Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Programul ''Casa Verde''

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
764 replies to this topic

#613
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 25.01.2007
Musai act notarial daca ati dobandit imobilul impreuna si sunteti COPROPRIETARI! De ce mai intrebi?

Ca o constatare: ieri am depus si eu actele, pe Bucuresti. S-a mers foarte greu SI pt ca dosarele erau incomplete! Romanul este carcotas din nastere si ignorant. Erau f multi oameni la coada care desi stiau ca nu au dosarul complet intrau totusi sperand ca le merge.

Fratilor, exista un Ghid! Cititi-l si completati dosarul intocmai!

#614
M_ierdnA

M_ierdnA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,607
  • Înscris: 17.03.2014
Daca pe extrasul de carte funciara apare si sotia, trebuie act notarial. Si eu am facut, dar nu prea stiam cum sa fie formulat si nici la notariat nu stiau, asa ca l-am facut cum am stiut.

#615
ionflorin

ionflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.12.2013
Este obligatoriu ca montajul sa fie facut de o firma sau pot monta un panou presurizat in regie proprie, astfel ca eu sa solicit doar banii pentru instalatie?

#616
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Crezi ca firma da garantie daca nu sunt montate cu un instalator autorizat?

#617
ionflorin

ionflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.12.2013
Ar fi ultima problema.
Garantia este data, in cele mai multe cazuri, la punerea in functiune de catre un reprezentant al dealer-ului.

#618
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 25.01.2007
Ce se mai stie despre Casa cea Verde? Cand primim raspunsurile, stie cineva ceva?

#619
TheCrow

TheCrow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 25.11.2006
Cand vor fi gata , se vor afișa pe site-ul AFM

#620
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 25.01.2007
Daca sunteti cumva printre fraierii care au aplicat in 2016 la Casa Verde aflati ca nici macar nu s-au apucat sa citeasca dosarele noastre :( Deci mai dureaza 4-5 luni pana primim un raspuns, care-o fi ala.

#621
M_ierdnA

M_ierdnA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,607
  • Înscris: 17.03.2014
Eu deja nu prea mai sper sa pot lua bani din programul asta cu guvenul pe care il avem.

#622
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 25.01.2007
Eu la sfarsitul acestui sezon de incalzire voi fi pierdut 3-4000 ron din cei 8000 ron subventie pt pdc. Daca mi-ar fi dat un raspuns fie si negativ nu as fi pierdut acesti bani.

Asta e, nu ma pricep sa fac afaceri cu statul.

#623
463021

463021

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.02.2017
Dacă ne-am aduna toți și am ieși in strada sa vedeți cum ar da drumul imediat la dosare. Cred ca și asta e o tehnica, ca sa ne arunce praf in ochi ca ajuta oamenii.

#624
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
s-au taiat banii de investitii ca sa se mareasca pensiile si salariile la bugetarii de lux

adio investitii la drumuri, investitii etc, aici se regaseste si casa verde 2016

cititi bugetul pe care l-au votat dragnea si grindeanu`

Edited by alios24, 27 February 2017 - 08:56.


#625
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 25.01.2007
Foarte bine. Macar sa dea un raspuns, fie si negativ. Eu unul sunt blocat in aceasta indecizie atat timp cat exista 1% sanse pt un raspuns pozitiv.

Cum ziceam mai sus, la sfarsitul sezonului 4000 ron vor fi pierduti.

#626
voma1009

voma1009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.07.2014
Cred ca inainte de a iesi in strada , cum sugera un coleg de forum mai sus , am putea pune o intrebare la Cancelaria Ministrului Mediului , despre viitorul acestui proiect . Nu ma pricep la legislatia Romaniei , dar nu ar trebui sa primim un raspuns in 30 -45 -60 de zile , pozitiv sau negativ , din partea autoritatilor ca la orice solicitare scrisa adresata acestora ?  In plus discutam de minim 1500 dosare depuse , la nivel de tara .

#627
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
da dar decat sa dea un raspuns ce ar atrage afirmatii negative, vor zice ca dosarele au fost atat de multe incat se analizeaza si acum, si mai dureaza jumatate de an... pana atunci lumea uita sau se resemneaza despre casa verde.

si sa nu uitam ca orice guvern a venit la butoane, a ignorat sau eliminat din ce a facut alt guvern inainte.... din principiu... daca programul ar fi avut succes, nu si-ar fi putut asuma "laurii" :)

#628
voma1009

voma1009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.07.2014
@alios24 , da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine legat de observatia referitoare la schimbarea guvernelor . Programul a plecat prost inca de la inceput atata timp cat prin normele de aplicare nu a fost clar precizat un termen de finalizare a analizei dosarelor . Cat de greu era sa faci o socoteala simpla si sa-ti dai seama ca in fiecare judet ajung banii sa zicem in medie pentru acceptarea in program a 400 dosare . Bun . Analiza a 400 dosare la agentia judeteana se poate face lejer in sa zicem 4 luni ,adica 100 pe luna ,adica 5 pe zi , fara sa incarci functionarii excesiv . Deci , se putea spune foarte clar in normele de aplicare - la data de 1 Martie 2017 , analiza trebuie finalizata si listele celor admisi in program facute publice  . Dar s/a preferat de catre fostul ministru sa o lase in ceata si sa ne recomande sa urmarim site/ul agentiei . Pana cand ?

#629
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
apreciezi prea mult sistemul bugetar din romania :)

daca ai sti ce frunza se taie zilnic la agentiile de mediu sau pe la ministerul mediului, probabil ai avea alta parere.

#630
voma1009

voma1009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.07.2014

View Postalios24, on 27 februarie 2017 - 13:15, said:

apreciezi prea mult sistemul bugetar din romania Posted Image

daca ai sti ce frunza se taie zilnic la agentiile de mediu sau pe la ministerul mediului, probabil ai avea alta parere.
Nu apreciez in primul rand capii din agentiile de mediu . Pestele de la cap se impute ! Angajatii lor daca nu sunt <ghidonati> normal ca taie frunza la caini .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate