Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ce faceți, trimiteți copiii în tabără?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttemporarysnooze, on 26 noiembrie 2020 - 15:20, said:

La noi există tabere militare pentru copii și adolescenți?! E legalizat așa ceva? Militare în se sensul adevărat al cuvântului, unde va fi nevoit să facă lucruri împotriva voinței lui, unde i se va aplica coerciție cel puțin psihologică. Dacă vnu există e legal ca un părinte să-si trimită copilul într-o astfel de tabără in străinătate? Dau cel mai extrem exemplu; 2 luni in... Siberia ...
Tu ti -ai luat pastilele ? esti OK?

#20
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020

View Postcuculea, on 27 noiembrie 2020 - 13:49, said:

Tu ti -ai luat pastilele ? esti OK?
Eu ma informam doar. Stiu ca pe la noi prin Ro si prin rusia trimit de prin alte tari. Nemtii de obicei trimit. In SUA este absolut legal.

Edited by temporarysnooze, 27 November 2020 - 14:31.


#21
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 21.04.2012
https://taberetoby.r...-copii-la-bran/

#22
Driade

Driade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 14.08.2018
Copiii trebuie sa mearga in tabara numai daca-si doresc ei asta, nu daca doresc parintii lor, multi parinti isi trimit in tabara copilul doar ca sa scape de el pe pentru 1-2 saptamani, sa-si faca de cap in lipsa lui, nu conteaza ca acel copil nu doreste asta, si e trimis impotriva vointei lui.Dar ii prinde totusi "bine" ca ramane traumatizat dupa o asemenea experienta, mai tarziu, cand ii vor muri babacii va plange mai putin(sau delocPosted Image!), dupa ei.

#23
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Nu poți generaliza, dacă tu ai avut o astfel de experienta nefericita.


#24
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 21.04.2012
A fost si anul trecut, in cantonamentul de krav maga. Din pacate au stat doar in curtea pensiunii si au facut drumetii prin padure.

Anul asta am improvizat o iesire la Borsec in loc de tabara de schi, iar acum astept oferta celor de la Radu Travel pentru vara. Ei i-au placut foarte mult taberele, iar daca scoala momentan nu organizeaza, incerc sa ma adaptez.

Edited by Alka10, 21 March 2021 - 08:18.


#25
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Super! Nici nu credeam că mai există așa ceva. E în tabără deja! Nici măcar eu n-am apucat tabără de  PTAP!  L.E. Ma rog...nu e chiar PTAP... nu-i îndoctrinează nimeni cu așa ceva acolo. Dacă i-a plăcut îl mai trimit odată vara asta! Acasă nu face nimic în afară de gaming. Absolut nimic, n-am nici un control asupra lui!

Edited by temporarysnooze, 27 July 2021 - 16:13.


#26
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 21.04.2012
Si a mea a fost in tabara de cercetasi. A venit super incantata, desi din cate am vazut i-au muncit serios :D N-a avut timp de telefon nici macar ora aia in care le era permis accesul, seara...Au invatat sa puna cortul, catarari (pe perete de escalada si pe stanca), drumetie, mers la Aqua Park, foc de tabara, de toate.

Si o argumentatie de bun simt in favoarea trimisului copiilor in tabara :

https://republica.ro...nale-distractia

#27
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Problema mare cu copiii de azi e că nu prea au cu cine și unde sa se joace întotdeauna. Atunci când are copii sa se joace nu-i mai pasă de telefon sau jocuri decât în măsura în care asta fac și ceilalți copii. Ii dau telefon cu butoane, clasic de mute ori dar e nemultumit și frustrat "rad copiii de mine"..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate