Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Femeile sunt rele cu cele mai frumoase decat ele?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
micul_licurici

micul_licurici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 05.09.2008
Ati observat vreodata ca femeile se urasc intre ele si sunt rautacioase (mai ales la locul de munca) pentru ca una arata mai bine, e mai slaba, are par mai frumos si mai lung, haine mai noi și mai scumpe etc.
Ati asistat vreodata cum una mai tinerica si mai frumusica e persecutata de vreo sefa mai batrana si mai atoasa si toata lumea se intreaba ce-o avea cu ea?
E posibil sa fie invidie? Cat de extins credeti ca  e fenomenul?

#2
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007

Quote

Ati observat vreodata ca femeile se urasc intre ele si sunt rautacioase (mai ales la locul de munca) pentru ca una arata mai bine, e mai slaba, are par mai frumos si mai lung, haine mai noi și mai scumpe etc.
Ati asistat vreodata cum una mai tinerica si mai frumusica e persecutata de vreo sefa mai batrana si mai atoasa si toata lumea se intreaba ce-o avea cu ea?
E posibil sa fie invidie? Cat de extins credeti ca e fenomenul?
Invidie, invidie  :thumbup:
Fenomen la scara mondiala...
Licuriciule, femeile sunt rele  :console:  Si daca nu cu noi, macar intre ele  :rolleyes:

Edited by The Kid, 03 June 2010 - 20:54.


#3
Custom

Custom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 25.02.2010
Asta am observat de cand eram mai mic..Si in liceu/facultate etc. era la fel. In fata, se iubesc, se pupa si pe la spate se urasc "de moarte" :))

#4
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
toata lumea care a citit Alba ca Zapada a aflat asta  :thumbup:

#5
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Daaaa   si eu aveam o profa care persecuta toate fetele!

#6
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
...dar le iubeati voi...

#7
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010
Acum doi ani am avut o bunaciune de fata in clasa. :w00t: profa de romana mereu o dadea afara de la ore fiindca venea in decolteu, iar tipa avea acolo...mult...

#8
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View Postmicul_licurici, on 3rd June 2010, 21:37, said:

Ati asistat vreodata cum una mai tinerica si mai frumusica e persecutata de vreo sefa mai batrana si mai atoasa si toata lumea se intreaba ce-o avea cu ea?
eu auzit de una care angajeaza doar pe alea mai urate decat ea.

#9
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006

View PostRaduceanu, on 3rd June 2010, 22:17, said:

eu auzit de una care angajeaza doar pe alea mai urate decat ea.
Iti dai seama la ce nivel de frustrare a ajuns fiinta aia...  :deadtongue:

#10
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View Postmicul_licurici, on 3rd June 2010, 20:37, said:

Ati observat vreodata ca femeile se urasc intre ele si sunt rautacioase (mai ales la locul de munca) pentru ca una arata mai bine, e mai slaba, are par mai frumos si mai lung, haine mai noi și mai scumpe etc.
Grasele si uscatele sunt cele mai date dracu. Poate am avut eu "norocul" sa dau numai peste exemplare, care pur si simplu iti intorc stomacul pe dos.

Nu numai ca sunt sperietori de ciori dar se cred destepte date dracului.
Ce mai conteaza ca atunci cand deschid gura, pica avioanele? :bandit:

#11
kymberly

kymberly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 10.10.2009

View Postadish1k, on 3rd June 2010, 22:13, said:

Acum doi ani am avut o bunaciune de fata in clasa. :w00t: profa de romana mereu o dadea afara de la ore fiindca venea in decolteu, iar tipa avea acolo...mult...
  :rolleyes: si probabil esti convins ca o dadea afara pt ca era invidioasa..? Foarte multi interpreteaza feedbackul negativ ca fiind invidie...
Daca eu spun ca nu imi place heidi klum, se vor gasi f multi sa imi spuna ca de fapt o invidiez...

Dar in ceea ce ma priveste, ma simt mult mai ok in preajma persoanelor frumoase, fie femei sau barbati. Ma simt bine sa ies undeva cu o prietena frumoasa, iar daca este mai frumoasa decat mine, I dont give a shit..., important este sa fiu sanatoasa, iar metode de infrumusetare avem cu totii la indemana, asa ca nu inteleg ce te tine sa faci eforturi sa arati mai bine sau la fel de bine?
Oamenii care sunt rai cu altii doar pe considerentul asta, sunt retarzi

Edited by kymberly, 03 June 2010 - 22:03.


#12
Portland

Portland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 17.05.2010

View Postadish1k, on 3rd June 2010, 22:13, said:

Acum doi ani am avut o bunaciune de fata in clasa. :w00t: profa de romana mereu o dadea afara de la ore fiindca venea in decolteu, iar tipa avea acolo...mult...
Eu cred ca profesoara avea motiv, nu cred ca este din invidie! Asta nu este o tinuta sobra, adecvata pentru scoala. Daca din intamplare se intalnea profesoara respectiva cu fosta ta colega in magazin, ce facea profesoara, o dadea afara din magazin pentru ca venit la shopping in decolteu? Si eu am "bunaciuni" in clasa, dar nu si-au pierdut bunul simt.

#13
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
În facultate am avut o profă care nu trecea la examen pe nicio fată îmbrăcată mai elegant ca ea :D

#14
absenteist

absenteist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 19.04.2010
Barbatii si femeile au un lucru comun : urasc femeile.

Femeile concureaza intre ele la nivel social, criteriu` de eligibilitate pentru castigarea concursului fiind impus de altii, deci rezultatele sunt subiective si intangibile. Sunt judecate pe baza unor caracteristici asupra carora nu prea au mult control, nu ele au creeat, da` exista negresit - cum ar fi aspectu` fizic. D-acolo pleaca toata adversitatea lor vis`a`vis de celelalte.

#15
geanina15

geanina15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 27.02.2008

View Postabsenteist, on 3rd June 2010, 21:32, said:

Barbatii si femeile au un lucru comun : urasc femeile.

:huh:

in afara de mama toata lumea ma uraste?  :coolspeak:

Spoiler

Edited by geanina15, 03 June 2010 - 22:57.


#16
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postmicul_licurici, on 3rd June 2010, 21:37, said:

Ati observat vreodata ca femeile se urasc intre ele si sunt rautacioase (mai ales la locul de munca) pentru ca una arata mai bine, e mai slaba, are par mai frumos si mai lung, haine mai noi și mai scumpe etc.
Ati asistat vreodata cum una mai tinerica si mai frumusica e persecutata de vreo sefa mai batrana si mai atoasa si toata lumea se intreaba ce-o avea cu ea?
E posibil sa fie invidie? Cat de extins credeti ca  e fenomenul?

Mai, depinde de cata minte are fiecare. Am intalnit femei care pur si simplu traiesc facand competitie cu toata lumea, in mintea lor sa se considere ele cele mai cele, sau care duc o lupta cu tot ce considera ele ca trebuie sa fie altfel decat este. In general e bine sa te fereasca dumnezeu de femeia proasta, manipulatoare, ranchiunoasa si razbunatoare care crede ca ai mai mult decat ea, sau ca ai ceva ce i s-ar fi cuvenit ei, sau careia i se pare ca esti o amenintare in calea fericirii ei.

#17
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010
Portland si Kimberley... Nu era singura :rolleyes: Si in a 12...nu cred ca asta e problema :)

#18
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postmicul_licurici, on 3rd June 2010, 21:37, said:

Ati observat vreodata ca femeile se urasc intre ele si sunt rautacioase (mai ales la locul de munca) pentru ca una arata mai bine, e mai slaba, are par mai frumos si mai lung, haine mai noi și mai scumpe etc.
Ati asistat vreodata cum una mai tinerica si mai frumusica e persecutata de vreo sefa mai batrana si mai atoasa si toata lumea se intreaba ce-o avea cu ea?
E posibil sa fie invidie? Cat de extins credeti ca  e fenomenul?

Invidia e prima caracteristică ce iese în evidență la oamenii nerealizați. Când ai o nemulțumire sufletească, când nu ești fericit de felul cum viața ți s-a „așezat”, probabil că-i inevitabil să-ncepi să fii invidios. Aceasta invidie e susținută și de faptul că viața nu e corectă, că unii au fără să merite sau fără efort, iar alții dau de blocaje și „ziduri” în multe momente, impiedicându-i astfel să ajungă acolo unde vor. Sunt persoane relativ triste, iar eu nu le-aș judeca foarte aspru, deoarece am o oarecare milă față de ei. Posibil ca-n alte circumstanțe să se fi dezvoltat altfel.
Fenomenul nu știu dacă e extins, dar e prezent, în special, în țările cu discrepanțe sociale mari.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate