Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Am fost la un medium

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

 Cristi_Matesica, on 1st March 2011, 17:41, said:

MONSTRULE

Da, lovite-ar Fiara si ceasul rau care nu crezi tu in Dumniezau. :w00t:

#20
Andrax7777

Andrax7777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2011

 TLGTLC, on 4th June 2010, 12:11, said:

Cunosc pe cineva care ghiceste in cafea. Nu o face pentru bani si nu oricui. Insa am ramas blocat de acuratetea prezicerilor ei. Are o bataie extrem de lunga-adica iti prezice chestii care se vor implini peste ani. Am cunoscut-o prin intermediul sotiei mele care o cunoaste din copilarie. I-a prezis modul in care  ne vom cunoaste, orasul in care ne vom muta si multe altele. Am avut o groaza de evenimente prezise si cand avem ceva mai complicat de facut apelam la ea. Este atat de precisa incat ma minunez de unde le stie. Din pacate este in varsta si ma intreb ce ne vom face cand nu va mai fi. E foarte comod si linistitor sa ai ceva de facut, sa pui mana pe telefon si sa suni sa afli ce ai de facut. E o persoana absolut normala, cu familie cu niste copii care au ajuns foarte bine. De multe ori stau si ma intreb-care-i explicatia logica a talentului ei?
Te rog mult imi dai si mie niste detalii despre persoana asta .. .. am o mare problema si as vrea foarte serios sa iau intr-un fel legatura cu ea . Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ei raspunde .
                                                    Numai bine

#21
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Si?

#22
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
NU exista medii.

#23
corina_171

corina_171

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.01.2012
buna ,
data viitoare intreaba despre ceea ce ai facut si daca iti va da detalii atunci chiar <vede< ceva




 raulbv, on 4th June 2010, 12:19, said:

As avea si eu nevoie de o lamurire. Anul trecut am ajuns din pura curiozitate la o femeie care , din auzite, se spunea ca iti ghiceste absolut orice te intereseaza despre viata ta. Chestia a fost ca in momentul in care am intrat in casa ei cand m-a vazut a si inceput sa vorbeasca fara intrerupere doar uitandu-se la mine, iar tot ceea ce mi-a spus a fost 100% adevarat. Ce face ea de fapt: are o verigheta si o plimba cu 2 degete peste mana stanga a persoanei in cauza, iar in acelasi timp vorbeste parca citind lucruri din viata ta din palma. Cum poate fi posibil asa ceva? (La un moment dat am pus  o intrebare iar pentru a afla raspunsul a mers pe balcon ca sa vorbeasca cu cineva "invizibil") Ma lamureste si pe mine cineva in privinta mediumilor, ce fac ei de fapt?


buna
add me

corina_171 on yah






 Andrax7777, on 17th March 2011, 00:57, said:

Te rog mult imi dai si mie niste detalii despre persoana asta .. .. am o mare problema si as vrea foarte serios sa iau intr-un fel legatura cu ea . Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ei raspunde .
                                                    Numai bine


nu crezi ?
pune-ma la incercare dar fara minciuni ,din partea ta
corina_171


 SnowBlack, on 30th March 2011, 06:01, said:

Andrei (3/28/2011 7:05:44 PM): hi
misterele_destinului (3/28/2011 8:08:45 PM): buna
Andrei (3/28/2011 8:14:32 PM):
Andrei (3/28/2011 8:15:07 PM): am auzit ca esti clarvazatoare
Andrei (3/28/2011 8:15:22 PM): ai putea sa-mi spui niste chestii si despre mine?
misterele_destinului (3/28/2011 8:15:40 PM): daca platesti sigur ca da
Andrei (3/28/2011 8:15:55 PM): si ce garantie am
Andrei (3/28/2011 8:15:59 PM): ca nu e tzeapa
misterele_destinului (3/28/2011 8:16:19 PM): te rog sa vorbesti civilizat
Andrei (3/28/2011 8:16:31 PM): te-am injurat?
Andrei (3/28/2011 8:16:35 PM): imi cer scuze daca da
Andrei (3/28/2011 8:16:39 PM): dar cred ca n-am vorbit urat

Si apoi mi-a dat ignore.

Sa-mi suga penis.


#24
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

 raulbv, on 4th June 2010, 12:19, said:

As avea si eu nevoie de o lamuriere. Anul trecut am ajuns din pura curiozitate la o femeie care , din auzite, se spunea ca iti ghiceste absolut orice te intereseaza despre viata ta. Chestia a fost ca in momentul in care am intrat in casa ei cand m-a vazut a si inceput sa vorbeasca fara intrerupere doar uitandu-se la mine, iar tot ceea ce mi-a spus a fost 100% adevarat. Ce face ea de fapt: are o verigheta si o plimba cu 2 degete peste mana stanga a persoanei in cauza, iar in acelasi timp vorbeste parca citind lucruri din viata ta din palma. Cum poate fi posibil asa ceva? (La un moment dat am pus  o intrebare iar pentru a afla raspunsul a mers pe balcon ca sa vorbeasca cu cineva "invizibil") Ma lamureste si pe mine cineva in privinta mediumilor, ce fac ei de fapt?
Isi bat joc de prosti....poti deveni un "medium" usor....sa poti citi gandurile la rece, sa impresionezi persoana din fata ta dintr-o privire....


Mereu au existat indivizi umani care au gandit cu 2 secunde in fata si au reusit sa impresioneze pe fraierii care cred tot.

#25
StevieG

StevieG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.12.2011
Meseria perfecta pentru prostit prosti, da' cred ca ai inteles deja din mesajele anterioare.

#26
alimentator

alimentator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.07.2012
Pe tema asta va recomand sa vizionati episodul asta : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jsWgNOAByFk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 08.03.2007
Cand mai mergeti la vreun medium/clarvazatoare dinastia, intrebati-l(o) cand a castigat ultima oara la loto premiul cel mare. Pentru ei ar trebui sa fie usor, nu?

#28
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Evident ca exista medium. Friptura de vita prajita medium. De fapt mie imi place aproape cruda  :lol:

#29
pantoficutoc

pantoficutoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.07.2012
exista medium dar si multi sarlatani!
iar cei care chiar practica  asa cv si sunt medium , sa stii ca nu lucreaza tocmai cu fortele binelui! intotdeauna dracul are diverse strategii ptr a-si acapara victima.
dumnezeu nu doreste ca omul sa stie de dinainte ce o sa se intample,,,nimic nu e batut in cui si acesti medium vb doar de anumite perspective.
va rog mult sa nu va jucati cu asa cv , chiar daca curiozitatea va indeamna, nu deschideti "usi" despre care nu puteti sa le inchideti si despre care nivelul dvs informativ sau evolutiv nu le poate percepe sau intelege.
va sfatuiesc sa nu apelati la medium ,iar daca apelati  la vreunul si acesta s-a dovedit a fi vreun sarlatan, sa stiti ca ati scapat usor;) si ca nu ati intrat cu adevarat intr o lume in care nu mai puteti iesi.

#30
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Chico Xavier a fost un medium celebru din Brazilia. S-a facut un film despre viata lui, care cred ca merita vazut. Daca nu din alt motiv, cel putin pt. ca e amuzant.

#31
vis_constructiv

vis_constructiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.12.2012
nu va mediati banutii!
ati muncit pentru ei

#32
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

 TLGTLC, on 04 iunie 2010 - 12:11, said:

Cunosc pe cineva care ghiceste in cafea. Nu o face pentru bani si nu oricui. Insa am ramas blocat de acuratetea prezicerilor ei. Are o bataie extrem de lunga-adica iti prezice chestii care se vor implini peste ani. Am cunoscut-o prin intermediul sotiei mele care o cunoaste din copilarie. I-a prezis modul in care  ne vom cunoaste, orasul in care ne vom muta si multe altele. Am avut o groaza de evenimente prezise si cand avem ceva mai complicat de facut apelam la ea. Este atat de precisa incat ma minunez de unde le stie. Din pacate este in varsta si ma intreb ce ne vom face cand nu va mai fi. E foarte comod si linistitor sa ai ceva de facut, sa pui mana pe telefon si sa suni sa afli ce ai de facut. E o persoana absolut normala, cu familie cu niste copii care au ajuns foarte bine. De multe ori stau si ma intreb-care-i explicatia logica a talentului ei?

are legatura cu un duh de ghicire, un duh demonic, din pacate...si sub influenta acelui duh ati ajuns si voi.

#33
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Cat de idioti pot fi unii...

#34
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
"Cei ce fac vrăji si aleargă la vrăjitori, fac un mare păcat împotriva Duliului Sfânt, căci lasă pe Dumnezeu si cer ajutorul diavolilor. Se leapădă de slujitorii lui Hristos, adică de sfintii preoti si se duc la slujitorii satanei. Adică, lasă apa cea vie, preotul si harul mântuirii din Biserică si, pentru interesele lor pătimase si omenesti cer ajutorul vrajmasilor lui Hristos, adică al vrăjitorilor si vrăjitoarelor. Se leapădă de adevăr si primesc în loc minciuna, căci toate cuvintele vrăjitorilor sunt minciună si amăgire diavolească. Un păcat asa de mare împotriva Duhului Sfânt nu se iartă celor vinovati nici în veacul de acum, nici în cel ce va sa vină, după cum spune Hristos, de nu se vor pocăi toată viata. Pentru un astfel de păcat vin asupra celor vinovati, care aleargă la vrăji, tot felul de răutăti si primejdii. Mai întâi, mustrarea constiintei că au lăsat pe Dumnezeu si au cerut ajutor vrăjmasului lui Dumnezeu.
Apoi, este oprirea pe mai multi ani de la Sfanta împărtăsanie, de la 7 pâna la 15, si chiar 20 de ani. Apoi, cei ce cred si aleargă la vrăji, alungă din inima lor darul lui Dumnezeu si aduc în casa si în inima lor duhul diavolului. Apoi, cei ce fac vraji si cred în ajutorul lor, se leapădă de Hristos si se unesc cu diavolul. Apoi, cei ce fac vrăji si aleargă la acestea nu se cade a se mai numi crestini ci apostati. Apoi, cei vinovati de acest greu păcat sunt pedepsiti de Dumnezeu cu boli grele si fară leac, cu suferintă în familia lor, cu pagube si neîntelegere, cu sărăcie si moarte cumplită. Si dacă nu se spovedesc la preot si nu-si plâng păcatul acesta cu lacrimi toata viata, nu se pot mântui.
Vrăjitorii si cei ce cred si aleargă la ajutorul diavolului, dacă nu se părăsesc de aceasta si nu se pocăiesc, "se leapădâ cu totul din Biserică", adică se despart de Hristos si se dau de bunăvoie în mâinile vrajmasului, iar dacă mor în acest păcat, nici nu se îngroapă cu preot; ci, asemenea celor păgâni si lepădati de credintă, spre vesnica lor osândă în muncile iadului. lată urmările grozave ale vrăjitoriei."

Fragment din "Ne vorbeste Părintele Cleopa" vol.4: http://www.sfaturior.../vrajitorie.htm

#35
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

 diogene_din_butoi, on 31 iulie 2012 - 03:58, said:

Chico Xavier a fost un medium celebru din Brazilia. S-a facut un film despre viata lui, care cred ca merita vazut.

Chiar mai multe filme.
Brazilia e patria spiritismului, astazi.

#36
CristianMoldoveanu

CristianMoldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.02.2015
Nu fiti victime, nu dati bani clarvazatorilor, vrajitoarelor, sau altor paranormali din astia. Sunt doar niste pradatori, care profita de naivitatea vanatului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate