Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Trooper

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
"Povestea Trooper a inceput in 25 oct '95 cand fratii Alin si Aurelian Dinca impreuna cu Ionut "Oscar" Radulescu, inspirati de trupe ca Maiden sau Priest, decid sa investeasca tot ce aveau in ceva scule pe care sa poata cat de cat sa-si imite idolii.
Grupul s-a numit Megarock, apoi White Wolf odata cu cooptarea lui Ionut 'Negative' Fleancu, grupul isi schimba numele in Trooper."

Sincer, ultimul album, "Desant", mi-a placut la nebunie, am fost si la conert  :punk:

PS: Ceva mai rar in ziua de azi, cand totul se rezuma la muzica comerciala : pe site-ul http://www.trooper.ro/ puteti descarca toate melodiile GRATIS.

Sincer, recomand de pe ultimul albul "De la inceputuri" si "Doar a mea"  :coolspeak:

#2
evi

evi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.12.2004
Imi plac foarte mult Trooper. Piesa mea favorita e "Pentru tot ce a fost" si sincer exact cum ai spus si tu "ceva mai rar in ziua de azi, cand totul se rezuma la muzica comerciala".  
ah si sa nu uit... zorzon e genial inregistrata si realizata :naughty: .. cu vocile una peste alta :)) stiu multe persoane care au crezut ca sunt voci diferite  :P

#3
angikutza

angikutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 19.08.2005
oscar e vecinul meu dar nu i-am ascultat niciodata mel...sunt chiar asa bune?

#4
Ossiriss

Ossiriss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 26.02.2005
Sunt super!!! Ador "Amintiri" de la ei si "Pentru tot ce-a fost"!!!

#5
vasculariu

vasculariu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.04.2006
ascultati mey baieti "Totul e fals" si va lasati de manele, sau "Zorzon" si scapati de febra disco-dance-trance-house-pop-r&b-etno-pub :D  vreau si io dak are cineva vresurile de la Zorzon, k mi se pare prea tare melodia... iar despre Trooper... mi se pare cea mai tare trupa heavy romanesca :band:

#6
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
Trooper este una dintre trupele mele preferate din Romania.Exact cand nu mai aveam nici o speranta de la muzica romaneasca au aparut ei si au reusit sa faca ceva util in muzica noastra!Sunt niste tipi profesionisti care canta de drag(nu pentru a se imbogati) si o dovada este faptul ca piesele lor se pot descarca gratis de pe saitul lor oficial chestie care o apreciez extrem de mult deoarece nu stiu cate trupe de la noi ar face asta!Trooper da clasa "industriei muzicale romanesti" lasand clar in urma multe trupe ce se dau pe la Mtv!Este pacat ca raman totusi in underground si nu se pot face mai cunoscuti,dar sa nu uitam ca suntem in Romania unde se pentru a avea succes trebuie sa ai silicoane,iar adevarata valoare ramane in anonimat!Insa ei nu vor sa fie niste staturi rock ci pur si simplu vor sa ne incante cu stilul lor "maiden-priest" si cu niste melodii ce ne aduc aminte de anii 80! Let there be rock :punk:

#7
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
super trupa. mie imi plac cel mai mult Doar a mea, Un singur drum, Tari ca muntii, Vreau, De la inceputuri. sper sa prind un concert cat mai curand

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate