Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Lido di Jessolo

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Ati fost la Lido di Jessolo? Ceva recomandari? M-ar interesa mai mult cazarea la apartamente.

#2
cosmorom

cosmorom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 04.12.2005
Si eu sunt interesat. Pe booking si alte site-uri de gen am vazut preturi bunicele la hoteluri.

#3
sixtineus

sixtineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.05.2008

View Postmiki3, on 27th May 2010, 22:38, said:

Ati fost la Lido di Jessolo? Ceva recomandari? M-ar interesa mai mult cazarea la apartamente.

View Postcosmorom, on 28th May 2010, 12:03, said:

Si eu sunt interesat. Pe booking si alte site-uri de gen am vazut preturi bunicele la hoteluri.

Salut !

Daca vreti, va rog frumos sa va uita-ti la pagina 63 din topicul " Totul despre Italia " - il gasiti mai in josul paginii " Vacanta in Italia " - si veti gasi ceea ce am scris despre Lido di Jesolo.

#4
amigo_ciprian

amigo_ciprian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.12.2010
Stau la 100 de km de Jesolo si pot spune ca este un oras foarte placut. Am fost de cateva ori in vara si am ramas impresionat. Sunt o multime de hoteluri dar si persoane care inchiriaza apartamente pretul fiind cam de 500 de euro pe luna. E foarte avantajos daca mergi cu mai multi prieteni sau cu o familie numeroasa. Sper ca am fost de ajutor.

#5
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
salutare tuturor
anul acesta ma bate gandul sa petrec o saptamana in aceasta statiune (undeva la sfarsitul lunii iunie). Am inceput sa sap dupa hoteluri, iar la unele scrie parcare publica. Intrebare: se gasesc de obicei locuri de parcare sau e in functie de noroc? Sa ma bazez pe aceasta parcare publica sau sa caut doar hotelurile cu parcare privata?
Multumesc

#6
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postbogwol, on 12th January 2011, 12:36, said:

salutare tuturor
anul acesta ma bate gandul sa petrec o saptamana in aceasta statiune (undeva la sfarsitul lunii iunie). Am inceput sa sap dupa hoteluri, iar la unele scrie parcare publica. Intrebare: se gasesc de obicei locuri de parcare sau e in functie de noroc? Sa ma bazez pe aceasta parcare publica sau sa caut doar hotelurile cu parcare privata?
Multumesc

chiar nu e nimeni pe aici care a fost in Lido di Jesolo cu masina? Intrebarea nu era prea dificila   :rolleyes:

#7
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
buna
sincer, nu am stat in Lido, doar am trecut pe acolo. in Bibione unde am stat cam fiecare hotel sau apartamentele aveau parcarea lor.iar pe strada se putea parca lejer insa contra cost...si era destul de piperat, undeva la 1 euro sau chiar peste ora, seara si noaptea fiind gratis
am intrebat ceva prieteni care au fost 3 ani la rand in Lido dar aveau parcare asigurata
sper sa te lamuresti mult mai bine si de la alti colegi

#8
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postbogwol, on 18th January 2011, 08:55, said:

chiar nu e nimeni pe aici care a fost in Lido di Jesolo cu masina? Intrebarea nu era prea dificila   :rolleyes:

Se găsesc locuri de parcare, mai ales că italienii invadează Lido doar în august.
Trec pe acolo din când în când.  Nu sunt probleme deosebite cu parcarea.

#9
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Posttomaso, on 31st January 2011, 21:34, said:

Se găsesc locuri de parcare, mai ales că italienii invadează Lido doar în august.
Trec pe acolo din când în când.  Nu sunt probleme deosebite cu parcarea.
multumesc pentru raspuns

#10
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005

View Postbogwol, on 2nd February 2011, 12:54, said:

multumesc pentru raspuns

Ma bate gandul sa mergem in vara asta in Lido di Jesolo si am vazut foarte putine posturi despre aceasta statiune pe forum. Sunt la stadiul in care imi caut cazare, individual, fiindca sejururi organizate de agentii nu am prea mai vazut si nu gasesc decat la niste preturi destul de piperate. M-ar fi tentat sfarsitul lui august inceput de septembrie dar am inteles ca vremea nu mai este asa de grozava in perioada aceea, spunea cineva ca din 14 zile in aceasta perioada doar cateva au fost efectiv de plaja. Si anul asta observ ca se anunta destul de capricios la vreme. Drept pentru care as mai putea alege inceputul lui august pana pe 15. Aveti ceva recomandari de hoteluri care sa fie macar in jur de 60 - 70 de euro pe noapte? Apartamente nu am prea vazut pentru 2 persoane, majoritatea sunt pentru 4-6 persoane si opresc si garantie ceea ce nu prea ne avantajeaza fiindca vom pleca la "buget redus".

#11
vanisssh

vanisssh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2011
Buna,

Am cautat si eu cazare in Lido di Jesolo, dar am gasit doar hoteluri unde preturile erau de min. 35 euro/persoana/noapte. A stat cineva in Lido di Jesolo la apartament privat sau pensiune privata? Pe noi ne-ar interesa doar o camera dubla curata cu baie proprie fara mic dejun pentru max. 40 de euro/camera, insa nu stim daca este un pret real pentru Italia. Multumim.

#12
duhda

duhda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.01.2010

View Postvanisssh, on 4th April 2011, 13:04, said:

Buna,

Am cautat si eu cazare in Lido di Jesolo, dar am gasit doar hoteluri unde preturile erau de min. 35 euro/persoana/noapte. A stat cineva in Lido di Jesolo la apartament privat sau pensiune privata? Pe noi ne-ar interesa doar o camera dubla curata cu baie proprie fara mic dejun pentru max. 40 de euro/camera, insa nu stim daca este un pret real pentru Italia. Multumim.
Buna,

Incearca Residence Moresco,au site cu toate informatiile.

#13
diavolutu

diavolutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.01.2005
Buna tuturor.
eu am fost acum 4 ani cu masina in LIDO DI JESOLO,am fost cazat la apartamente printo agentie din timisoara.parcarea e asiguarata in dreptul vilelor unde sunteti cazati.Sunt si parcari separate,insa contra cost si e destul de piperat.E adevarat ca ne-au oprit garantie 100 de euro,dar i-am primit la plecare fara nici o discutie.
Marea este destul de curata,intrare lina in apa.ai inclus in pret sezlong si scaun pliant+masuta si umbrela pe plaja.
e o statiune destul de draguta,preturi poate putin mai mari ca la noi.
insa pentru cine vrea mare,apa curata,plaja curata fara manele asta e locul.
insa anul asta eu primesc concediu in august si nu ma mai pot apropia din cauza pretului...

#14
codruta_grg

codruta_grg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.03.2011
Noi am fost in 2007 in Lido cu masina. Am stat in apartament de 2 camere +living+bucatarie (4 adulti si un copil) la Il Panfilo, si in august (cand e sezonul cel mai scump-numai atunci am putut) a fost cazarea in jur la 900 euro/7 nopti tot apartamentul. Mi-a placut mult zona de nisip, piscina, aproape d eplaja. Rezidenta nu era chiar in centrul statiunii si deci nu era vanzoleala prea mare, dar noi auzeam zumzetul de pe aleea pietonala pentru ca am avut apartamentul situat spre strada. Acolo apartamentele sunt date de catre prorietari agentiilor spre inchiriere, din pacate pentru romani doar ce ramane. Mi-ar fi placut cu vedere spre mare si deci spre liniste. Ideal ar fi la un hotel sau rezidenta cu masa. Noi la pranz, daca nu gateam si mergeam sa mancam la restaurante trebuia sa mergem din timp sa gasim masa ca erau cam pline si se si inchideau pe la ora 14. Magazinele la fel, doar chinezii tineau deschis la pranz.
Daca vreti detalii suplimentare si va pot ajuta, va stau la dispozitie

#15
diavolutu

diavolutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.01.2005
Tot in 2007 am fost si noi in iunie la inceput,am prins oferta 1 saptamana platesti+1 gratis.
la deconti am stat noi,fara piscina,dar aveai locul tau pe plaja,scaun+sezlong+umbrela.
a fost ok,insa in august nu am gasit decat la 840 de euro pentru 6 persoane,2 dormitoare+living+bucatarie+baie.

#16
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
M-am intors de la Lido di Jesolo, hotel Iris; statiunea merita toti banii!!
nu stiu cum e in restul perioadei, dar acum erau multe cupluri cu copii (ceea ce a fost ok pt noi, avand o fetita de 6 ani), si batrani, dar si destul de mult tineret (si ce tineret, mai ales tinere :thumbup: )
am inteles ca varful e in august, posibil atunci sa se schimbe proportiile grupelor de varsta)
din pct meu de vedere e statiunea ideala pentru femei: plaja cat cuprinde, apa mica si linistita, magazine si restaurante pe 15 km de bulevard de shoping), aqualandia, aproape de Venetia, etc.
ca recomandare: daca mergeti cu masina, cautati un hotel cu parcare proprie; eu ma felicitam in fiecare zi ca am rezervat si un loc de parcare si 7 zile nu am mutat masina de acolo de frica sa nu-l pierd :rolleyes:; aglomeratia la parcare este incredibila (nu stiu cum este in varful sezonului....)
pentru cei care vor mai multe informatii, pot sa ma intrebe si daca stiu le raspund cu placere.

#17
madalina2008

madalina2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.05.2008

View Postbogwol, on 30th June 2011, 20:15, said:

M-am intors de la Lido di Jesolo, hotel Iris; statiunea merita toti banii!!
nu stiu cum e in restul perioadei, dar acum erau multe cupluri cu copii (ceea ce a fost ok pt noi, avand o fetita de 6 ani), si batrani, dar si destul de mult tineret (si ce tineret, mai ales tinere :thumbup: )
am inteles ca varful e in august, posibil atunci sa se schimbe proportiile grupelor de varsta)
din pct meu de vedere e statiunea ideala pentru femei: plaja cat cuprinde, apa mica si linistita, magazine si restaurante pe 15 km de bulevard de shoping), aqualandia, aproape de Venetia, etc.
ca recomandare: daca mergeti cu masina, cautati un hotel cu parcare proprie; eu ma felicitam in fiecare zi ca am rezervat si un loc de parcare si 7 zile nu am mutat masina de acolo de frica sa nu-l pierd :rolleyes:; aglomeratia la parcare este incredibila (nu stiu cum este in varful sezonului....)
pentru cei care vor mai multe informatii, pot sa ma intrebe si daca stiu le raspund cu placere.
Salutare!
Noi o sa plecam pe 24 iulie acolo la Hotel Imperia. In primul rind spune-mi si mie pe ce ruta ai fost si daca a fost aglomerata, Apoi ma intereseaza preturi la terase si restaurante pe unde ai fost tu si preturi pe plaja la bere, apa, sucuri etc.
Multumesc!

#18
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmadalina2008, on 1st July 2011, 07:36, said:

Salutare!
Noi o sa plecam pe 24 iulie acolo la Hotel Imperia. In primul rind spune-mi si mie pe ce ruta ai fost si daca a fost aglomerata, Apoi ma intereseaza preturi la terase si restaurante pe unde ai fost tu si preturi pe plaja la bere, apa, sucuri etc.
Multumesc!
Am mers prin Ungaria (pauza la Paprika) apoi pe langa Parndorf am luat-o in sud, am trecut prin Klagenfurt (Minimundus) si mai departe in sud spre Italia -> Lido di Jesolo. Ca recomandare, se circula fantastic in weekend, in Ungaria, austria si Italia necirculand camioanele+tirurile.
Cost autostrada Italia: 11,40 euro
7.50 euro vigneta pt Ungaria
De mancat am mancat la Minimundus la dus (cca 35 euro), dar mancarea nu a fost stralucita
Preturi masa Italia: intre 6-8 euro de fel
Preturi pe plaja: nu stiu, nu am cumparat
la restaurant 1/2 l vin varsat la restaurant- bun la gust: cca 5 euro carafa
susurile la restaurant 2-4.5 euro paharul
la Venetia am baut bere pe malul Canale Grande cu 9 euro!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate