Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Instructori Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
as dori sa scrieti despre instructorii din orasele voastre ca sa stie lumea de cine sa se fereasca..si pe cine sa caute sa faca o scoala auto buna
sa va spun povestea:
sotia ma a facut scoala de soferi la recomandarea unei prietene dupa 30 de ore de conducere si achitare integrala a scolii ma duc cu ea in parcare la un hotel mare (constanta) si descopar cu stupoare ca nu stie nimik...deci dupa 30 de ore ea nu stia sa faca o parcare laterala cu spatele intre 2 masini::))
se pare ca a facut doar drum lung in afara localitatilor iar in oras tinutul din ambreiaj al instructorului a dat roade
acuma dupa ce a luat sala de 3 ori si a picat la traseu de 3 ori nesimtitul de instructor pretinde 60 de ron pe ora la conducere ca sa vina la examinare...
pot sa rezolv altfel problema..dar vreau sa stie lumea de cine sa se fereasca si incep eu la Constanta: sa va feriti de domnul Marchidan mare instructor..aviz amatorilor
cum se dau frate autorizatiile la astea?

#2
xXx69Asu

xXx69Asu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 15.08.2007
Hai ca-ti explic eu cum sta treaba (macar daca stiam inainte sa fac si eu scoala de soferi).
Ca sa ai "noroc" de un instructor bun trebuie sa mergi la un privatizat, nu la firme. Instructorii de la firme is platiti cu 6-8 lei pe ora. Nu ii intereseaza de scoala aceea, dar un privat isi face reclama prin clienti, asa ca se poarta frumos cu toti elevii si are rabdare.
Sper ca te-am lamurit.

#3
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005

View PostxXx69Asu, on 4th June 2010, 20:03, said:

Hai ca-ti explic eu cum sta treaba (macar daca stiam inainte sa fac si eu scoala de soferi).
Ca sa ai "noroc" de un instructor bun trebuie sa mergi la un privatizat, nu la firme. Instructorii de la firme is platiti cu 6-8 lei pe ora. Nu ii intereseaza de scoala aceea, dar un privat isi face reclama prin clienti, asa ca se poarta frumos cu toti elevii si are rabdare.
Sper ca te-am lamurit.
am scris eu de vreo firma??::)) dragutul de instructor este privatizat::)) singurel cuc cu un logan..basca ca nu face ore de legislatie.....tre sa inveti singur acasa::))

#4
xXx69Asu

xXx69Asu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 15.08.2007
Ciudat, chiar nu ma asteptam. Eu am facut scoala de soferi anul acesta in Cluj la o firma, si bineinteles ca instructorul a fost cu caracteristicele ce le-ai trecut tu mai sus. Dupa ce am fost respins la proba practica mi-am cautat un instructor "singurel" si in 3 sedinte de 2 ore a reusit sa ma invete mai multe decat celalalat in toate orele de conducere.
     Daca cineva are nevoie de un instructor bun in Cluj sa-mi trimita un mesaj privat. (Intru zilnic pe Softpedia).

#5
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Instructorii privati cu cat fac mai multe ore iau mai multi bani.Este oarecum in avantajul lor sa nu iei examenul din prima pentru ca atunci te mai taxeaza pentru ore suplimentare, orele de examen.

#6
Catinka

Catinka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 03.06.2010

View Postyonut_a, on 5th June 2010, 10:52, said:

Instructorii privati cu cat fac mai multe ore iau mai multi bani.Este oarecum in avantajul lor sa nu iei examenul din prima pentru ca atunci te mai taxeaza pentru ore suplimentare, orele de examen.
Sunt din Buzau si am luat permisul in februarie, la a treia incercare. Am facut scoala cu un instructor privat si acum, dupa ce am facut cu masina vreo 2000 de kilometri, dar insotita de cineva care are permisul si conduce de multe vreme, pot spune cu mana pe inima ca tipul nu  m-a invatat mare lucru. Bine, am facut parcarea laterala, gararea, intoarcerea din trei miscari - fara astea nu as fi putut lua examenul. Aaaaa, si m-a mai invatat un lucru : unde sa ma incadrez la stop :D. In rest, la exploatarea masinii, nu m-a invatat mare lucru... adica dupa ce am terminat scoala si am luat permisul stateam doua minute la semafor cu masina bagata in viteza si cu ambreiajul calcat...si multe altele. Tipul s-a bucurat atunci cand picam pentru ca luam ore suplimentare si-i  mai plateam si la examen o data... jalnic! Sa va interesati bine la cine alegeti sa faceti scoala.

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Eu in Timisoara am facut la scoala TinTin , cu Dorin C. . Nu cred ca are importanta ca am luat sala din a doua incercare (n-am idee ce se face la legislatie ca nu am fost) , insa orasul luat din prima . Foarte calm , explica bine si e "de gasca" :D .
Eu cand am ales scoala nu prea m-am interesat care e mai buna , sau alte informatii , vroiam sa fie cat mai aproape de casa :lol: . Nici nu ma asteptam sa imi explice instructorul prea multe , avand un prieten care mi-a dat masina sa invat sa conduc . In fine .. il recomand , acum am inteles ca face scoala pe un Golf 4 .

Edited by Sef-chenko, 05 June 2010 - 15:52.


#8
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Eu am facut la o firma si am fost foarte multumit. Feriti-va de bosorogi, ca nu-s buni de nimic.

#9
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,675
  • Înscris: 07.04.2010
am luat carnetul anul trecut prin septembrie daca nu ma insel .Sincer instructorul meu a fost o persoana exemplara si vecin cu mine.
Eu am inceput sa conduc la 3 luni dupa ce am luat carnetul.Nu a stat nimeni langa mn nici la inceput .Si imi dau seama cat de bun instructor am avut mi-a explicat excelent fiecare situatie cu care te poti intalni in trafic .
Oricum un insructor bun nu este de ajuns conteaza f mult si elevul.Nici eu nu am luat din prima carnetul ci la a doua incercare .Am  gresit un lucru care acum mi se pare extraordinar de banal.Aici nu a fost vina instructorului .Eu nu cred ca poti sa dai vina exclusiv pe insructor desi sunt multi care nu ar merita sa se numeasca instructori auto dar cred ca majoritatea isi fac treaba cum trebuie restul depinde doar de elevi.

Edited by OriOn20, 05 June 2010 - 18:54.


#10
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
unii aveti dreptate: feriti-va de bosorogi...si mai ales particulari....dupa ce pici examenu mai au si tupeu sa ceara 60 de ron pe ora...ca sa te corecteze...ca in timpul scolii nu au avut timp sa corecteze::))
ma mir ca nu e nimeni din constanta

#11
Donyny

Donyny

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2016
Cu domnul instructor Adam Maricel a facut cineva?

#12
kiessi

kiessi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.10.2011
Am facut scoala de soferi cu un instructor autorizat. Dar cum la noi se schimba legile in timpul jocului, nu mai poate profesa. La traseu am fost programata la distanta de 2,5 luni dupa ce am luat sala (in Bucuresti). Am mai luat niste sedinte inante de traseu cu Bandac Aurel Marian. Un caracter infect. A incercat tot timpul sa-mi demonstreze cat sunt de prost. Imi tragea de volan, mi-a oprit motorul in mijlocul intersectiei, imi tura motorul si spunea ca eu sunt de vina sau ca "asa se mai tureaza el...." Sedinta dura doar 1.30h si nu 1.40 asa cum era normal. Totul a culminat cu faptul ca i-am cerut chitanta. Din fericire el a fost cel care a renuntat la mine. Si asa l-am cunoscut pe Burciu Ion (Nelu). Un om de nota 100. O voce calma, care incurajeaza mereu, care explica cu rabdare, o persoana pozitiva care face tot posibilul sa iei examenul. Bineinteles, am luat examenul. Ambii instructori sunt la ABC Pilot

Edited by kiessi, 30 November 2017 - 12:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate