Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Femeile sunt rele cu cele mai frumoase decat ele?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Hoasco, da ne intereseaza frumosii nu frumoasele. :notangel:

#38
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
io nu fac discriminări, da?

#39
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Io da .

Am standarde duble, frumosii ma intereseaza, frumoasele nu. :notangel:

Edited by yasmi, 10 June 2010 - 07:35.


#40
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ha, te-am prins cu standardu' dublu!

edit: shit, ai fost mai rapidă de data asta. Pun pariu că ești urâtă și rea.

Edited by adadoi, 10 June 2010 - 07:36.


#41
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Nu m-ai prins, m-am dat prinsa !  :lol:

#42
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
și bătrână, na.

#43
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Asa-i cum zici tu. Apropo de frumosii care obtin mai repede orice, sa va relatez un fapt.

A venit acu citiva ani la noi la firma un tip FRUMOOOOOOS , de mureai nu alta, pt un contract.
De genul acela de contracte ma ocupam io la vremea aia si eram mai tinerica, putin peste 30.

Noah, vreau sa-ti zic, ca o venit omu de vreo 3 ori pina sa ajunga la dom director, ca noah, nu era sa-l rezolv din prima, ca nu-l mai vedeam apoi.

Nu stiu ce-o fi gindit saracu, ca se vedea ca era constient  de frumos ce e, si posibil ca asa serioasa cum eram, s-o fi gindit, cum naiba de nu impresioneaza.
Nu a functionat asa logica mea, io am vrut sa-l mai vad, sa mai vorbiiiim, asa ca am fost "rea" si eram si tinara si frumoasa pe vremea aia, sa stii.  :notangel:

Edited by yasmi, 10 June 2010 - 07:43.


#44
Epis

Epis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.05.2010

View PostLoreley, on 6th June 2010, 22:08, said:

Or fi si femei rele, dar cu siguranta mult mai putine decat cred unii.

Or fi si femei rele? Majoritatea sunt rele, muuult mai rele decat barbatii! Atata timp cat alta femeie are impresia ca ai aceleasi interese, ca ii poti fi concurenta (in orice) , s-a dus naibii orice sentiment uman dintr-o femeie si devine un aprig dusman, care ar calca si pe cadavre, numai sa isi inlature rivala, de multe ori inchipuita. Din pacate, ipocrizia si lasitatea le cam caracterizeaza pe femei si de asta eventualul razboiul pe care il duc este unul  ascuns, meschin si nici nu realizezi ce te asteapta, decat atunci cand e prea tarziu.

#45
Loreley

Loreley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 14.07.2007

View PostEpis, on 10th June 2010, 12:27, said:

Or fi si femei rele? Majoritatea sunt rele, muuult mai rele decat barbatii! Atata timp cat alta femeie are impresia ca ai aceleasi interese, ca ii poti fi concurenta (in orice) , s-a dus naibii orice sentiment uman dintr-o femeie si devine un aprig dusman, care ar calca si pe cadavre, numai sa isi inlature rivala, de multe ori inchipuita. Din pacate, ipocrizia si lasitatea le cam caracterizeaza pe femei si de asta eventualul razboiul pe care il duc este unul ascuns, meschin si nici nu realizezi ce te asteapta, decat atunci cand e prea tarziu.


Ce spui tu acolo tine de caracterul omului nu de sex.

#46
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View Postadadoi, on 10th June 2010, 08:36, said:

și bătrână, na.
S-o-mpiedicat.

#47
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postyasmi, on 10th June 2010, 08:41, said:

Asa-i cum zici tu. Apropo de frumosii care obtin mai repede orice

Asta contravine, dar doar într-un anumit plan, vorbei că Dumnezeu nu te face și frumos și deștept. Mai face și excepții, dar astea doar confirmă regula.
Eu, spre exemplu, nu obțin mai repede orice.

#48
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
tu ești inginer, nu știi să te exprimi, de-aia.

#49
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Frumos e ?

Cin te pune sa vorbesti, fi misterios draga si laconic.

Edited by yasmi, 11 June 2010 - 13:36.


#50
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postyasmi, on 11th June 2010, 14:35, said:

Frumos e ?

Cin te pune sa vorbesti, fi misterios draga si laconic.
alunu? da. Mare și cu ochi albaștri.

#51
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View Postadadoi, on 11th June 2010, 14:42, said:

Mare și cu ochi albaștri.
și io-s mare și cu ochi albaștri și-s urât -_-

Femeile ăstea <_<

#52
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postyasmi, on 11th June 2010, 14:35, said:

Frumos e ?

Cin te pune sa vorbesti, fi misterios draga si laconic.

Am încercat mereu să merg pe principiul legat de expresia că „dacă taci, poți fi suspectat de inteligență”. Din păcate, temperamentul mă accelerează. :D

View Postadadoi, on 11th June 2010, 14:42, said:

alunu? da. Mare și cu ochi albaștri.

Mare-n burtă...:lol:

#53
Lia-Lolita

Lia-Lolita

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 399
  • Înscris: 27.07.2010

View Postmicul_licurici, on 3rd June 2010, 21:37, said:

Ati observat vreodata ca femeile se urasc intre ele si sunt rautacioase (mai ales la locul de munca) pentru ca una arata mai bine, e mai slaba, are par mai frumos si mai lung, haine mai noi și mai scumpe etc.
Ati asistat vreodata cum una mai tinerica si mai frumusica e persecutata de vreo sefa mai batrana si mai atoasa si toata lumea se intreaba ce-o avea cu ea?
E posibil sa fie invidie? Cat de extins credeti ca  e fenomenul?


Am trecut prin doua astfel de situatii:
1. am pierdut o prietena cind am acceptat sa merg sa lucrez in departamentul pe care ea-l conducea. Era genul de om care-si inchipuia ca este foarte buna in domeniul ei, dar toata lumea, cind a aflat ca merg acolo, mi-a spus "ce bine, ca era chiar nevoie de un om care sa se priceapa la asta, tipa habar n-are". Probabil frustrarile si faptul ca nu stia sa fie un intermediar bun intre noi si sefii mai mari (unul dintre ei, tipul vesnicului multumit) a facut sa se duca totul de ripa.
2. o sefa mai in virsta, intr-adevar, mi-a aruncat doua pastile foarte urite pentru o doamna ca ea. O doamna, de altfel, respectata in societate, foarte buna in profesia ei.
Prima a fost intr-o zi in care purtam ceva banal, adica pantaloni si o bluza obisnuita. Mi-a atras atentia sa nu mai port bluze cu umerii goi (am una sau doua cu foarte fin decupaj), ca m-a vazut seful cel mare (care trecea atit de rar si niciodata nu se uita la mine, pentru el nici nu existam) si nu-i place si s-ar putea sa ma trezesc ca-mi face observatii. Purtasem o bluzita de genul cu cel putin o saptamina, daca nu doua, in urma.
Iar a doua faza a fost cind trebuia sa caut datele de contact ale unui Adrian D., sa zicem. Nu retinusem exact prenumele, si am intrebat-o daca Andrei D.? La care mi-a strigat, furioasa "Andrei D. e in Pitesti si poate ai avut tu de a face cu el, dar nu ne intereseaza". Asta mi s-a placut de o vulgaritate nepermisa pentru cineva cu pozitia ei sociala si profesionala.

In general, cu sefii barbati nu am avut asa probleme. M-au tratat cu consideratie si, chiar daca ne-am mai si certat (intepat, zis prostii la nervi), totul s-a incheiat cu "mai esti suparata?".

View PostAl1, on 7th June 2010, 09:11, said:

La modul cum văd eu lucrurile, răutatea asta eu o văd ca invidie. O invidie direcționată către celălalt, care are, face, drege. Ce are această invidie la bază e simplu: nerealizările personale, dezamăgirile, neîmplinirile.

Foarte bine punctat.
Dar asemenea rautati predomina in societatea romaneasca. Internetul e plin de ele (mai ales spatiile care nu au parte de o moderare/administrare buna). Poate pentru ca societatea romaneasca colcaie de nerealizari personale, dezamagiri, neimpliniri?
Chestia aia cu "capra vecinului..." spune tot.

#54
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006
eu cred ca-s urata rau ca nu ma invidiaza nimeni  :lol: .
rautatile pe care le-am luat de la alte femei nu cred ca au avut legatura cu aspectul fizic.
eu sunt rautacioasa in mod natural si nu ma prea roade invidia. singura chestie pe care sunt invidioasa este marea dragoste  :bigwhitegrin:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate