Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Decodor Humax Digi-C HD

- - - - -
  • Please log in to reply
958 replies to this topic

#901
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Il tragi din prize noaptea ? Sau il opresti atunci cand iti apare pe display UPDA ?

#902
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Nu il scot din priza. Posibil sa mai pice curentul noaptea...ma gandesc dar nu cred ca in fiecare noapte - stau in cartierul berceni. Nu il opresc cand isi face update. Nu stiu ce sa zic...strang bani de televizor.

#903
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Dupa update de la rds a devenit un cosmar uitatul la tv cu decodorul rds. Am facut lista de preferinte si aleatoru imi apar randuri cu "0"si nu pot trece mai departe. Avem vreo rezolvare sau dau cu el de pamant.

#904
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Rezolvare cu el...nu. Iti ramane cealalta varianta.

#905
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
de vreo 4-5 zile a disparut protv hd. am rescanat, reset..degeaba. e problema cunoscuta si m-am trezit si eu...

#906
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Stie cinea daca acest decodor HD se poate folosi la un TV clasic cu tub ? Are mufa Euroscart si cele galben, rosu si alb. Vream mai mult pentru acel USB ca media player, stiu ca nu o sa vad HD pe acel TV dar...

#907
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Bineînțeles, faci legătura pe Scart.

#908
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Ok mersi, e bun atunci...

#909
bogdan4914

bogdan4914

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2013
Am si eu o intrebare:exista o diferenta intre acest model si cel HD2? Am fost abonat RDS si am avut modelul 2 si am renuntat la RDS si acum m-am intors si am primit primul model, l-am primit fara cablu, fara cutie,primul model il primisem nou nout.Acum problema mea:Canalele se vad mai prost fata de cum se vedeau pe modelul 2,in special cele HD,pacatos se vede iarba,nu stiu cum sa explic,ideea e ca am aceleasi cabluri ca prima tura dar acum sunt mufate mai bine,profesionist cum trebuie.Si la putere sta cam de la 80% si calitate 100%.Acum nu stiu sa fie decodorul sa aiba probleme.De chemat pe cineva chemasem imediat ce luasem decodoarele ca nu prindeam canalele de pe o anumita frecventa,a venit unul tot s-a dus afara la cutie se intorcea mi-a facut conexiune direct si pana la urma am prins toate canalele,el dadea din gura ca nu e bun splitterul acelasi care l-am avut si tura trecuta si vedeam canalele si le vedeam mai bine.Aveti o idee?

#910
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Intrebare pentru cei cu decodorul HD1 si noul firmware: ce optiuni sunt disponibile la apasarea tastei V-format, de pe telecomanda, sau dupa revenirea la setarile fabricantului, la optiunea care seteaza rezolutia, ce variante pot fi selectate? Se mai poate selecta 1080i/720p/576i ?

Edited by mhanor, 19 February 2014 - 23:29.


#911
meehai

meehai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 31.10.2013

View Postmhanor, on 19 februarie 2014 - 23:29, said:

Intrebare pentru cei cu decodorul HD1 si noul firmware: ce optiuni sunt disponibile la apasarea tastei V-format, de pe telecomanda, sau dupa revenirea la setarile fabricantului, la optiunea care seteaza rezolutia, ce variante pot fi selectate? Se mai poate selecta 1080i/720p/576i ?

da, se mai pot selecta si in timpul vizionarii si dupa revenire la setarile fabricantului.

#912
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Pana la urma m-am lamurit. Intalnisem un exemplar, la care singura varianta disponibila era "original". Au aparut celelalte optiuni dupa ce a fost mutat, pentru proba, la un alt TV. Acum functioneaza si pe primul TV.

Edited by mhanor, 20 February 2014 - 17:09.


#913
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009
Hopaaa, chiria la decodor a scazut de la 10 la 5 lei. Asa apare pe factura din luna Aprilie....

#914
mortal

mortal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 02.11.2005
Hopa...
Si cumva 5 lei au intrat in pretul abonamentului?

Edited by mortal, 19 March 2014 - 11:55.


#915
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Nu, nu au intrat in pretul abonamentului. A ramas la acelasi pret doar chiria decodorului a scazut la 5 lei

#916
mortal

mortal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 02.11.2005
La mine au scazut pretul chiriei decodorului la 5 lei si au bagat 5 lei la pretul abonamentului.
Pretul total pe care il platesc a ramas la fel, 84 de lei.

#917
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009
Eu sub 90 lei pe luna nu scap, grila full, dec. Hd, router, stick etc. Ci-ul unul cumparat, al doilea custodie....

#918
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Preferam sa ramana 10 roni chiria pe acest decodor..dar sa aiba un update de soft...cum trebuie. Actualul, nu merita nici aia 5 roni/luna. Rusine RDS!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate