Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Cablu HDMI-DVI

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Am un  Horizon 2206SW si un stb Humax hd de la Rcs. Daca o sa cumpar un cablu hdmi-dvi si leg stb-ul direct la monitor o sa mearga? acum il am conectat prin s-video printr-un tuner , dar as vrea sa leg direct monitorul la receiver. Multumesc

#2
smv167

smv167

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 01.02.2006
in principiu nu o sa mearga
STBurile au HDCP iar Horizonul nu stie sa treaca peste .
( exista implementari de Enigma2 care au optiunea HDMI-PC la satari si care chiar functioneaza , dar nu cred ca este cazul cu Humax , mai ales lla un DTH )

#3
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006

 smv167, on 3rd June 2010, 16:20, said:

in principiu nu o sa mearga
STBurile au HDCP iar Horizonul nu stie sa treaca peste .
( exista implementari de Enigma2 care au optiunea HDMI-PC la satari si care chiar functioneaza , dar nu cred ca este cazul cu Humax , mai ales lla un DTH )

pe unele forum-uri am citit ca stie HDCP pe altele nu. maine o sa ma duc sa iau un cablu sa incerc

#4
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
se pare ca nu stie nimeni :)

#5
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
se pre ca monitorul meu Horizon 2206SW nu suporta hdcp. deci a cazut si varianta cu un cablu hdmi-dvi. acum stau si ma intreb. exista vreo placa video cu intrare si cu iesire hdmi? stiu ca pare o intrebare ciudata insa cablul hdmi care vine din stb l-as conecta direct la placa iar din ea sa scot un alt cablu la monitor. ma gandesc ca daca placa stie hdcp monitorul nu mai are nevoie de asta . :D ms de raspunsuri

#6
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
am rezolvat cu un adaptor hdmi-dvi, merge perfect. se poate inchide, multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate