Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

nelamuriri

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
vladtoma

vladtoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.05.2010
Mi-am pierdut ceva vreme citind cam tot ce s-a postat pana la momentul asta pe forum... Sigur sunt anumite pagini pe care le-am sarit, pentru ca intr-adevar se cam bat campii de la un anumit moment, da nu ma mira, de vreme ce suntem romani, ne place sa ne incordam muschii, iar povestea nu e cu nimic diferita fata de bancul ala cu insula pustie si romanul naufragiat cu Sharon Stone. In cele din urma se culca cu ea, doar ca dupa un timp devine depresiv. Asa ca Sharon vine si il intreaba ce are, dar pentru ca nu scoatea nimic de la el ii spune - as face orice numai sa nu te mai vad asa. Chiar orice ? Da. Asa ca ii da o palarie si o intreaba - poti sa iti spun Ion  ? Sigur, orice. Auzi ma Ioane, stii cu cine ma culc io de doua luni ? Cu Sharon Stone frate ! Revenind la lucruri mai serioase, povestea e cam asa - cam de un an merg pe varianta net-om in China, iar deocamdata aduc tigari electronice. Stiu ca nu e megabussynessul cu care sunt obisnuiti unii, insa pentru mine e un inceput. Saptamana trecuta insa omul care imi aducea marfa din China a avut probleme si a ramas fara marfa in Hong Kong. Acu am aflat si eu ca omul se cam risca, pentru ca in HK e-cig au fost interzise. Basca pentru transportul de nicotina am inteles ca trebuie un permis special. Asa ca m-am hotarat sa plec eu insumi acolo, doar ca pana la momentul asta nu am gasit informatiile care sa ma intereseze. Bunoara as vrea sa stiu cateva lucruri - 1. cata marfa am voie sa scot din China daca am acte de provenienta (sigur povestea limitandu-se la cata marfa am voie sa bag in cala avionului la intoarcere) ? Adica - exista vreo limita de bani iar ce e peste se confisca marfa ? 2. Ce statut au tigarile electronice in China ? Cu suplaierii mei am discutat si pana acum am 3 pareri diferite. Mentionez ca prefer deplasarea acolo pentru ca am facilitati de transport iar avionul ma costa 20% din pretul normal al biletului. Am deasemenea si firma, ceea ce inseamna ca nu sunt contrabandist. Obisnuiesc sa imi platesc taxele in tara. Ceea ce NU imi trebuie este sa imi spuna careva ca nu e buna afacerea asta, ca marfa e proasta sau ca afacerile sub 1 mil de euro sunt gainarii. Fiecare are propria conceptie despre binele personal, deci nu face obiectul unei polemici. Va multumesc pentru timpul acordat si astept un rapsuns :)

#2
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postvladtoma, on 27th May 2010, 13:13, said:

Mi-am pierdut ceva vreme citind cam tot ce s-a postat pana la momentul asta pe forum...
Si fiindca sunt destui care invata din greselile altora ( vezi pierdutul timpului ) cred ca au invatat dintr-a ta si nu se vor obosi sa-ti raspunda... :D
No offence, da' ai inceput cu stangu'

#3
silviu_n

silviu_n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,459
  • Înscris: 11.12.2008
Te-ai ofuscat degeaba, omul a vrut să spună că a citit ce s-a scris dar n-a găsit răspunsul la ce-l interesează... așa că a deschis un topic (titlul e nesugestiv, dar na! doar e prima lui postare) în care a pus două întrebări clare și dorește răspunsuri punctuale.
S-a adresat civilizat și a și mulțumit anticipat ;)  Sper ca cineva să știe răspunsurile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate