Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Probleme declansare blitz

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Sofokle

Sofokle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.09.2006
Salutare,

Detin un Pentanx K10D, un blit Pentax AF 540 FGZ si diverse lentile.
Ieri am observat ca aparatul nu imi mai declanseaza blitul. Daca am setarile pe Manual sau in functie de Timp/Diafragma el va declansa o sg data blitul si dupa aceea ii blocheaza soft-ul , nemaiputand sa il inchid de la buton (daca ii dau OFF la blit ramane aprins) singura solutie fiind sa ii scot bateriile.
Am incercat sa ii schimb bateriile, am incercat sa schimb lentila si la fel se intampla.
Daca setez aparatul pe modul auto si blitul pe PTTL imi va regla diafragma la F4 si timpul de expunere la 1/80 si va declansa blitul (cred ca dupa ce se inchide cortina) si nu vad nimic.
Aveti vre-o idee ce s-a intamplat sau ce ii pot face?
Nu stiu daca am explicat corect ce problema am dar va voi raspunde la intrebari daca aveti.
Multumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate