Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Unde este Mtz?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#19
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Parca avea obiceiul sa plece pe litoral, desi parca intra in vacanta prin iulie-august,poate acum a luat vacanta mai repede, sper.
Au plecat cam multi moderatori de pe softpedia.

Nu sunt in masura sa judec politica forumului dar daca noi userii ne mai ciondanim, macar moderatorii sa fie mai linistiti.
Normal ca suntem multi, foarte multi care ii regretam retragerea, dar daca asta este decizia lui, trebuie sa o respectam.
De ce sa isi incalce propriile reguli????

Personal, imi pare rau ca nu am putut sa cunosc personal cativa moderatori/useri de aici si MTZ este unul dintre ei.

Vorba lui Metalactual, sa nu transformam topicul in necrolog.
Omul are coloana vertebrala, bravo lui, sunt din ce in ce mai putini ca el.

LE Nu cred ca poate sa stea departe de forumuri, iti cam intra in sange chestia asta, este ca un drog, sigur il gasim in alta parte

Edited by xymzar, 27 May 2010 - 22:04.


#20
allesya72

allesya72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.08.2007
Sincer imi pare rau..

Cred, cu tarie, ca nu va mai putea fi inlocuit asa ca ati fi putut face niscaiva concesii.

#21
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Unde este Mtz?

A: la bal
B: la spital
C: in Australia

#22
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View Postxymzar, on 27th May 2010, 22:59, said:

Omul are coloana vertebrala, bravo lui, sunt din ce in ce mai putini ca el.

... ceilalti ne conduc. Din cauza asta a ajuns Romania unde a ajuns... si sunt din ce in ce mai multi. Vor ramane ei cu ei...
Traim in Romania... inca...

#23
zaxy

zaxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.02.2007
Mi-a trimis in urma cu mai multi ani un firmware pt un Dvd player si, ei, ce mare bucurie mi-a facut.Nu se poate uita Stiu ca ne vezi si tocmai de aceea iti spun Jos palaria,orice ai face!Cum erau pasaricile alea din Australia?

#24
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postreovel, on 27th May 2010, 22:36, said:

Omul avea impresia ca era nu-stiu cine si ca daca pleaca el, SP da faliment.

Nu-i vorba de faliment, stim de multa vreme ca forumu-i o povara pentru admini si-i tinut doar asa pentru imagine, e vorba de calitatea informatiei... cand calitatea scade, incet, incet userii care detin informatie utila se tireaza... si atunci ramai doar tu, trolii si virginii de pe SL. Ma mir ca nu intelegi treaba asta, defapt intr-un an si ceva de forum n-ai cum sa prinzi subtilitatile astea. Have fun cu trolii!

Edited by Berti, 27 May 2010 - 22:48.


#25
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

Nu-i vorba de faliment, stim de multa vreme ca forumu-i o povara pentru admini si-i tinut doar asa pentru imagine, e vorba de calitatea informatiei... cand calitatea scade, incet, incet userii care detin informatie utila se tireaza... si atunci ramai doar tu, trolii si virginii de pe SL. Ma mir ca nu intelegi treaba asta, defapt intr-un an si ceva de forum n-ai cum sa prinzi subtilitatile astea. Have fun cu trolii!
Am avut cateva conturi pe aici, nu-i problema... Oricum, pe forum oricine se ascunde sub diferite identitati, nu e nici o chestie.
Dar totusi: poti sa ai si 10 ani pe forum, oamenii au mentalitati diferite.
Informatia va exista tot timpul. De fapt, calitatea informatiei e un mit. Oricine poate cauta pe google "firmare LG XXX" si apoi sa-l posteze pe forum. E chestia de lene.
Apropo, si forumul produce profit. Vezi reclamele de pe el: crezi ca stau acolo pe gratis :huh: ?
Forumul e un forum si punct. De-aia nu inteleg de ce unii au impresia ca "plec eu, va fi doliu pe veci".
Si repet, oricine are fete diferite pe forum. Poate eu am 10 ani, sau 28. E doar o chestie de mentalitate. (si perceptie, daca vrei)
PS:Fac pariu ca in maxim 10 zile topicul asta va fi uitat si vor felicita un nou moderator. Nimic in plus.
Daca tot suntem la video: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D_2jb8D8AOI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by reovel, 27 May 2010 - 22:58.


#26
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Sincer, imi pare foarte rau ca a plecat.Dupa ce m-am inscris pe forum, a fost primul care mi-a raspuns la mesaj.Pentru mine SP a insemnat 95% aria VIDEO, unde i-am intalnit de la inceput pe MTZ si pe GunX (cu acesta din urma m-am intalnit si personal).
Acum daca hotararea e definitiva si irevocabila, nu-mi ramane decat sa sper ca te vom reintalni si in viitor, aici sau in alta parte.Sunt sigur ca zvonul va zbura.
Mii de multumiri pentru tot ce ai facut pe aria VIDEO.  :thumbup:
Apropos, ce varsta avea?

p.s. m-au amuzat f.mult posturile cu pasaricile,litoralul si pozele haioase.Si unde mai pui ca aveam si ceva in comun:HC96  :kisstogether:

Edited by nirosbog, 27 May 2010 - 23:09.


#27
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postreovel, on 27th May 2010, 23:49, said:

Oricine poate cauta pe google "firmare LG XXX" si apoi sa-l posteze pe forum. E chestia de lene.

Da, corect. Dar nu oricine poate modifica un firmware la cererea userilor si dupa bunul lor plac.
Probabil n-ai nici un echipament care sa ruleze firmware made by MTZ, deci n-ai cum sa intelegi contributia lui din acest punct de vedere.

Iar calitatatea informatiei nu tine deloc de mitologie, cand un user de incredere spune ceva, aia e... nu stai sa mai pierzi ore intregi cautand si verificand spusele unui user cu sapte posturi. Prietene, nu te stiu, nu stiu pe ce arii activezi, dar spre deosebire de ariile generale unde orice troll poate deveni moderator, pe ariile tehnice cu greu gasesti un om care stie ce spune si e dispus sa ofere aceasta informatie GRATUIT.


View Postreovel, on 27th May 2010, 23:49, said:

Apropo, si forumul produce profit. Vezi reclamele de pe el: crezi ca stau acolo pe gratis :huh: ?

Iar se vede ca esti nouas, reclamele alea acopera doar o mica parte din cheltuielile de gazduire (si cati trolli crezi ca nu folosesc pop-up block-ere?)... n-are rost sa intru in detalii, daca chiar te intereseaza subiectu' cauta pe forum, s-a mai discutat problema.

Edited by Berti, 27 May 2010 - 23:17.


#28
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

Iar se vede ca esti nouas, reclamele alea acopera doar o mica parte din cheltuielile de gazduire (si cati trolli crezi ca nu folosesc pop-up block-ere?)... n-are rost sa intru in detalii, daca chiar te intereseaza subiectu' cauta pe forum, s-a mai discutat problema.
Nu sunt nouas de loc in domeniu, am eu un forum cu 9000 de membri (cam 4000 de membri online vin pe zi, media de 550 posturi pe zi) si imi iese profit cu varf si indesat, fara filtrele AB. Banuiesc, ca un forum de 100 de ori mai mare o duce mult mai bine decat mine.

Quote

Probabil n-ai nici un echipament care sa ruleze firmware made by MTZ, deci n-ai cum sa intelegi contributia lui din acest punct de vedere.
Nici nu am sa folosesc, pentru ca daca eu iau o camera video sa zicem, nu cred ca pot sa modific softul ei dupa bunul meu plac. (e ilegal)

Edited by reovel, 27 May 2010 - 23:20.


#29
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postreovel, on 28th May 2010, 00:20, said:

Nu sunt nouas de loc in domeniu, am eu un forum cu 9000 de membri (cam 4000 de membri online vin pe zi, media de 550 posturi pe zi) si imi iese profit cu varf si indesat, fara filtrele AB. Banuiesc, ca un forum de 100 de ori mai mare o duce mult mai bine decat mine.

Nici nu am sa folosesc, pentru ca daca eu iau o camera video sa zicem, nu cred ca pot sa modific softul ei dupa bunul meu plac. (e ilegal)
vorbesti mult si prost .. nu vrei sa te duci sa te joci in alta parte? Nu de alta dar chiar nu ai habar ce contributie a avut Mtz.

#30
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

Nu de alta dar chiar nu ai habar ce contributie a avut Mtz
Nici nu am spus ca munca lui era neimportanta. Am zis ca unele chestii se pot afla de pe Google si ca unele nu sunt legale.
Si am zis pur si simplu ca daca userul doreste sa plece, sa plece. Si am mai zis ca un user care se supara ca cineva i-a sters un post e cam ... tare (daca intelegi ce zic).
Sa nu uitam ca au mai fost useri care au plecat discret. Ciuly n-a zis nimic, am vazut intamplator postul lui pe un topic. Daca o facea discret, as fi inteles. Dar asa, cu mare fast ...

Edited by reovel, 27 May 2010 - 23:30.


#31
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Pacat ca nu esti tu ala care sa le gaseasca pe Google...
Ce simplu este sa arunci cu noroi, mai ales in lipsa unui posibil raspuns. Este  si asta o dovada de curaj, nu-i asa? :lol:

#32
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

Pacat ca nu esti tu ala care sa le gaseasca pe Google...
Cand imi trebuie MIE, caut. Eu personal (din nou, e alegerea fiecaruia) nu as face asta pentru altii daca nu imi iese vreun beneficiu. Ca unii modereaza arii tehnice din placere, este decizia lor si ii felicit ca au timp si nervi sa se documenteze.

Quote

Ce simplu este sa arunci cu noroi, mai ales in lipsa unui posibil raspuns. Este si asta o dovada de curaj, nu-i asa? laugh.gif
Ai parerea mea in posturile de mai sus.

#33
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postreovel, on 28th May 2010, 00:20, said:

... nu cred ca pot sa modific softul ei dupa bunul meu plac. (e ilegal)

Daca-ti dai osteneala sa citesti putin p-aici, vei afla cu stupoare ca firmware-ul facut de MTZ era agreeat de service-ul e-boda. Si asta-i doar un caz.... din multe. Surprize, surpize!

In fine, n-are rost s-o mai lungim, te-ai bagat intr-o discutie despre al carei subiect n-ai nici cea mai vaga idee...

Edited by Berti, 27 May 2010 - 23:48.


#34
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
In afara de faptul ce avea agreementul producatorului, de cand puii mei modificarea unui firmware este ilegala?
Gogu saracu' nu produce nimic, gaseste ceea ce este produs de altii. Unii produc ceva util si il dau free. Altii fac misto de ei... Asta este.

Edited by SuperDuper, 27 May 2010 - 23:47.


#35
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
De la un user care are un istoric de warn plin de "jigniri" nu te poti astepta la mai mult. Atata poate Reovel... atata scoate. Puteti linistit sa-l puneti in lista de ignore ce-o aveti disponibila in setarile forumului.

In alta ordine de idei, dupa cum vedeti si voi in profilul lui Mtz, el este inca in echipa moderatorilor. Sustinere are din partea SP, iar mai departe este decizia lui pe care toata lumea i-o respecta.
Ne-a ajutat cu multe informatii de calitate si cred ca cei mai multi care s-au "lovit" de el i-au ramas recunoscatori. Cred ca cea mai simpla cale sa-i multumim pentru moment ar fi ca sa ajutam si noi la randul nostru daca avem ocazia. Avem si un model bun dupa care sa ne luam pe partea asta :)

:cheers:

Edited by Ravy, 27 May 2010 - 23:58.


#36
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

In afara de faptul ce avea agreementul producatorului, de cand puii mei modificarea unui firmware este ilegala?
Vezi ce inseamna copyright.. Doar cel ce are drepturi de autor poate modifica un soft/firmware etc.

Quote

Altii fac misto de ei... Asta este
Si unde ziceai ca am facut misto de el?! :huh:

Quote

De la un user care are un istoric de warn plin de "jigniri" nu te poti astepta la mai mult. Atata poate Reovel... atata scoate. Puteti linistit sa-l puneti in lista de ignore ce-o aveti disponibila in setarile forumului.
Data viitoare nici nu trebuie sa te mai deranjezi. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate