Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Provider HD

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
Luna viitoare vreau sa achizitionez un televizor FULL HD, m-am gandit la acest lg http://www.pcgarage....0-32-inch-5-ms/
sper sa nu se considere reclama la site sau televizor...

Care e dorinta mea... sa-l pun in valoare cu canale digitale si hd :D

Initial m-am gandit la Romtelecom, insa solicita obligatoriu si fix, si mai trebuie sa platesc si un modem de 70 eur, pt ca nu am si nu vreau net de la ei.

Deocamdata am cablu analogic standard RDS, iar din cate am inteles televizorul are decodor dicital HD si mpeg4(h264) incorporat.
Pot migra la cablu digital cu HD?? http://www.rcs.ro/of...lectat=ofertahd Mai am nevoie de decodor? cum arata acel decodor? seamana cu vechile decodoare pt HBO ce existau pe vremuri? daca da de ce costa 4 milioane?

Si daca am nevoie de decodor si la RDS, si la RTC atunci nu mai bine cumpar un monitor?

#2
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
gasesti raspunsuri AICI

pe scurt : la orice provider te vei abona vei avea nevoie de un decodor/reciver aditional. in romania momentan nu poti folosi reciverul integrat in lcd deoarece programele se transmit codat si nu da nimeni doar cardul de decodare.

acel decodor nu arata ca tubul de la hbo ci este un reciver similar cu cele folosite in sistemele de satelit.

#3
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007

View PostHighlander91, on 5th June 2010, 16:00, said:

Si daca am nevoie de decodor si la RDS, si la RTC atunci nu mai bine cumpar un monitor?
Dacă găsești unul de 32' și te-ai duce la un operator de cablu și ai lua un STB ai ieși cel mai ieftin.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate