nou articol pe tema emigrarii:

http://www.evz.ro/de...ite-914108.html

Astfel de articole, scrise de persoane ce nu au experienta emigrarii, privesc lucrurile prea simplist.
De obicei comentariile cititorilor sunt mult mai valoroase.

#21
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 14.04.2010

View PostBogdan R, on 30th November 2010, 08:40, said:

Un nou articol pe tema emigrarii:

http://www.evz.ro/de...ite-914108.html

Astfel de articole, scrise de persoane ce nu au experienta emigrarii, privesc lucrurile prea simplist.
De obicei comentariile cititorilor sunt mult mai valoroase.
Articoulul asta a decurs binisor pana la pct-ul in care ridica Romania cam la acelasi nivel cu Spania si Italia... or avea tarile astea lacunele lor dar pana sa fim aproape pe aceeasi scara.... mai avem multe de invatat... oricum a punctat bine cateva chestii ce trebuiesc avute in vedere atunci cand te bat ganduri de emigrare.

#22
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,894
  • Înscris: 25.06.2007

View PostEngineer_xxl, on 30th November 2010, 10:59, said:

Articoulul asta a decurs binisor pana la pct-ul in care ridica Romania cam la acelasi nivel cu Spania si Italia... or avea tarile astea lacunele lor dar pana sa fim aproape pe aceeasi scara.... mai avem multe de invatat...
"În comparație cu alte țări europene, Italia și Spania sunt mai apropiate ca nivel de dezvoltare și valori sociale de România.''
Zice ca sunt mai apropiate (decat UK, Tarile Nordice, Benelux, Germania etc), nu zice ca sunt apropiate.
Mai apropiat inseamna altceva decat apropiat...

Edited by Bogdan R, 30 November 2010 - 11:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate