Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Unde este Mtz?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#37
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View Postreovel, on 28th May 2010, 00:27, said:

Sa nu uitam ca au mai fost useri care au plecat discret... Daca o facea discret, as fi inteles. Dar asa, cu mare fast ...
Imi pare rau ca spui asta. Cu ce mare fast? Nu a stiut nimeni timp de 10 zile. Si-a anuntat plecarea discret, intr-un topic absolut neimportant (si aberant) pe care majoritatea userilor de aici l-au ocolit... Alarma am dat-o eu... si pt asta imi cer scuze fata de unii useri, pe care probabil i-am deranjat cu atentia acordata lui Mtz. Imi pare rau ca Aria Video inseamna Mtz si Gunx... dar, inca odata, imi pare rau, NU AM CUM SA SCHIMB ASTA. Si asta dureaza de 8 ani (mai mult cu unul decat aia de acasa).
Sper ca nu esti acel user de aici, cu conturi multiple, care mi-a urat odata: "Sper sa se indure cineva sa-ti ridice o statuie acolo...ca prea mult timp pierzi cu ei! :)) " (desi, si el cere de nenumarate ori ajutorul aici). Cu alte cuvinte: "fraierilor care sunteti voi fraieri ca ne ajutati pe noi astia desteptii si jmecherii".
O sa ramaneti voi cu voi... sa va ajutati (repet, asta nu numai aici pe Softpedia).

#38
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Fără îndoială e o pierdere pt aria video, dar eu personal nu pricep cum și de ce trebuie un moderator să șteargă posturile unui alt moderator în condițiile în care amîndoi știu că tre să respecte regulile forumului.

Dacă va hotărî să nu mai fie moderator pe aici îl rugăm să își deschidă un blog tot cu temă video la fel ca și alt user de valoare cum a fost queensoft care e acum pe cont propriu.

#39
telebog

telebog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 23.02.2006
Eu cred ca a facut foarte bine ca modul nu a fost unul foarte bun.

De mult timp a ajutat pe foarte multi, a facut mult mai mult decat un search pe google, deoarece a ajutat cu informatii firmware care nu erau pe google, chiar daca nu intotdeauna a facut el a reusit sa atraga oameni care sa faca modificarile dorite de unii din noi.

Acum in ultimul timp avea o activitate foarte bogata, unii useri au inceput sa aibe indoieli asupra lui si asta nu a facut decat sa il oboseasca si sa il irite, eu zic ca merita o pauza pentru asi reveni, si dupa probabil va analiza situatia la rece si va lua o decizie buna si pentru el nu doar pentru comunitate.

Inca o data, el a depus o munca imensa aici pentru noi si trebuie sa ii respectam acest lucru, chiar daca in ultimul timp a fost mai arogant sau ne-a privit de sus. Eu cred ca toate astea se datoreaza stresului si muncii grele depuse aici.

Edited by telebog, 28 May 2010 - 09:30.


#40
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
Nu am prea mari legaturi cu aria video insa de fiecare data cand am avut nevoie de ceva in domeniul asta, Mtz m-a scos din nelamuriri si nestiinta. Asa ca omul e valoros pentru forumul asta. Spre deosebire de toti cei care isi dau cu parerea, de multe ori pe langa, sunt cativa utilizatori care intr-adevar au contribuit cu foarte mult pentru multi oameni de aici.

Asa ca forumul SP pierde oameni care aduc un real ajutor celorlalti. Din motive oarecum stupide as zice eu dar e alegerea fiecaruia daca sa mai posteze aici sau nu.

#41
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

Sper ca nu esti acel user de aici, cu conturi multiple, care mi-a urat odata: "Sper sa se indure cineva sa-ti ridice o statuie acolo...ca prea mult timp pierzi cu ei!
E a 3-a oara cand intru pe aria asta, deci ...

Quote

Imi pare rau ca spui asta. Cu ce mare fast? Nu a stiut nimeni timp de 10 zile. Si-a anuntat plecarea discret,
Nu ma refeream la postul in sine, ci la chestia din semnatura. Sa te enervezi pentru ca cineva ti-a sters un post/doua e cam ... ciudat.

#42
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Probabil pentru unu care posteaza balarii, doar asa in doru leli, stergerea unu post e vax albina... ca doar are destule prostii pe teava iar postarea lor e limitata doar de filtru de flood al forumului. Dar pentru cineva care depune putin efort intelectual in conceperea unui post, poate deveni frustrant cand vine un moderator "intelept" si se rahateste cu mare placere pe timpul pierdut de tine pentru scrierea postului respectiv.

Cum spuneam, daca ai activa mai mult pe arii tehnice, unde chiar se livreaza informatie utila si precisa, poate ai intelege si aceasta nunanta.



P.s. Pe aceasta cale salut micul ciobanas moldovean, se stie el "care este"!

#43
Yav

Yav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.05.2006
Adminii si moderatorii SP fac o mare greseala lasandu-l pe Mtz sa plece.
Am fost si sunt admin pe diverse forumuri. Am avut si eu un moderator cu care am avut discutii asemanatoare si a plecat.
Pot sa va spun ca atat eu cat si userii au regretat pentru mult timp plecarea lui.
Daca ar fi sa dau timpul inapoi as ceda de la mine indiferent de discutie si as lamuri lucrurile cand lumea s-ar calma.
Am intrat pe acest forum pentru Mtz. Am respectat si apreciat intotdeauna principiile lui. Este foarte greu in ziua de azi sa gasesti asemenea oameni. Chiar daca ar fi fost vina lui Mtz, desi eu ma cam indoiesc la cum il stim toti, cred ca adminii ar fi trebuit sa ii accepte anumite lucruri. Nu exista om perfect. Din pacate Mtz nu este aici ca sa ne prezinte lucrurile din punctul lui de vedere.

Sunt unul din acei useri care voi inceta sa vizitez acest forum. As ramane recunoscator daca cineva care il cunoaste sa chiar el ar da un PM cu forumul unde s-a mutat.
In cazul in care este interesat pot ajuta cu hosting/forum.

PS: Sper ca moderatorii sa nu stearga postul meu. Multi dintre userii din aria Video vor sa stie unde il pot gasi pe Mtz.

Respect Mtz

#44
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

Adminii si moderatorii SP fac o mare greseala lasandu-l pe Mtz sa plece.
Si cum ar putea sa-l tina?
E decizia omului.

#45
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
Orice ar spune unii sau altii, plecarea lui Mtz este o imensa pierdere pentru userii SP. Spun asta chiar daca eu personal, am avut "conflicte" cu el, din cauza unor opinii diferite. La-m urmarit demult, chiar si pe forumurile in limba engleza, unde de-asemenea a avut un cuvant greu de spus. Sincer cred ca el a fost locomotiva care a ridicat aria video la nivelul actual. Poate multi dintre userii din aria video nu au postat, si nu au avut intrebari pe alte arii, va spun eu ca, nu este acelasi lucru ca pe aria video, unde primeai un raspus rapid si la obiect.

Multe dintre posturile mele au fost sterse de el, din motive poate mai mult sau mai putin obiective, clar ca agrea, anumite firme in detrimentul altora, si asta nu neaparat din motive financiare cred, ci mai mult din sentimentalism, dar cine nu a gresit niciodata sa arunce primul o piatra.
Cu riscul de a ma repeta daca nu SP a suferit o pierdere grea, in mod sigur userii ei de pe aria video, au cu siguranta de suferit.
Oricum multumim pentru munca depusa Mtz, cinste tie.

Edited by Mondeo, 28 May 2010 - 14:50.


#46
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
Îl plângeți pe săracul Mtz ca și cum ar fi murit. Parc-ați fi babe.
Lăsați omul să se odihnească-n voie.

#47
buk123

buk123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007

View PostDanitzi, on 27th May 2010, 20:03, said:

Am aflat o veste trista, Mtz s-a hotarit sa puna punct. Ultimul lui post.
gresit. ultimul lui post e aici.
Parca statea cam mult pe forumul asta. A facut treaba buna, dar acum e timpul sa se relaxeze, sa faca copii ...
Oricum o mai treaca pe aici cand o sa aiba nevoie de ceva. Sau macar sa citeasca threadul asta.
Respect, man!

#48
bydede

bydede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 06.05.2006

View Postreovel, on 27th May 2010, 22:36, said:

Yeah, right!
Am zis ca daca vrea sa plece, sa plece. De ce trebuie tot forumul sa planga dupa un user? Vai de mine...
S-a dus Mtz. S-a dus. A fost decizia lui. Dar nu trebuia sa incarce serverul spunand asta. Omul avea impresia ca era nu-stiu cine si ca daca pleaca el, SP da faliment.
Am inteles ca "s-au dus" (au murit) cei care chiar meritau sa fie cineva. Pentru persoanele respective e OK sa plangi, pentru ca disparitia cuiva (nu neaparat drag) nu e un eveniment placut. Dar asa...
"plec, vai de mine cine sunt eu". Nu asa merge viata. ;)

Poate ar fi cazul sa pleci tu la locul tău.

Chiar nu înțeleg ce cauți tu pe aria video? Ți-a folosit vreodată la ceva?
Mie da.
MTZ și în special GunX, m-au ajutat. Câțiva, m-au criticat (tot ajutor îl numesc).
Un fotograf cu ștate vechi, a recunoscut că pe aria video se discută mai civilizat decât pe aria foto. E și părerea mea.
MTZ & GunX, au contribuit major la calitatea acestei arii. Bineînțeles că și alți useri.
Tu?... Îmi pare din ce te citesc, că te bucuri de plecarea unui astfel de supermoderator.
Dacă pleci tu după această arie, nu o să-ți simtă nimeni lipsa; du-te liniștit. Insist: lasă-ne, că oricum, nu ai lămurit și ajutat pe nimeni de pe aici.
Punct.

#49
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Am primit raspuns pe PM de la Mtz. Atasez mai jos un printscreen al mesajului. Rog doar pe cei interesati de motivul "plecarii" lui Mtz sa-l deschida.
Attached File  Mtz_END3.jpg   96.3K   349 downloads

Si aici este imaginea din linkul respectiv:
Attached File  deleted_post_mtz.jpg   113.48K   334 downloads

Pt ca nu stiu daca o sa mai deschida PM-ul, am sa-i raspund si aici, poate vreodata va intra si va citi:

Am sa fac public mesajul tau, sunt prea multi care vor sa stie DE CE?
Cat despre consecinte... in ultimii 20 de ani am tot zis mereu ca mai rau nu poate sa mai fie... si de fiecare data s-a putut. Asa ca nu mai conteaza... asta e, o sa raman fara statuie pe Softpedia.
S-auzim numai de bine, oriunde-ai fi!


L.E. Attached File  Mtz_END4b.jpg   29.75K   296 downloads

Edited by pif_foto, 29 May 2010 - 01:01.


#50
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View PostBerti, on 28th May 2010, 12:42, said:

Probabil pentru unu care posteaza balarii, doar asa in doru leli, stergerea unu post e vax albina... ca doar are destule prostii pe teava iar postarea lor e limitata doar de filtru de flood al forumului. Dar pentru cineva care depune putin efort intelectual in conceperea unui post, poate deveni frustrant cand vine un moderator "intelept" si se rahateste cu mare placere pe timpul pierdut de tine pentru scrierea postului respectiv.
Nu stiu cat de ok au fost posturile sterse, daca nici Adminii/SMeii nu au fost de acord sa le scoata din Trash.
Ne poti lumina?

Un lucru mi-e clar: mingea e la Mtz!
El a luat hotararea de a se retrage (sper ca temporar) in baza unui motiv, as indrazni sa-i zic copilaresc.
Nu inteleg de ce aruncati cu rahat in ceilalti useri si ariile pe care nu le frecventati? Cu ce sunt ei vinovati ca a plecat Mtz?

Lumea nu incepe, nici nu se termina cu voi, nici cu aria voastra, iar forumul acesta e public.
Intrarea, ca si iesirea, sunt libere.

Inca doua aspecte:
1. Multi ajuta forumul dar nici reclama de care au parte nu-i de lepadat.
2. Mtz a fost foarte activ pe SL, arie pe care nu o agreezi.

Iar in loc de final: omul a plecat fara tam-tam, dar faceti voi destul in numele lui.

#51
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View PostMaresalul, on 29th May 2010, 02:10, said:

Nu stiu cat de ok au fost posturile sterse, daca nici Adminii/SMeii nu au fost de acord sa le scoata din Trash.
Ne poti lumina?

Te voi lumina eu cu un citat din PM-ul primit de la Mtz:

Quote

nu am cerut NIMANUI sa imi repuna la loc vreun post sters din astea 16000. Pluralul folosit de Celestin aici este eronat, nu i-am cerut nici lui repunerea postului in discutie. Nici macar nu m-a interesat cine l-a sters desi as fi putut cere asta; concluziile erau suficiente pentru mine.
... cat despre tam-tam... e normal sa facem, doar asta putem aici. Acest forum incepe sa semene din ce in ce mai mult cu Romania... si asa cum bine ai zis: Tot pierdem valori, ramanem cu... politicienii..
Din pacate ai foarte mare dreptate. Ce bine era sa nu fie asa. Politicienii (reali sau virtuali) care chiuleau de la scoala si acum se mandresc ca nu le placea cartea.
S-auzim numai de bine!

Edited by pif_foto, 29 May 2010 - 02:05.


#52
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View Postpif_foto, on 29th May 2010, 01:51, said:

... cat despre tam-tam... e normal sa facem, doar asta putem aici. Acest forum incepe sa semene din ce in ce mai mult cu Romania
Hai sa lamurim un aspect: forumul, luat in ansamblu, e gloata (poporul) iar adminii, SMeii si mozii sunt politicienii care-l guverneaza. :P


Nu e normal sa faceti tam-tam, zau asa.
Chiar daca Mtz s-a lovit de vreun moderator "stie tot" si mandru de butoane lui, tot nu trebuia sa ia hotararea asta radicala. Fie si numai din respect pentru cei care-l stimeaza, si, foarte important, ca ar da satisfactie bagatorilor in seama.

Mtz e unul din cei mai vechi useri ai acestui forum.
Contributia lui aici e de necontestat. Doar niste pitecantropi l-ar putea contesta.
Are sustinerea sefilor si o arie tehnica in moderare.
Este respectat de foarte multi useri.

Si totusi a ales sa detoneze grenada sub propriul fund, dand satisfactie... concurentei. ;)

Cred ca este prizonierul unei decizii luate la nervi, si doar voi, cei care-l cunoasteti bine, l-ati putea convinge ca nu se intoarce pamantul cu fundul in sus daca revine asupra deciziei.

Tam-tam-ul nu-l ajuta.

PS:
Tot pierdem valori, ramanem cu... politicienii.
Sigur ai citit pe acel thread si ineptiile unui pacalici, atat de mandru de inteligenta lui, ca si-a pus in semnatura emanatiile. Se considera o victima a sistemul, dar e idiot si nici de-al dracu nu-si ia jucariile de pe aici.

Spre deosebire de nea Jean, Mtz are posibilitatea de a alege si sa nu ne lase pe cap cu d'alde Absenteist sau Reovel. ;)

@Mtz, nu mor caii cand vor cainii, dar prin decizia luata ai cam zdruncinat vorbele astea de duh.
Revino bre, macar de dragul fetelor de pe SL. :P

#53
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Vad ca faceti tam-tam de pomana si Mtz in pofida discutie de aseara cu mine, tot nu a inteles despre ce este vorba. Ce pot sa spun, sunt dezamagit.

Ideea din spatele stergerii acelui post este urmatoarea (si nu cea pe care o tot bate Mtz in cuie): a avut neintelegeri cu alt moderator, spare me si pe alte topicuri decat cel in care este implicat postul care dupa parerea lui nu trebuia sters. Mie mi se parea ca se lua in public de alt moderator. Acest lucru nu este de acceptat nici de moderatorul ariei care a sters cele 2 posturi a procedat corect.

Acum, Mtz, considera ca aportul adus forumului (care este nediscutabil, fiind urias) ii da dreptul ca in aceasta situatie, postul lui sa nu fie sters, mai ales ca el il considera corect. I-am explicat aseara ca nu are dreptate, deoarece am eu dreptate, nu el. Aparent am vorbit singur. Intoleranta acestui mod de a pune problema, o puteti inca vedea in semnatura lui: "Cand s-a șters primul meu post abuziv de pe softpedia, am plecat." si in comportamentul meu.

Aveti postul sters, complet si needitat cu exceptia ip-urilor, cu tot cu reply si daca vreti sa vedeti ce atitudine a unui moderator incerca Mtz sa combata, vedeti AICI.

Edited by Mtz, 03 June 2010 - 07:19.


#54
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Mtz e un visator de moda veche. Parerea mea este ca a investit prea multa energie  doar intr-un spatiu virtual si asta nu este bine. Pentru a mentine echilibrul personal e nevoie sa-ti pastrezi contactul si cu lumea reala, prieteni, familie, ca  aici lumea vine si pleaca, timpul modifica preferinte, useri, preocupari si nimeni nu-ti ridica statuie pentru timpul pierdut. B)

Edited by mister_rf, 29 May 2010 - 15:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate