Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotarare definitiva a instantei, ...

Laptop office 2500 lei

un ceai bun

sugerarea bacsisului de catre pat...
 Bara Golf 7 Variant

Xiaomi 13 T Pro notificari

De ce a disparut acest produs din...

Orange anunța mariri de preț, iar...
 Recomandare casti audio over ear ...

La multi ani @Ann0nyym0us!

La multi ani @Andrei11161810!

Glume cu si despre Dacii
 Ati cumparat de pe acest site? Es...

Gand

Diametru si "model" teava...

Eroare L3 dezumidificator StarLight

Romtelecom a lansat Dolce Satelit H.D.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
146 replies to this topic

RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

*Pro-Digital*

• Grup: Moderators

DOLCE HD-LANSARE - Romtelecom lansează Dolce H.D. cu 3 luni gratuite de HBO H.D.

Romtelecom a anunțat că din data de 4 iunie 2010, clienții Dolce vor putea cumpăra un pachet nou intitulat Dolce HD care conține televiziunile: TVR HD, ProTV HD, Sport.ro HD și Discovery Showcase HD la tariful de 4,9 Euro, fără T.V.A.. De asemenea, televiziunea HBO HD va fi gratuită în primele trei luni de la activarea serviciului

Sursa: "MEDIA EXPRES".

Primul D.T.H. care introduce un pachet H.D.!!! AKTA a fost primul D.T.H. care a introdus un post TV HD (TVR HD). Unde este "MegaOperatorul"?

-----------------------------------------------------------------------------

Campionatul mondial de fotbal la calitate HD pentru clienții Dolce. 

“Începând cu data de 4 iunie 2010, clienții Romtelecom Dolce se vor putea bucura de experiența H.D. datorită unui pachet nou prin care ne propunem să extindem granițele pentru divertismentul de acasă,” a anunțat Ovidiu Ghiman, Director Executiv Strategie si Dezvoltarea Afacerii Romtelecom, în cadrul conferinței Ziua Comunicațiilor care a avut loc astăzi, 27 mai.

Standardul H.D. asigură de până la cinci ori imagini mai clare decât standard definition, oferindu-le astfel clienților o experiență mai vie și mai aproape de realitate, fiind alegerea perfectă pentru cei care au deja acasă un televizor HD ready sau Full HD.

Toți clienții de televiziune digitală Romtelecom Dolce se pot abona la pachetul Dolce H.D. care conține în acest moment următoarele canale: TVR HD, ProTV HD, Sport.ro HD și Discovery Showcase HD la tariful de 4,9 Euro, fără T.V.A. Iubitorii de filme vor primi de asemenea promoțional canalul HBO HD în primele 3 luni de la activare.
“Cu echivalentul prețului unui bilet de cinema, clienții noștri au acces pe durata unei luni întregi la conținut de calitate și diversificat pentru întreaga familie; conținutul va fi îmbogățit în următoarea perioadă,” a adăugat reprezentantul Romtelecom.

Atât clienții noi, cât și cei existenți cu un contract de cel puțin 1 an pot achiziționa echipamente H.D. la tarife speciale care încep de la 49 Euro, fără T.V.A.

“Calitatea H.D. asigură un grad atât de ridicat al detaliilor încât telespectatorii au senzația că fac parte din imaginea vizionată. Am făcut efortul de a lansa Dolce H.D. înainte de începerea Cupei Mondiale tocmai pentru ca am vrut să ne asigurăm că putem oferi clienților noștri o experiență memorabilă, dându-le posibilitatea să urmărească meciurile difuzate la TVR HD".

În plus, iubitorii de sport ni se pot alătura în Orașul Fotbalului pe parcursul competiției internaționale, un loc unde se pot familiariza și cu tehnologia I.P.TV în timp ce își susțin echipa favorită. Dacă preferă să stea acasă, ne-am asigurat că toate cele aproximativ 900 000 de mii gospodării Dolce, precum și clienții NextGen, vor avea acces în direct la toate meciurile Campionatului Mondial. Cred că românii au acum nevoie mai mult ca niciodată de vești bune și sperăm că le dăm una prin decizia de a oferi gratuit  canalul Telesport, în pachetul de bază, timp de două luni, pe parcursul evenimentului internațional,” a adăugat Ovidiu Ghiman.

În perioada 1 iunie – 31 iulie, toți clienții Romtelecom Dolce și NextGen vor beneficia de canalul Telesport fără costuri suplimentare, indiferent dacă sunt abonați sau nu la pachetul suplimentar Sports. Astfel, ei vor avea acces la cele 8 meciuri ale Campionatului Mondial F.I.F.A. 2010 transmise în direct și la alte 44 de partide înregistrate, plus emisiuni informative și de analiză și rezumate ale fiecărui meci, care însumează aproape 300 de ore de fotbal.

"Orașul Fotbalului" își va deschide porțile la data de 10 iunie în "Zone Arena" din municipiul București și va găzdui mai mult de 1 500 persoane zilnic într-un spațiu în aer liber de 8 000 mp unde iubitorii sportului vor veni să simtă atmosfera de pe stadion și să vizioneze meciurile la calitate H.D. 

Sursa: http://www.romteleco...ai/27-mai-2010/

După câteva zile îl voi muta la D.T.H.

Edited by megafanro, 28 May 2010 - 00:01.

reovel

reovel

Doesn't she look darling?!

• Grup: Senior Members

la tariful de 4,9 Euro, fără T.V.A
Tipic romtelecom-esc.
Platesti cam mult in plus (si fara tva) iar pe mine nu ma prea incanta la pretul asta.
La Digi au cam aceleasi canale si platesti mai putin.
Iar la Dolce in general nu imi place interfata. E prea neconfigurabila...

Edited by reovel, 28 May 2010 - 00:27.

lafayette

lafayette

Senior Member

desi nu sunt fan romtelecom, oferta dolce este buna..

a_d_y

a_d_y

Hobby Telecom & Mass Media

View Postlafayette, on 28th May 2010, 08:14, said:

desi nu sunt fan romtelecom, oferta dolce este buna..

ai nu ma innebuni? esti fan upc , am ghicit , nu?

Edited by a_d_y, 28 May 2010 - 09:38.

rz

rz

Moderator

12.729V este transponderul HD DOLCE !!!

TVR HD
PRO TV HD
SPORT.RO HD
DISCOVERY HD
HBO HD

Este activ (in teste) in acest moment pe satelitul HELLAS SAT 39'EST !

otheitis

otheitis

Junior Member

• Grup: Members
da dar nu merge inca,il gasesc dar nu functioneaza!

rz

rz

Moderator

Stiu... am precizat mai sus ca se afla in teste
Canalele HD intra la scanare si raman in lista insa nu au pid-uri ok si nici nu exista criptare... toate astea duc la un frumos ecran negru
Am impresia ca vor sa treaca si la modulatie 8PSK... sunt totusi 5 canale HD pe TP iar daca vor sa mai aduca acolo inca 1-2 canale HD au neaparat nevoie de DVB-S2 modulatie 8PSK

Edited by rz, 28 May 2010 - 13:04.

doktorofsat

doktorofsat

Senior Member

• Grup: Banned
Deci pe 12729 V 30000 7/8 e semnal dar nu gasesc nici un canal tv

Rz sincer sunt in ceata totala si deasa

am scanat e semnal dar nu imi memoreaza nimica!!

Cu ce receptor ai scanat Rz?!

Am scanat cu Vantage si Kaon dar si cu Smart hd si nu imi arata absolut nimica 0  0

Acum modulatia e DVB-S!

am calculat. 5,85E tva inclus e rezonabil pt un minipachet HD luand in calcul puterea de cumparare a romanilor!

otheitis

otheitis

Junior Member

La mine cu ipbox 9000 a gasit pe canale imediat dar nu are imagina,banuiesc ca inca nu trasmite.Daca apare canale si codate sa fie am pe metoda sa il decodez si sa revin cu poze.  :angel:

ps OTE o sa lanseze si el un pachet pt Grecia de fapt o sa urca in satelit pe Connx-TV care acuma il transmite in IPTV.La frecventa 12729 ? in DVB-S2- 8PSK cu SR 30000 si FEC 3/4 are 27 (Helasat) Daca scanati o sa gasiti pe canale dar nu se transmite toate ziua.Si la ei canale o sa fie codate in NDS,posibil banuiesc pt canale HD o sa exista niste TP comune ca sa face economia.

Edited by otheitis, 28 May 2010 - 13:40.

rz

rz

Moderator

Am scanat acu' aprox. o ora cu un HUMAX 2000HD si a scanat/memorat lista HD... poate lucreaza acum si de aia nu mai apare nimic (atentie ca au un pid comun atat pentru video cat si pentru audio/pcr)
Trebuie urmarit zilele astea... este posibil sa schimbe modulatia (din qpsk in 8psk) si implict fec-ul

P.S. Peste aprox. o jumatate de ora ajung din nou la antena si o sa rescanez... sa vad ce se intampla

Edited by rz, 28 May 2010 - 13:43.

mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

Senior Member

View Postotheitis, on 28th May 2010, 14:34, said:

La mine cu ipbox 9000 a gasit pe canale imediat dar nu are imagina,banuiesc ca inca nu trasmite.Daca apare canale si codate sa fie am pe metoda sa il decodez si sa revin cu poze.  :angel:

ce tu limba vorbesti? nu logica are nimic din scrii ce.

rz

rz

Moderator

Este grec... se descurca destul de bine

mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

Senior Member

View Postrz, on 28th May 2010, 14:41, said:

Este grec... se descurca destul de bine

ma gandeam eu. atunci e explicabil :)

zildjian

zildjian

Active Member

View Postrz, on 28th May 2010, 12:36, said:

12.729V este transponderul HD DOLCE !!!

TVR HD
PRO TV HD
SPORT.RO HD
DISCOVERY HD
HBO HD

Este activ (in teste) in acest moment pe satelitul HELLAS SAT 39'EST !
Zic eu ca DTH Dolce va prinde mai bine decat IPTVul lor, in conditiile astea.
Poate gresesc dar mi se pare ca oferta Dolce HD e superioara fata de ce ofera RDS in prezent.

otheitis

otheitis

Junior Member

Cred ca diferenta il face "HBO HD" !!!!

rz

rz

Moderator

am rescanat acum... a aparut clona unui TP SD Dolce
E clar ca se lucreaza pe 12.729V... vine HD-ul

catalinman

catalinman

RCS & RDS

View Postzildjian, on 28th May 2010, 14:52, said:

Zic eu ca DTH Dolce va prinde mai bine decat IPTVul lor, in conditiile astea.
Poate gresesc dar mi se pare ca oferta Dolce HD e superioara fata de ce ofera RDS in prezent.

View Postotheitis, on 28th May 2010, 14:56, said:

Cred ca diferenta il face "HBO HD" !!!!
corect, doar HBO HD face diferenta, TVR HD, PRO TV HD, SPORT.RO HD sunt si la RCS;

iar in loc de Discovery HD sunt NAT GEO HD si NAT GEO WILD HD !

zildjian

zildjian

Active Member

View Postcatalinman, on 28th May 2010, 15:27, said:

corect, doar HBO HD face diferenta, TVR HD, PRO TV HD, SPORT.RO HD sunt si la RCS;

iar in loc de Discovery HD sunt NAT GEO HD si NAT GEO WILD HD !
Eurosport HD ?  :(
History HD ?
UTV HD ?

TVR HD, PRO TV HD, SPORT.RO HD  astea-s la Kg, ca si altele dealtfel. Cele care costa sunt HBO HD, NTHD, DiscoveryHD...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate