Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Unde este Mtz?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#91
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostMV2Player, on 31st May 2010, 16:46, said:

- De parca eu nu mi-asi dori ca domeniul softpedia sa nu mai fie sluga lui Basescu
pentru fraza de mai sus ai ban

View Postpif_foto, on 30th May 2010, 21:12, said:

... si chiar incercam sa-l aducem inapoi, aici.
Motivul pt care a plecat Mtz este foarte clar... si acesta nu este spare-me... poate nu ati inteles.
Nu conteaza cu cine s-a "contrat"... oricum nu mesajul lui era pasibil de "flame". Ideea e ca i s-a sters un post in care spunea "pana la urma e parerea lui si trebuie respectata", un post in care se vorbea de respect si asta in conditiile in care Mtz anuntase ca va pleca daca i se mai sterg posturi. Eu nu vad asta ca un "ultimatum", asa cum zicea Celest, ci mai degraba un test, in care Mtz a vrut sa se convinga daca este respectat sau nu de (unii) moderatori.
Daca i s-a sters un post banal, care foarte bine putea sa ramana acolo, ca nu deranja pe nimeni (aproape)... inseamna ca asta s-a dorit: plecarea lui.

View Postpif_foto, on 31st May 2010, 17:00, said:

Te rog sa ma scuzi ca mi-am permis o parere aberanta. Eu chiar cred ceea ce spun si in anii astia de cand activez pe aria video am fost lasat sa imi spun parerea si cu toate ca poate, ca un umil user, la un moment dat am aberat, nu mi s-a vorbit pe un ton atat de impunator. Imi cer scuze deca am gresit cu ceva, daca vrei sa nu mai postez in topicul asta as prefera sa-mi spui, decat sa primesc vreo masura disciplinara, pt ca nici mie nu imi place sa scriu ceva si dupa aceea sa imi fie sters. In afara de Mondeo (pe care il stie toata lumea ca are "gura mai mare", desi e baiat bun si a venit intotdeauna si cu informatii utile) nu am mai auzit ca cineva sa aiba posturi sterse pe aici.
Personal regret ca nu am si eu posibilitatea de a vorbi pe privat cu Mtz asa cum poti tu pentru ca mi-as dori sa am printre prieteni, virtuali sau reali, oameni pe care te poti sprijini cand ai nevoie si care iti dau sfaturi pertinente.
Vad ca a mai scris la el pe blog, deci il mananca degetele sau poate ca mai are ceva de spus... :)

@Maresalul, tot respectul pt ce ai postat pe alte arii... pot folosi la semnatura replica ta (Tot pierdem valori, ramanem cu... politicienii...)?

L.E. Cat despre richelieu, asa cum eu si multi altii "nu i-am vazut" posturile, probabil ca si mai multi nu au vazut ca i-au fost sterse. Oare cum o fi dat peste acest topic "intern", ca in rest nu l-am vazut pe aria video?
L.E.2 Poate nu ati inteles, eu deja nu mai caut "nod in paura" la intrebarea DE CE, pt ca mie imi este foarte clar raspunsul. Acum incerc sa-l conving pe Mtz sa revina, pt ca este nevoie de el aici.
        Am mai spus-o si o repet: aria video inseamna GunX si Mtz... si toti de aici stiu asta.

te scuz dar vad ca nu intelegi nici acum ce aberezi .. ti-am evidentiat in rosu

de asemenea nici nu obisnuiesc sa impart masuri disciplinare pentru cineva care isi spune parerea .. asta nu inseamna insa ca nu trebuie sa raspund daca e gresita.

Am scris mai sus care e povestea cu posturile sterse si damblaua de a nu mi se sterge posturi pentru ca eu sunt cineva care am adus valoare. Si daca partea cu valoarea nu este contestabila, partea in care  trebuie tratat diferentiat de restul lumii, useri si moderatori la un loc, pentru ceea ce a facut, este gresita.

#92
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View PostMV2Player, on 31st May 2010, 16:46, said:

Prea multa suparare, din ce citesc pe topicul asta (si pot sa zic ca si eu vreau sa se întoarca Mtz) observ câteva persoane care cred ca obligatoriu pe softpedia totul trebuie sa fie corect/perfect
Tuff Luck
- De parca eu nu mi-asi dori ca domeniul softpedia sa nu mai fie sluga lui Basescu
- De parca eu nu mi-asi dori ca RDS sa nu mai fie protejat - si pus la pastrare ca o fetita virgina > numai buna sa astepte tiganul cu BMW
Toate cele bune


Chiar "adio" as spune eu  :peacefingers:

Edited by crysty2k5, 31 May 2010 - 19:01.


#93
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,595
  • Înscris: 14.10.2004
Oameni buni, toti respectam munca depusa de MTZ, dar daca el vrea o pauza?!

Eu zic sa se "blocheze" o perioada topicul acesta, vad ca iese cu scantei, incep sa apara ban-uri si este pacat.

Edited by xymzar, 31 May 2010 - 21:14.


#94
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 16.08.2007

View PostCelest, on 31st May 2010, 17:32, said:

pentru fraza de mai sus ai ban

Pai daca softpedia nu e sclavul nimanui, atunci de ce ai reactionat in felul acesta?
Cred ca era suficient sa-i dai replica, ca doar traim intr-o tara libera... Probabil o sa iau si eu ban, pentru simplu fapt ca am vorbit.

#95
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View Postpif_foto, on 31st May 2010, 16:00, said:

@Maresalul, tot respectul pt ce ai postat pe alte arii... pot folosi la semnatura replica ta (Tot pierdem valori, ramanem cu... politicienii...)?
Faci cum crezi de cuviinta. :)

#96
eqqie

eqqie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.10.2005

View Postxymzar, on 31st May 2010, 22:14, said:

Oameni buni, toti respectam munca depusa de MTZ, dar daca el vrea o pauza?!
Eu zic sa se "blocheze" o perioada topicul acesta, vad ca iese cu scantei, incep sa apara ban-uri si este pacat.
Eu zic sa nu se blocheze... E un forum liber, si e un subiect  "interesant". DAR, fiecare e raspunzator de ceea ce scoate din gusha. Cine merita ban, sa ia ban.
Daca Mtz voia o pauza ar fi anuntat pe forum in mod sigur si foarte clar acest lucru. Nu este omul care sa se ascunda in spatele unei situatii de rahat pt. a "scapa de povara" forumului.
Chestia cu "si-a cautat un motiv" pe care au invocat-o unii... :nonobad: I don't buy it.

#97
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Softpedia nu este un forum politic.
Citez din disclaimerul din Poiana

Quote

Deoarece Noi (cei ce am fondat acest forum) NU facem politica si CREDEM in libertatea de exprimare, am creat aceasta arie pentru ca userii sa poata discuta LIBER. MILITANTII, cei implicati DIRECT in fenomenul politic ce au diverse interese si TOTI fanaticii care nu au nici o legatura cu obiectul acestei arii sunt RUGATI INSISTENT sa NU mai polueze aceasta ARIE si sa se rezume la a scrie O parere si nu 100 folosind 100 de clone.

Moderatorii sunt rugati sa NU permita aceste abuzuri si sa actioneze in consecinta. Oricine poate sa-si spuna parerea dar de aici si pana la a veni cu 100 de useri pentru a IMPUNE o parere e cale lunga. (si pierdere masiva de timp in a crea conturi pe Yahoo and stuff)

Also, userii sunt rugati sa fie precauti in a-si insusi informatii prezentate "amabil" de diversi useri cu scopul clar de a dezinforma. Este dupa cum spuneam un FORUM, deci un loc unde ORICINE poate sa spuna cam tot ce-i trece prin cap. Noi nu putem garanta pentru calitatea datelor referitoare la sondaje si diverse alte cifre oferite de diversi useri atata timp cat nu este mentionata foarte clar o sursa serioasa.

Multumim pentru intelegere !

Edited by Iuliutz, 31 May 2010 - 22:02.


#98
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View PostSirEv, on 31st May 2010, 21:34, said:

Pai daca softpedia nu e sclavul nimanui, atunci de ce ai reactionat in felul acesta?
Cred ca era suficient sa-i dai replica, ca doar traim intr-o tara libera... Probabil o sa iau si eu ban, pentru simplu fapt ca am vorbit.
Tu ti-ai exprimat o opinie, nu ai adus acuzatii.
Trebuie sa fii nebun sa faci astfel de acuzatii, fara a prezenta dovezi.

Ban-ul ca ban, dar pentru asa ceva poti fi chemat in instanta.


Sunt multi plecati cu sorcova pe forumul asta. De la o contra plecata de o banala sursa de alimentare, unul m-a acuzat ca-l urmaresc pe forum pentru atitudinea sa pro-GAY.
Poate ca de la usturimile din dos nu a observat ca-l "urmaream" pe aria unde postez zilnic, dar... deh,  a potrivit-o pana a nimerit-o... pe langa.
Sau contra naturii.
Jur pe ce am mai scump ca uitasem complet de el si numai de platit polite nu-mi ardea.  :cursing:

In cazul de fata nu-i greu sa refaci scenariul (sau scenarita).
Omul, fan PNL, PSD...PLM (sau ce-o fi), o fi ejectat niscai posturi anti-Basescu prin Poiana iar mozii de pe acolo le-au sters (poate pentru offtopic sau jigniri). De aici pana la acuze idioate nu-i decat un pas.
Citeste pe abuzuri cate minti luminate au fost abuzate de mozii pro-Base (sau anti-Base, depinde cum pica zarul) si o sa te minunezi.

#99
eqqie

eqqie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.10.2005

View PostMaresalul, on 31st May 2010, 23:07, said:

De la o contra plecata de o banala sursa de alimentare, unul m-a acuzat ca-l urmaresc pe forum pentru atitudinea sa pro-GAY.
Poate ca de la usturimile din dos nu a observat ca-l "urmaream" pe aria unde postez zilnic, dar... deh,  a potrivit-o pana a nimerit-o... pe langa.
Sau contra naturii.
Jur pe ce am mai scump ca uitasem complet de el si numai de platit polite nu-mi ardea.  :cursing:

:roflmaofast:  :icecream:  foarte taree !
Deci, dupa cum ziceam si mai sus: "sa nu se blocheze" thread-ul :)

#100
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Vad ca va distrati fara mine! Eu eram ala! Nevermind...

#101
Danutz2029

Danutz2029

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 15.02.2010
Poate se va intoarce de unde o plecat.La subiectul VIDEO la forum moderat,inca se mai afla numele MTZ printre ceilalti colegi a lui.

Edited by Danutz2029, 01 June 2010 - 00:04.


#102
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
Respecte pt. Mtz!

#103
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
eu vreau sa-i multumesc lui Mtz. personal nu m-a ajutat direct. insa, prin raspunsurile lui catre ceilalti useri am aflat foarte multe. omul e un einstein in domeniul sau si nu exagerez deloc. are si un pronuntat cult al personalitatii si iarasi nu exagerez. nu mai vorbiti de el la trecut. in mod sigur va reveni dupa ce se va mai odihni putin. e nevoie de el pe aria video. insa chiar si el e supus greselii. si chiar si el trebuie sa respecte niste reguli. perfectiune nu exista, asadar nu trebuie clamata. cred insa ca e doar o furtuna intr-un pahar cu apa. lucrurile se vor rezolva, iar Mtz va fi iar un guru al ariei video. cel putin asta sper.

#104
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Cata lipsa de ocupatie ... citi si voi un review ...un manual ...

#105
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005

View Postraptordivx, on 2nd June 2010, 13:03, said:

Cata lipsa de ocupatie ... citi si voi un review ...un manual ...
este ca te plictiseai cand ai scris asta?

#106
viv123

viv123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.05.2010
Multumesc Mtz si sper sa revii!
PS m-am bucurat sa aflu ca esti din Ploiesti.

si brusc s-au scumpit si aparatele.....

#107
Hyper

Hyper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.10.2003
Nu mai stiu unde am citit sau auzit lucrul asta: mai putin de 5% din utilizatorii de internet creaza ceva pt posteritate, sunt constructivi si lasa ceva in urma lor pe net, noi ceilalti doar culegem roadele, ne informam sau ne rezolvam problemele.
MTZ pot sa spun ca face parte cu siguranta din elita celor cinci procente .

Respect MTZ!

#108
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007
Nu l-am urmărit în mod special pe Video, însă pe unde a trecut a lăsat o părere pertinentă. Iar în disputa aia cu spare-me, flamerul nu a fost el.

Suntem prea obișnuiți cu compromisul ca să realizăm că e nevoie din când în când de standing up.

Safe travels :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate