Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

geam termopan

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
m-soft

m-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 18.07.2004
salut,

am o oferta de geamuri cu profil Veka Softline 70 AD si geam 24mm, LOW-E SOLAR,F4,ARG.1,1. (aici mi se da geam facut de Saint-Gobain respectiv varianta ECONOMIC : profile EXTRUPLAST Romania 4/6 camere clasa A).
Feroneerie Winkhaus Germania clasa durabilitate 4 (minim 100000 cicluri de utilizare in conditii normale de
intretinere si exploatare), cu urmatoarele functii STANDARD :-minim un bolt ciuperca si blocator otel antiefractie, dispozitiv ridicator
pozitionare corecta a cercevelei si impotriva actionarii gresite a manerului, mecanism microventilatie(la ferestrele cu min. 600 mm falt)

mai am o oferta de geamuri cu profil Veka Softline 70 si geam CLAR+LOW-E+AR 4-16-4 (nu stiu inca ce productie e geamul) si feronerie WINKHAUS autoPilot - cremon variabil

Care sunt mai bune ? Varianta EXTRUPLAST e ok, a folosit-o cineva ?
Veka Softline 70  versus Veka Softline 70 AD ?

Preturile sunt oarecum apropiate.

WINKHAUS sau Rotto ? Care e mai bun ?

Mersi!

și care este diferența de preț între ele?
nici una din oferte nu contine rotto. atunci, de unde?
important la o feronerie este microventilația.  dispozitivul antiefracție devine neimportant "la bloc" la etajele superioare.

View PosteuribiontuL, on 27th May 2010, 15:40, said:

nici una din oferte nu contine rotto. atunci, de unde?
important la o feronerie este microventilația.  dispozitivul antiefracție devine neimportant "la bloc" la etajele superioare.

nu contine rotto, dar vreau sa stiu care e mai buna. daca rotto e mai bun folosesc rotto, altfel raman la winkhaus.

la feronerie sunt multe aspecte importante nu doar micrroventilatia.....

View Postm-soft, on 27th May 2010, 15:55, said:

...
la feronerie sunt multe aspecte importante nu doar micrroventilatia.....
...cedeexemplu. poți spune?  :rolleyes:

View PosteuribiontuL, on 27th May 2010, 15:59, said:

...cedeexemplu. poți spune?  :rolleyes:

pai am 10 geamuri cu feronerie rotto si manerul e foarte "silentios", merge cursiv. Am un geam cu alt tip de feronerie si manerul merge ca in trepe, parca iti bate in mana ca atunci cand schimbi vitezele la masina, in special la o dacie mai veche :) . Ai impresia ca e stricat, si nu e!

Edited by conu71, 27 May 2010 - 18:12.


#2
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
va rog continuati pe: http://forum.softped...t...0&start=520

multumesc mult.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate