Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Publicitate pe Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
CHICHIMICHI

CHICHIMICHI

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.07.2005
- Stie cineva cam de la ce numar de vizitatori ai site-ului (per zi, sau per luna?) ash putea spera sa am primele reclame platite ? Banuiesc ca nu exista un numar exact, dar totusi daca este cineva cu experienta in advertising-ul online il rog sa-mi dea un raspuns aproximativ... ca sa am si eu un punct de reper cat de cat...
- Cu siguranta acei vizitatori ar trebui sa fie unici (ca altfel m-ash apuca cu tot neamul sa deschid pagina site-ului meu)... dar vin si intreb: unicitatea trebuie sa fie per zi?
- As ruga daca se poate ca cineva sa-mi explice un pic cam cum trebuie sa sune cartea mea de vizita (a site-ului meu bineinteles) in ceea ce priveste vizitatorii si care e cea mai buna metoda de a o demonstra (counter-ele vizibile pe pagina nu spun prea multe despre unicitate)?


#2
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Nu stie nimeni? ca si pe mine ma intereseaza  :D

#3
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Cel putin 15.000 unici/saptamana in trafic.ro.

#4
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
O regula clara spune minim 500 unici pe zi (in nici un caz 15.000 pe saptamana).

In functie de profilul site-ului aceasta valoare poate varia in plus sau in minus ...

Eu zic sa te duci la o agentie si sa vorbesti cu ei. Ei vor instala un script pe site-ul tau si o luna - doua vor masura parametrii site-ului tau ... vor face probabil si un studiu despre vizitatorii tai iar daca totul e ok atunci iti vor face o oferta.

Cam asa sta treaba.

#5
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
boom.ro zicea odata 500/zi dar oricum NU mai accepta
arbomedia sunt MULT, repet MULT mai flexibili si mai deschisi, primitori etc! Ei te pot primi si cu mai putin de 500/zi depinde de targetul siteului si de cum este el facut.Te gandesti totusi ca intri in reteaua lor cu 200/zi....cati bani iti ies? prea putini....si mai are rost sa vinzi publicitate la un site cu trafic mic de tot? mai bine il inscrii pana creste intr-un bx.

Edited by FireEyes, 16 July 2005 - 09:36.


#6
venkplay

venkplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2005
BOOM accepta numai de 700/zi, asta cam pe la inceputul anului, acum am inteles ca nu mai accepta site`uri, cel putin pana la anu` cand se refac contractele, repet, asa am auzit, nu bag mana`n foc ca asa e.
ARBO cam aceasi poveste, numai ca de exemplu daca ai un target de peste 25 ani cu bani, poti sa ai si 400, dar totusi, si aici castigurile sunt mici, ceva intre 110 si 250 $.


Parerea mea, cauta`ti singur clienti.

#7
coxxxtel

coxxxtel

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.02.2005

venkplay, on Jul 20 2005, 23:25, said:

ARBO cam aceasi poveste, ... daca ai un target de peste 25 ani cu bani, ... ai 400, castigurile sunt ceva intre 110 si 250 $.

<{POST_SNAPBACK}>


Oare cam cat castiga un site clasat pe locurile 4 - 8 pe o categorie in trafic ?

400 pe zi da vreo 12mii pe luna. Acuma daca luam de exemplu wall-street.ro (care e la arbo) si are pe iulie 2005 cam vreo 100 de mii da de 10 ori mai mult, deci intre 1100 si 2500$, right?

Nu de altceva, dar sa stiu daca sa-mi fac si eu site sau nu.

#8
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005

venkplay, on Jul 21 2005, 00:25, said:

Parerea mea, cauta`ti singur clienti.

<{POST_SNAPBACK}>

Parerea mea e ca agentiile de publicitate stiu ele mai bine ce sa faca, tu ar trebui sa te ocupi de site, daca vrei sa vinzi vreodata publicitate.

coxxxtel, on Aug 4 2005, 03:03, said:

Nu de altceva, dar sa stiu daca sa-mi fac si eu site sau nu.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu-ti fa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate