Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Decodor Humax Digi-C HD

- - - - -
  • Please log in to reply
958 replies to this topic

#883
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View Postovicoto, on 16 ianuarie 2014 - 22:16, said:



Salut. Azi am predat si eu decodorul HD cu urmatarele accesorii: cartela, telecomanda, cablu HDMI, cablu Scart si cablu de radiofrecventa. Nici eu nu aveam toate cablurile si a trebuit sa le cumpar si sa predau tot "echipamentul", chiar daca stiam ca ce ai lipsa iti pun pe factura, mi-au spus ca nu se poate si ca intai trebuie sa cumpar ce imi lipseste. Poate in alte zone merge si asa.

Ce ai luat in schimb ? CAM sau decodor HD2 ?

#884
vbau

vbau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.08.2010
Am primit ieri, dupa cateva luni, un decodor HD2. Conectat prin HDMI la proiector, totul OK. Incepe sa urle despre un update, dau OK si astept. 100% update complete si dupa un restart, nu mai am imagine pe proiector. No signal.
Dau un restart la decodor, apare imaginea initiala cu versiunea si logo Humax si dupa, no signal. Am incercat sa-l connectez prin S-Video si merge, am incercat si resetare si dupa selectare 720p/1080i.
Am I missing something?

#885
ovicoto

ovicoto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.07.2009

View Postxndoe, on 17 ianuarie 2014 - 00:12, said:

Ce ai luat in schimb ? CAM sau decodor HD2 ?


CAM

#886
Il_dotorre

Il_dotorre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.03.2010
Buna seara. Ce fisere de filme merg pe Usb conectat la un decodor digi  HD1? Vad camerg ba unele mkv, alte mkv nu merg, Mp4 merge, Avi merge. Cum imi dau seama care merg, fara sa merg pe ghicite.
Si inca o problema. Nu merg subtitrarile. Pe calculator merg, au acelasi nume cu filmul. sunt in acelasi director. Am dat din gresala sa le deschida cu notepad, si de atunci nimic. Inainte era sub forma de fisier necunoscut, cu extensia srt si le recunostea. Acum nu mai recunoaste subtitrarea nici pe  LG SL8000.
Muiltumesc .

#887
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.10.2009

View Postrusumihnea, on 18 ianuarie 2014 - 20:07, said:

Buna seara. Ce fisere de filme merg pe Usb conectat la un decodor digi  HD1? Vad camerg ba unele mkv, alte mkv nu merg, Mp4 merge, Avi merge. Cum imi dau seama care merg, fara sa merg pe ghicite.
Si inca o problema. Nu merg subtitrarile. Pe calculator merg, au acelasi nume cu filmul. sunt in acelasi director. Am dat din gresala sa le deschida cu notepad, si de atunci nimic. Inainte era sub forma de fisier necunoscut, cu extensia srt si le recunostea. Acum nu mai recunoaste subtitrarea nici pe  LG SL8000.
Muiltumesc .
In principiu merg cele comprimate cu Xvid, si cu subtitrarea .srt. Am facut mai multe probe, au fost singurele fisiere care au mers, chiar daca aveau extensia mkv, deci se pare conteaza codecul nu containerul. Daca subtitrarea e .sub fontul apare negru, nu se poate citi, dar cu .srt e ok. Acuma vezi sa nu fi bagat vreun spatiu in numele fisierului de subtitrare. Ia cu copy numele fisierului video si pune la numele fisierului subtitrare. Asa sigur e acelasi nume.

#888
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009

View Postovicoto, on 16 ianuarie 2014 - 22:16, said:



Salut. Azi am predat si eu decodorul HD cu urmatarele accesorii: cartela, telecomanda, cablu HDMI, cablu Scart si cablu de radiofrecventa. Nici eu nu aveam toate cablurile si a trebuit sa le cumpar si sa predau tot "echipamentul", chiar daca stiam ca ce ai lipsa iti pun pe factura, mi-au spus ca nu se poate si ca intai trebuie sa cumpar ce imi lipseste. Poate in alte zone merge si asa.
Ti-au cerut si cutia? Eu nu mai am cutia si vreau sa predau decodorul HD si sa iau CAM.  Si cum adica, cablu de radiofrecventa? Eu n-am avut asa ceva.

#889
mortal

mortal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 02.11.2005
Iar au schimbat frecventele "baietii" de la rcs. Iar am refacut listele de favorite.
Inca nu mi-am dat seama daca fac asta din nesimtire sau din prostie.

#890
ovicoto

ovicoto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.07.2009

View Poststiinta_craiova, on 19 ianuarie 2014 - 11:20, said:

Ti-au cerut si cutia? Eu nu mai am cutia si vreau sa predau decodorul HD si sa iau CAM.  Si cum adica, cablu de radiofrecventa? Eu n-am avut asa ceva.

L-am predat fara cutie, mi-a zis sa duc o plasa de 1 leu :))) Cablul de radiofrecventa e cel de antena, pt tv vechi, cu pin, mama-tata. Nu il aveam nici eu, l-am cumparat, e 5 ron.

#891
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View Postmortal, on 20 ianuarie 2014 - 09:19, said:

Iar au schimbat frecventele "baietii" de la rcs. Iar am refacut listele de favorite.
Inca nu mi-am dat seama daca fac asta din nesimtire sau din prostie.

Foarte enervant! Cred ca este o dovada combinata de prostie, nesimtire si un procent insemnat lipsa de profesionalism. Pe langa udatul florilor o sa-mi pun in program si aranjatul listelor de favorite din decodor. Posted Image

#892
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Azi am luat unul la fel (hd1) la schimb (nou), la cel vechi imi aparea o eroare. Acum totul este OK, dar  nu am acces la super one ( inainte de update aveam) , imi apare (ac canal nu este autorizat pt vizionare), platesc 30 pt tv, ca sa vad acest post trebuie sa platesc ceva in plus?

Edited by stiinta_craiova, 24 January 2014 - 22:06.


#893
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Nu, trebuie să suni la ei să facă reactivarea cartelei. Dacă vrei, poți face și tu reactivarea, online pe site-ul RCS.

#894
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 10.07.2009
http://forum.softped...6#entry14528225

Edited by carceanu, 26 January 2014 - 14:01.


#895
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Salut. La mine in lista de programe, sectiunea hd nu are nici un post (apar doar in lista intreaga). La Craiova cate posturi se prind cu decodorul hd1? La mine a gasit 122tv si 7radio

Edited by stiinta_craiova, 26 January 2014 - 15:07.


#896
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,511
  • Înscris: 16.12.2006
Poti sa iti creezi tu o lista HDTV2 si sa pui toate canalele HD acolo. ;)

Alea sunt toate canalale, mai sunt 3 canale maghiare (M2, ATV si Nota TV) da alea nu le mai vede STB-ul dupa update-ul de soft.

#897
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010

View Postcatalinman, on 26 ianuarie 2014 - 19:49, said:

... da alea nu le mai vede STB-ul dupa update-ul de soft.

Mai ai putin si ridici si tu in slavi...marele update. Ce mizerie...marca R.C.S.-R.D.S. Cand mama naibii le vine mintea la cap acestor nesimtiti?

#898
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006

View Postcrislacor, on 24 ianuarie 2014 - 23:00, said:

Nu, trebuie să suni la ei să facă reactivarea cartelei. Dacă vrei, poți face și tu reactivarea, online pe site-ul RCS.

Cum faci reactivarea ?

#899
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Din acest link
http://www.rcs-rds.r...digi-tv-satelit
completezi acolo nume, prenume, cartela (gasesti in setari , informatii despre cartela din meniul decodorului), ID Client (cel din digicare, sau il gasesti pe orice factura rds) si adresa de email.
Eu am completat si in 5minute s-a reactivat. Bafta!

Edited by stiinta_craiova, 30 January 2014 - 10:54.


#900
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Mai nou, se beleste lista de favorite in fiecare zi. Chestia cu 0 0 0 0.
Am resetat si la fabrica degeaba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate