Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...
 Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5
 

Cofetarie buna

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
sisiflavi

sisiflavi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.07.2008
HELLO!...IMI POATE SPUNE CINEVA UNDE AS PUTEA SA GASESC COZONACI TRADITIONALI ROMANESTI FOARTE BUNI?AM NEVOIE DE UN RASPUNS RAPID DEOARECE  TREBUIE SA CUMPAR PANA MAINE:(...VA MULTUMESC MULT!

#56
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Nu știu eu toate cofetăriile din București, însă vă pot recomanda una din Piatra Neamț :P "Central" se cheamă. Prăjiturile sunt... excelente!  :rolleyes:

#57
sprmarius

sprmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.09.2008

View Posttau_xxx, on Jul 11 2005, 09:23, said:

Salve!
Doresc sa aflu si eu locatia vreunei cofetarii bune in Bucuresti unde sa ma pot duce linistit cu prietena pt a savura o prajitura delicioasa.
Am fost foarte dezamagit de Tip Top, Casablanca, etc..prajituri care aratau bine dar nu erau bune deloc.
Pareri?

Salut,

Am fost de curand pe Calea Ferentari si am gasit o cofetarie deosebita. Cofetaria se numeste Raisa si au niste prajituri deosebite. Din pacate nu au mese si trebuie sa iei pentru acasa. Am incercat Profiterolul si e delicios.

Spor,
Fane.

View Postsprmarius, on Sep 19 2008, 12:13, said:

Salut,

Am fost de curand pe Calea Ferentari si am gasit o cofetarie deosebita. Cofetaria se numeste Raisa si au niste prajituri deosebite. Din pacate nu au mese si trebuie sa iei pentru acasa. Am incercat Profiterolul si e delicios.

Spor,
Fane.

Si au si cozonaci dar nu i-am incercat....

#58
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,447
  • Înscris: 13.06.2004
Vreo cofetărie bună cu prețuri decente prin centru, în afară de "Agapitos"? La "Capșa" pot să găsești și prăjituri care să coste până în 5-6 lei sau toate sar de 10 lei?

#59
mihai2509

mihai2509

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.11.2009
Pentru Piatra Neamt o cofetarie cu adevarat buna este mai nou deschisa si anume Cofetaria PRISI PROD (vis a vis de Petrodava unde a fost Pati Paris),  pe langa sortimentele de prajituri de alta data ce iti aduc aminte de ani copilariei, au si prajituri exotice (fructul pasiuni, fructe de padure, zmeura), a era sa uit si de inghetata care o au din cate stiu este naturala si o fac chiar ei, de asemenea au si praline belgiene foarte bune. :lol:

Edited by mihai2509, 26 November 2009 - 12:11.


#60
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008
Cofetaria Liliana la intersectia Mihalache cu Turda.

#61
Tangram

Tangram

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.08.2008
Foarte buna Liliana pentru chestii traditionale. Recomand cu caldura frisca, mi se pare cea mai buna din Bucuresti.

Foarte bune si Agapitos, pentru chestii mai deosebite.

#62
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008
Cozonaci foarte buni(toata lumea ii lauda) sunt cei facuti la Auchan.Ma refer la cei cu cacao si nuca.Restul sortimentelor,cu ciocolata,fructe confiate,stafide,etc nu pot sa zic ca exceleaza prin gust deosebit.
De curand am luat tort cu cafea si ciocolata facut la Auchan si pot sa spun ca era bun.Crema din interior nu era gretoasa,cred ca era mousse de ciocolata.Singurul minus ar fi ca nu prea am simtit niciun gust de cafea.Oricum per total,e si bun si relativ ieftin fata de cofetarii.
Atentie la tartele mari cu fructe de padure si capsuni,tot din Auchan. Am nimerit de cateva ori blatul prea gros.Nu-ti poti da seama ce cumperi,tarta avand o banda lata de hartie cerata in jurul ei.

#63
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
@miha_pinkcat: E cremă multă în tortul acela de cafea și ciocolată? Adică mai multă cremă, sau mai mult blat?

#64
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
Cei mai buni cozonaci de casa de cumparat ii gasiti La Baciu'. Eu nu prea mananc fainoase, dar la astia m-am riscat, un deliciu!

Fara suparare, dar in produse de patiserie din supermarketuri n-am incredere deloc. De fapt nici de cele din cofetarii... :)

#65
dan0mfm

dan0mfm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2010
Eu mananc prajituri doar de la cofetaria eduard si imi plac prajiturile de nu mai pot. Imi place cel mai mult de acolo tiramisu cu ness, si sunt destul de mari fata de alte cofetarii care fac prajiturile minuscule si le vand in acelasi timp si scump, pe cand aici mie mi se pare ca pretul este pe masura.

#66
BBBull

BBBull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 03.06.2006

View Postdan0mfm, on 25th February 2010, 13:56, said:

Eu mananc prajituri doar de la cofetaria eduard si imi plac prajiturile de nu mai pot. Imi place cel mai mult de acolo tiramisu cu ness, si sunt destul de mari fata de alte cofetarii care fac prajiturile minuscule si le vand in acelasi timp si scump, pe cand aici mie mi se pare ca pretul este pe masura.

Ei nu mai spune...ii faci tu sau ai cofetar?
Nici nu mi se pare reclama elocventa...1 post.

#67
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Reclama ratata, nici macar nu spune unde e cofetaria. Cind va faceti reclama, site-uri, anunturi, panouri etc. mai interesant e un punct de reper decit o adresa. Mai ales cind e vorba si de sosele din astea mamut. Cind aud chestii de genul Mosilor 256, Mihai Bravu 315 sau Oltenitei 14 ma apuca depresia. Kilometri de bulevard si io ar trebui sa ghicesc care e blocu numaru cutare.

#68
albinca

albinca

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.05.2010
Eu recomand cu incredere cofetariile Agapitos. Au produse de foarte buna calitate si nu m-au dezamagit niciodata.
Am observat ce se pot face si comenzi online pe site-ul lor la Cofetariile Agapitos

Edited by albinca, 23 January 2011 - 11:25.


#69
naem

naem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.11.2011
Eu am 2 recomandari: cofetaria Maria din Aviatiei si Alice de pe Mihai Bravu, au produse bune si proaspete, de aceea este mereu coada :(, iar doamnele de acolo au un chef de munca...mai ales in week-end, dar merita asteptarea.

#70
Sunlounger

Sunlounger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 20.11.2008
Agapitos au niste produse geniale!

#71
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,041
  • Înscris: 02.03.2003
Agapitos vand plastic aromat si colorat.
Haideti sa trecem peste aspect si sa ne focalizam pe gust si pe calitatea ingredientelor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate