Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Internet sharing

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CostiV

CostiV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 27.10.2007
Salutare,

Vreau sa aflu de la posesorii de android daca exista aplicatia de internet sharing ca cea de pe Windows Mobile (adica sa conectezi telefonul la laptop si sa poti folosi pe laptop internetul telefonului)?
Imi cer scuze daca s-a mai discutat dar nu am gasit la cautare.

Multumesc.

Edited by CostiV, 27 May 2010 - 18:22.


#2
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
La Android Froyo (2.2) poti sa setezi telefonul ca hotspot de wifi si te poti conecta astfel cu laptopul la internetul telefonului. Froyo momentan este disponibil numai pe Nexus One dar updateul va fi posibil pt toate telefoanele HTC de anul acesta + inca cateva (de ex Motorola Droid).
Posibil sa existe si alte metode de conectare a laptopului la internetul telefonului Android dar asta e singura de care am auzit eu :) .

PS:

View PostCostiV, on 27th May 2010, 19:22, said:

Vreau sa aflu de la posesorii de android
Nu sunt inca posesor de android dar intentionez sa fiu in viitorul apropiat :P

Edited by memento mori, 27 May 2010 - 18:58.


#3
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
PdaNet prin cablu si Wireless Tether prin wifi. Eu folosesc Wireless Tether pe android 1.6 (ce-i drept pe un firmware modat ;) )

Edited by Florinbv, 14 August 2010 - 17:21.


#4
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
Sau vezi cu programul oferit de catre producator. Samsung parca stie sa faca asta prin kies.

#5
RGL2005

RGL2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.05.2007

View PostFlorinbv, on 14th August 2010, 18:16, said:

PdaNet prin cablu si Wireless Tether prin wifi. Eu folosesc Wireless Tether pe android 1.6 (ce-i drept pe un firmware modat ;) )
In poate rezolva usor cu Universal Androot ca sa il rooteze si ii da back ca sa nu se cunoasca :) Sunt destul de multe programe care fac treaba prin wifi,bluetooth ori usb. :)) Wireless Tether si PdaNet folosesc si eu... deprinde de locatie si bateria disponibil

#6
Muale

Muale

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 11.10.2006
pe htc desire hd folosesc functia wifi hotspot cu internetul de la vodafone.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate