Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce au devenit recenziile Googl...

Mail suspect

Care adeziv de placi ceramice ii ...

[GAMING PC BUILD] Aprox 12000 lei
 Care sint cele mai ieftine mortar...

Ferdinand Residence - Sectorul 2

programel Win Movie Maker

Meritau ginerii lui Lot sa moara?
 Ce credeți ca s-ar intampla ...

Instanta amana sistematic pronunş...

se poate folosi alt incarcator US...

Parchet impermeabil + fara praguri
 Despre prima de activare

One Cotroceni

Piese noi pentru reducerea zgomot...

Refuzat la imbarcare din cauza un...

Romtelecom a lansat Dolce Satelit H.D.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
146 replies to this topic

Florin64x

Florin64x

Senior Member

• Grup: Senior Members

rz, on 28th May 2010, 20:01, said:

Lanseaza un serviciu de Buy-Back si au rezolvat problema... clientul pune doar diferenta si are un receptor nou, HD
dar cum ramane cu , il dau pe cel vechi inapoi si il primesc pe cel hd.

omg99

omg99

Senior Member

Desi nu mai sant client Dolce de cateva luni totusi trebuie sa ii felicit ca sant primi care lanseaza oferta HD pe satelit, bravo lor.
Acuma am si eu o intrebare la voi, avand in vedere ca vedem pentru prima data PRO TV HD si SPORT.Ro HD pe satelit cine face uplink la aceste posturi? Dolce? intreb asta pentru ca pe TP-ul MediaPro nu apare aceste posturi in varianta HD.
Va multumesc anticipat.

Edited by danielavram, 28 May 2010 - 19:13.

rz

rz

Moderator

• Grup: Moderators
Te referi la receptoarele vechi care sunt in custodie... probabil ca se vor putea schimba gratuit dar nu acum ci peste cateva luni bune

danielavram, on 28th May 2010, 20:10, said:

Desi nu mai sant client Dolce de cateva luni totusi trebuie sa ii felicit ca sant primi care lanseaza oferta HD pe satelit, bravo lor.
Acuma am si eu o intrebare la voi, avand in vedere ca vedem pentru prima data PRO TV HD si SPORT.Ro HD pe satelit cine face uplonk la aceste posturi? Dolce? intreb asta pentru ca pe TP-ul MediaPro nu apare aceste posturi in varianta HD.
Va multumesc anticipat.

Dolce le ridica la satelit...

Florin64x

Florin64x

Senior Member

rz, on 28th May 2010, 20:11, said:

Te referi la receptoarele vechi care sunt in custodie... probabil ca se vor putea schimba gratuit dar nu acum ci peste cateva luni bune
bullshit , asteptam focus sa vedem cum reactioneaza

softpedic

softpedic

Senior Member

Florin64x, on 28th May 2010, 20:14, said:

bullshit , asteptam focus sa vedem cum reactioneaza
Cred c-o sa pluseze, o sa intre cu 7-8 HD-uri din prima.

ciprebbe

ciprebbe

Member

• Grup: Members

softpedic, on 28th May 2010, 21:06, said:

Cred c-o sa pluseze, o sa intre cu 7-8 HD-uri din prima.
Au abonati prea putini ca sa li se merite investitia....cred ca o sa ramana in urma....
SA nu pateasca ca boom ul si sa dea faliment......concurenta e binevenita dar si periculoasa... RDS ul a dat drumu la HD merg 3 +3 canale.... ei zic ca mai urmeaza 3...acum e 10 ron / luna inchrierea echipamentului sau 350 si e al tau...alte taxe nu percep..(contract pe 16 luni)... deocamdata la pret e cel mai bun dar se adreseaza unui nr mic de persoane spunand ca e cererea prea mare.... am si dolce si digi acasa pana acum ce va pot spune  cu siguranta: rds ul da decodoarele(atatea cate are) cei de la  rtc deocamdata nici nu au vrut sa mi ia comanda pt data de 4 iunie spunand ca nu se stie nimik in + fata de acel comunicat de presa ce apare pe site ul lor....degeaba am insistat nu pot sa preia nici o comanda... cam ciudat ...asa ca s ar putea sa nu poti vedea la dolce inceputul campionatului de fotbal. Nici vorba sa ti ia inapoi decodorul vechi daca e cumparat deja de tine iar tu s a platesti diferenta....... poate la anul........

trayan

trayan

Junior Member

ciprebbe, on 29th May 2010, 23:56, said:

Au abonati prea putini ca sa li se merite investitia....cred ca o sa ramana in urma....
SA nu pateasca ca boom ul si sa dea faliment......concurenta e binevenita dar si periculoasa... RDS ul a dat drumu la HD merg 3 +3 canale.... ei zic ca mai urmeaza 3...acum e 10 ron / luna inchrierea echipamentului sau 350 si e al tau...alte taxe nu percep..(contract pe 16 luni)... deocamdata la pret e cel mai bun dar se adreseaza unui nr mic de persoane spunand ca e cererea prea mare.... am si dolce si digi acasa pana acum ce va pot spune  cu siguranta: rds ul da decodoarele(atatea cate are) cei de la  rtc deocamdata nici nu au vrut sa mi ia comanda pt data de 4 iunie spunand ca nu se stie nimik in + fata de acel comunicat de presa ce apare pe site ul lor....degeaba am insistat nu pot sa preia nici o comanda... cam ciudat ...asa ca s ar putea sa nu poti vedea la dolce inceputul campionatului de fotbal. Nici vorba sa ti ia inapoi decodorul vechi daca e cumparat deja de tine iar tu s a platesti diferenta....... poate la anul........

Data lansarii e 4 iunie. E normal sa nu se incheie contracte pana pe aceasta data.
Comparatia ta nu isi are rostul atata timp cat compari un serviciu pe cablu cu unul pe satelit (diferenta de costuri e enorma). Daca vrei HD pe cablu atunci UPC sunt lideri incontestabili. RCS, din pacate pentru ei, sunt varza. Degeaba ai preturi mici daca si calitatea serviciilor e la fel.

lafayette

lafayette

Senior Member

trayan, on 30th May 2010, 07:39, said:

Data lansarii e 4 iunie. E normal sa nu se incheie contracte pana pe aceasta data.
Comparatia ta nu isi are rostul atata timp cat compari un serviciu pe cablu cu unul pe satelit (diferenta de costuri e enorma). Daca vrei HD pe cablu atunci UPC sunt lideri incontestabili. RCS, din pacate pentru ei, sunt varza. Degeaba ai preturi mici daca si calitatea serviciilor e la fel.
UPC ofera pe cablu, 1 an gratis la abonamentul HD..ai in grila 9 canale HD..
RTC ofera acum hd pe satelit..Rcs au ramas de caruta..,in disperare au trasat o oferta din pix , pe cablu..

ciprebbe

ciprebbe

Member

lafayette, on 30th May 2010, 09:33, said:

UPC ofera pe cablu, 1 an gratis la abonamentul HD..ai in grila 9 canale HD..
RTC ofera acum hd pe satelit..Rcs au ramas de caruta..,in disperare au trasat o oferta din pix , pe cablu..
Iti da un an gratis UPC ul ...da uite te in ce conditii....abonament la un serviciu nou...care e aproape 10 euro...deci....120/an

trayan

trayan

Junior Member

ciprebbe, on 30th May 2010, 13:51, said:

Iti da un an gratis UPC ul ...da uite te in ce conditii....abonament la un serviciu nou...care e aproape 10 euro...deci....120/an
Aboneaza-te la RCS atunci daca e asa de ieftin si bun :thumbdown: .
Noi ceilalti preferam sa dam ceva in plus pentru a avea CALITATE  :thumbup:

Gabikia

Gabikia

Member

Sunt si eu abonat Romtelecom cu toate servicile de la ei,fix,net,tv, cu dolce nu prea ma inpac pe timpul furtuni se opreste in rest este ok,netul pote este cam scump!Astept cu nerabdare schimbarea de receptoare in format HD,sper cat mai curand!

Iaro

Iaro

Senior Member

daca ei cred ca intr-o saptamana vor instala receptoare HD in toata tara, atunci e bine, insa eu nu cred ca intre data lansarii serviciului si data inceperii CM de fotbal vor avea timpul necesar pentru acest lucru.

rz

rz

Moderator

• Grup: Moderators
Ei nu au nicio obligatie in acest sens... ca doar nu e retea de telefonie mobila - cu termen de instalare la nivel national

Cine vrea HD, achizitioneaza imediat receptorul HD... probabil ca in 1-2 zile se onoreaza comanda (exact ca la o instalare/service de antena)

Edited by rz, 30 May 2010 - 19:56.

vladdygo

vladdygo

Member

Io nush unde vedeti voi HD la dolce via-sat...cred ca va imbatati cu apa rece.
Abia lanseaza IPTV, si acolo va fi ceva HD. Era logic, prefera sa agate mai multi clienti si pt click-net si telefonie. So, nu cred ca vom vedea prea curand HD la dolce pe satelit.

dan b.

dan b.

Active Member

vladdygo, on 30th May 2010, 23:17, said:

Abia lanseaza IPTV, si acolo va fi ceva HD. Era logic, prefera sa agate mai multi clienti si pt click-net si telefonie. So, nu cred ca vom vedea prea curand HD la dolce pe satelit.

uite pe TP18 vedem HD. vezi aici http://en.kingofsat....ack-dolcetv.php

Hellas Sat 2 (39.0E) - 12729.00 V - Txp: 18 - Beam: F1 DVB-S2 (8PSK) - 30000 3/4  (67.1 Mbps) - NID:0 - TID:0
Dolce

pe iptv sunt din iarna...

Edited by dan b., 30 May 2010 - 22:39.

trayan

trayan

Junior Member

vladdygo, on 30th May 2010, 23:17, said:

Cred ca te referi la megaoperatorul digi :deadtongue:

Iaro

Iaro

Senior Member

stimate domnule trayan, citeste acet topic e la inceput pentru a intelege de cand va fi disponibil pachetul Dolce HD.

trayan

trayan

Junior Member

trayan, on 30th May 2010, 07:39, said:

Stimate domnule Iaro care e problema?
Nu stiu cine nu a inteles de cand va fi disponibil pachetul Dolce HD :mellow:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate