Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Am fost la un medium

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
Alfalfa

Alfalfa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.07.2012
Asta inseamna sa gandesti unilateral si sa vorbesti din auzite. Majoritatea persoanelor dintr-un domeniu sunt slab pregatite - orice domeniu. Oamenii cu adevarat profesionisti sunt cam 5%. fie ca e vorba de medicina, inginerie sau parapshihologie. Daca ati dat numai peste oameni cu o capacitate foarte vaga si care in plus habar nu au despre ce vorbesc, da, ii puteti numi sarlatani. Asta nu inseamna ca nu exista oameni cu capacitati adevarate in aceste domenii - mediumnitate, telepatie, clarviziune, etc. Regula este sa studiezi temeinic un lucru, si apoi sa iti dai cu parerea. Daca voi credeti ca un clarvazator e "vrajitor", sau e sarlatan din start, probabil ca marile puteri politice ale lumii, care umbla cu parapsihologi dupa ei si fac teste practice de acum 100 de ani in domeniu, sunt prosti.

#38
danl

danl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 13.01.2004
Nu am fost personal sa caut astfel de clarvazatori insa am ramas impresionat de unul care a mentionat un amanunt imposibil de ghicit.

#39
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,431
  • Înscris: 16.03.2004
Dacă nu ai fost personal, cum ți s-a spus amănuntul acela?Posted Image

#40
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014
dupa cum inteleg eu: persoanele "medium" se lasa posedati de duhuri, care vorbesc prin intermediul gazdelor.

#41
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,431
  • Înscris: 16.03.2004

View PostHamer_of_truth, on 13 noiembrie 2016 - 14:17, said:

sunt buni la psihologie ,  tatal lui Piaget a murit fiind sugestionat negativ ca nu va ajunge la 30 de ani
, nici nu a ajuns a murit la 29 de ani

Asta nu este o sugestionare ci o prezicere.

#42
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Clarviziunea este atestata din antichitate. Prin Siberia exista sate unde femeile stiu ce au vanat barbatii si ii asteapta cu ustensilele necesare dupa caz. Un popor se tine in nestiinta prin ridiculizarea adevarului.

#43
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009
Am intalnit cateva persoane care mi-au spus clar evenimente din trecut dar si cateva din viitor.

Am intalnit si persoane care spuneau generalitati si baliverne.

Eu  nregistrez intalnirile de fiecare dată,  sunt destul de circumspect si nu vreau  sa fiu hipnotizat!

#44
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Omenirea a pierdut foarte mult prin ridiculizarea unor calitati  care puse in practica  i-ar fi fost cu siguranta de folos .
Ignoranta se intretine, spre folosul unor derbedei care stiu sa foloseasca aceste calitati pe care le-au decodificat si le folosesc electronic.
Nimic din ce foloseste omul nu-i va mai apartine , va fi deposedat de dreptul la viata , care va deveni moneda de schimb: te supui, traiesti.

Edited by cincicinci, 27 February 2020 - 21:05.


#45
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009
Ce te face sa crezi ca omul vz fi deposedat de dreptul la viață?

#46
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 24.01.2012
Dacă mergi la un medium, în primele 5 minute trebuie să-i pocneşti o palmă, aşa, pe neaşteptatelea.
Dacă ştie să se ferească, poţi avea încredere în medium, dacă nu, scuteşti nişte bani şi un şarlatan şi-a luat o palmă.

#47
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009
Si daca iti da el pe neasteptate o palmă cu 2 secunde mai repede si iti strica planu? Cum interpretezi?!

#48
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Exista mediumi atat de buni incat nu le  poti gasi adresa si ratacesti pe strazi , dandu-ti singur palme.
Ridiculizarea acestei teme demonstreaza cat de superficiali sunteti si intareste ideea ca derbedeii asa castiga.

Edited by cincicinci, 28 February 2020 - 00:39.


#49
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017

 cincicinci, on 28 februarie 2020 - 00:27, said:

Exista mediumi atat de buni incat nu le  poti gasi adresa si ratacesti pe strazi , dandu-ti singur palme.
Ridiculizarea acestei teme demonstreaza cat de superficiali sunteti si intareste ideea ca derbedeii asa castiga.

Dar unde-i gasesti?

#50
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,086
  • Înscris: 09.01.2007

 cincicinci, on 01 iunie 2019 - 18:46, said:

Clarviziunea este atestata din antichitate. Prin Siberia exista sate unde femeile stiu ce au vanat barbatii si ii asteapta cu ustensilele necesare dupa caz. Un popor se tine in nestiinta prin ridiculizarea adevarului.

Adevarul nu trebuie ignorat.
Exista girafe dar ghici ce. Nu in padurile noastre.

 cincicinci, on 28 februarie 2020 - 00:27, said:

Exista mediumi atat de buni incat nu le  poti gasi adresa si ratacesti pe strazi , dandu-ti singur palme.


Absolut. Asta se intampla deoarece solicitantii ignora ritualul de categoria 14 prin care sa-si acordeze vibratia subliminala cu cea a azimutului longitudinal al adresei fizice a mediumului printr-o meditatie la lumina lunii pline potentata de arderea de par de lup aromatizat cu cucuta. Amatori.

#51
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 leusteanul, on 19 aprilie 2021 - 00:47, said:

Dar unde-i gasesti?
La medium...🤔😄😂

#52
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,179
  • Înscris: 08.01.2021
Eu am vazut cum se saluta medium-ii intre ei:
- Tu faci bine! Eu ce mai fac?

#53
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 cincicinci, on 01 iunie 2019 - 18:46, said:

Prin Siberia exista sate unde femeile stiu ce au vanat barbatii si ii asteapta cu ustensilele necesare dupa caz.

Exista pe dreaq....

#54
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Este o serie interesanta despre asemenea oameni.
Se numeste Martor Paranormal si a fost difuzata pe Discovery in urma cu aproximativ 15 ani inainte de celebrele Fenomene Stranii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate