Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

top gear

- - - - -
  • Please log in to reply
1719 replies to this topic

#1
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
antena 3, duminica la 22:10

shhh, a inceput  :w00t:  :w00t:
vorbim dupa

Edited by MAK, 10 December 2007 - 20:53.


#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
hei, emisiunea asta ma face mai mult sa rad decat sa-mi dea informatii despre masini...  :w00t:  :w00t:
zici ca ma uit la seinfeld iar apartamentul eroului principal e schimbat cu un hambar si prietenii lui cu niste masini lucioase, zgomotoase si frustrant de scumpe  :w00t:

#3
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
http://www.topgear.c...age/pages/0371/


vad ca nu prea vreti sa vorbim despre aceasta super emisiune, care mie unu mi se pare ca cheltuie sume exorbitante pentru fiecare emisiune de-a lor ( prin ce masini testeaza, prin ce le face, etc ), dar merita, Doamne cat merita

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
he he.. jeremy clarkson si echipa lui is dusi cu pluta.. cel putin la concluzia asta am ajuns dupa ce am vazut un episod mai deosebit de  pe antena3:) adica .. sa faci ceea ce au facut ei.. pe langa ca necesita o anumita creativitate, trebuie si sa fii putin dus.. dupa masini:) Emisiunea a debutat promitator cu Toyota aygo si meciul de fotbal in care aceste masinuti se luptau pe teren pentru minge.. a aratat perfect ceea ce trebuia demonstrat.. ca masina are capacitati dinamice destul de bune.. si in plus stig ar trebui sa se faca fotbalist, ca are stofa:) is curios cine a platit daunele aduse masinilor.. oricum cred ca se merita a fi platite:) tinand seama ca poate fi un punct de referinta in istoria topgear.. la fel ca si momentul urmator care a urmat.. competitia dintre un Range Rover sport si un tanc challanger2, in care se jucau de-a soarcele si pisica pe un teren accidentat.. super! m-a lasat masca.

#5
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

romaximusro, on Sep 13 2005, 00:41, said:

he he.. jeremy clarkson si echipa lui is dusi cu pluta.. cel putin la concluzia asta am ajuns dupa ce am vazut un episod mai deosebit de  pe antena3:) adica .. sa faci ceea ce au facut ei.. pe langa ca necesita o anumita creativitate, trebuie si sa fii putin dus.. dupa masini:) Emisiunea a debutat promitator cu Toyota aygo si meciul de fotbal in care aceste masinuti se luptau pe teren pentru minge.. a aratat perfect ceea ce trebuia demonstrat.. ca masina are capacitati dinamice destul de bune.. si in plus stig ar trebui sa se faca fotbalist, ca are stofa:) is curios cine a platit daunele aduse masinilor.. oricum cred ca se merita a fi platite:) tinand seama ca poate fi un punct de referinta in istoria topgear.. la fel ca si momentul urmator care a urmat.. competitia dintre un Range Rover sport si un tanc challanger2, in care se jucau de-a soarcele si pisica pe un teren accidentat.. super! m-a lasat masca.

<{POST_SNAPBACK}>



iti dai seama ce imagine ( sutinere, relatii ) si ce sustinere financiara colosala ca sa poti sa ai la indemana ta un tanc ?  :w00t:

La emisiunea lor rad aproape la fel de mult ca la Seinfeld, date certe despre anumite masini mai rar gasesc, iar Stig... este chestia de mister care trebuie sa o aiba orice emisiune ca sa atraga mai mult...

Iti dai seama ca la ce audienta au ei ( cateva zeci daca nu sute de milioane de telespectatori ) orice firma de masina vrea sa apara la ei in emisiune, chiar daca ii face reclama negativa...

sincer nu stiu emisiunea in care au jucat fotbal cu masini.

Unele teste, filmulete, mie unu mi se par facute pe calculator, sau regizate sau cum vrei tu sa-i zici... ca altfel ar implica multi multi bani... dar cred ca doar mi se par...

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai tocmai in asta sta farmecul la topgear.. faptul ca emisiunea este din cap pana in picioare un show adevarat, in care imaginea este dusa la perfectiune (modul de a filma la o adica), locurile in care se filmeaza sunt de multe ori exotice. Daca vrei date tehnice precise, alege 5th gear, daca insa vrei pareri ultrapersonale, mistouri facute cateodata doar ca sa fie facute , comparatii traznite (dau exemplul episodului in care au pus un orb sa conduca un Suzuki pe pista si culmea s-a descurcat chiar mai bine decat cateva vedete, sau exemplul episodului in care au avut toti 3 un buget de 3000 de lire -- parca- si de el trebuiau sa isi ia fiecare cate un Porsche , pe care trebuiau dupa aia sa il tuneze si sa faca diferite probe..),atunci alegi topgear

#7
poqe

poqe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.06.2005
editia .ro au si site www.topgear.ro
pacat ca din emisiune se taie insa... si nu din cauza lui topgear ro, ci din cauza celor de la a3

#8
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

romaximusro, on Sep 12 2005, 23:54, said:

pai tocmai in asta sta farmecul la topgear.. faptul ca emisiunea este din cap pana in picioare un show adevarat, in care imaginea este dusa la perfectiune (modul de a filma la o adica), locurile in care se filmeaza sunt de multe ori exotice. Daca vrei date tehnice precise, alege 5th gear, daca insa vrei pareri ultrapersonale, mistouri facute cateodata doar ca sa fie facute , comparatii traznite (dau exemplul episodului in care au pus un orb sa conduca un Suzuki pe pista si culmea s-a descurcat chiar mai bine decat cateva vedete, sau exemplul episodului in care au avut toti 3 un buget de 3000 de lire -- parca- si de el trebuiau sa isi ia fiecare cate un Porsche , pe care trebuiau dupa aia sa il tuneze si sa faca diferite probe..),atunci alegi topgear

<{POST_SNAPBACK}>


Mie imi plac ambele emisiuni (Top Gear si The 5th Gear); sunt exact cum ar trebui sa fie un show auto...
"Personajele principale" ale celor doua emisiuni (Jeremy Clarkson si Tiff Needel au un stil unic de a prezenta ultimele noutati, test drive-uri sau evenimente auto
Cele doua show-uri sunt fara indoiala cele mai bune din domeniu!

#9
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Tocmai au arătat Dacia Logan la Top Gear  :coolspeak:

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
banuiesc ca vorbesti de topgear-ul de pe bbc. Ce parere are jeremy de logan?

#11
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

romaximusro, on Oct 12 2005, 01:03, said:

banuiesc ca vorbesti de topgear-ul de pe bbc. Ce parere are jeremy de logan?

<{POST_SNAPBACK}>

Evident că vorbesc despre topgear-ul de pe bbc. Au arătat o poză cu Loganul la o rubrică de genul: "UK ok/UK no" și comentariul lui Jeremy a sunat cam așa: "Rîdeți voi, rîdeți, dar asta e o mașina făcută în Estul Europei care costă doar 3200 lire și o mulțime de englezi ar da acești bani pe mașină. De ce costă doar atît? Pentru că este o mașină care merge și atît. Fără briz-briz-uri, riți-pițiuri și alte chestii (aici a făcut o comparație cu telefoanele mobile de la care ai pretenția să vorbești, nu să faci poze, asculți muzică și alte chestii total inutile)." După care a aruncat poza în coșul: UK ok" :D

#12
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
poate o sa devina noua "Resonably priced car"  :D

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si o sa le inlocuiasca daihatsu ala pe care il folosesc ei :naughty:

#14
salahadin

salahadin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.08.2005

View Postshumilica, on Sep 12 2005, 23:34, said:

http://www.topgear.c...age/pages/0371/
vad ca nu prea vreti sa vorbim despre aceasta super emisiune, care mie unu mi se pare ca cheltuie sume exorbitante pentru fiecare emisiune de-a lor ( prin ce masini testeaza, prin ce le face, etc ), dar merita, Doamne cat merita


Oameni buni,  am toate seriile top gear in format video. deci, am cam vazut toate episoadele.
shumika...shtii ce a zis jeremy intr`un episod??? ca daca le trebe vreo masina, suna la firma respectiva si le trimite ce masina vor ei..Vrea ferari?..."no problem"... Si ii lasa sa faca ce vor cu masinile(bine, nu lovite, am auzit ca parka au si lovit ceva masina, noul dodge viper parka), cauciucurile bietele cre`ca se schimba de cateva ori in drivetesturile lor. :D
daca atzi vazut episodul, singura masina care n`au vrut sa le`o dea, a fost ceva rover (chiar de la ei), pebtru care au facuit un drive test cu camera ascunsa. concluzia: "mai bun e un Fiat panda...:P:P".

so..toate respectele mele pentru emisiunea asta,,,GG TopGear`


p.s. ar merge asha ceva si in romania...cand am bani, imi fac o pista, emisiune, si ... cand pista e libera ..drivetesturi pentru "baietzashii de bani gata" si masinile lor...ca..vorba aia, nu este inka asha ceva in Ro, doar pe aeropoarte....so...asociatzi ceva??? :photo:  :photo:  :photo:  :photo:

#15
blindshutter

blindshutter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 11.08.2003
Pun aici stirea, ca sa nu mai deschid alt topic: mare cearta mare intre Jeremy Clarkson si producatorii de la BBC.

Quote

Top Gear - game over? Pleaca Clarkson?

Intrebarea de un milion de puncte, care inca nu are un raspuns. Zvonurile abunda insa pe internet, intreaga presa britanica incercand sa discearna ce se intampla intre prezentatorii emisiunii Top Gear si BBC, producatorul acesteia.

Mai intai, Jeremy Clarkson a declarat in finalul primei serii din acest an ca "Nu stim cand ne vom intoarce". Apoi insa, telespectatorii au fost anuntati de catre BBC ca show-ul va reveni in aceasta vara. Jeremy Clarkson a replicat intr-un ziar britanic insa ca "Pot sa spun doar, acum si aici, ca asta nu se va intampla!".

Lucru contrazis ulterior de catre BBC, care a declarat ca show-ul va reveni cu cei trei prezentatori in formula completa inca din aceasta vara, intr-o editie speciala, urmata apoi de editia normala din toamna. Cum inca Clarkson nu a mai raspuns, se pare ca se duce o lupta inversunata intre cei trei prezentatori, in special Jeremy Clarkson, si producatorii emisiunii, din cauza presiunilor tot mai mari de a transforma show-ul intr-o emisiune spectacol cu invitati celebri, cu un ton mai cuminte, mai asezat.

Jeremy ar insista ca emisiunea sa isi pastreze caracterul dedicat masinilor, reteta care a adus nu mai putin de 8 milioane de telespectatori in ultima duminica, cea mai mare audienta din ultimul deceniu a canalului BBC Two, pe care se difuzeaza emisiunea.

Jeremy Clarkson este cunoscut in Marea Britanie nu doar datorita emisiunilor sale cu si despre masini, cat si datorita editorialelor extrem de virulente din The Times la adresa politicii laburiste si a ecologistilor, pe care ii acuza de practici comuniste care sufoca treptat Marea Britanie.

Nu ar fi prima data cand Jeremy ar pleca din echipa Top Gear, el prezentand emisiunea intre anii 1989-1999, apoi luand o pauza si revenind in 2002, la relansarea acesteia. In varsta de 47 de ani, se pare ca Jeremy este tot mai putin dispus sa accepte compromisurile la care il obliga producatorii canalului public de televiziune, el avand o pozitie din ce in ce mai radicala in chestiuni de mare sensibilitate si declansand controversa dupa controversa.

In fond, exact asta e toata sarea si piperul emisiunii. The wise guys de la BBC ar trebui sa stie asta deja...

http://www.drive-tes...det&art_id=322"" target="_blank">Sursa

BBC-ul nu are inca vreo stire care sa dezminta... http://news.bbc.co.u.../6439449.stm?ls

Ar fi super nasol, mai ales acum cand in sfarsit cei de la Youtube au batut palma cu cei de la BBC ca sa difuzeze emisiunile in mod legal la ei pe site... Pana acum trebuia sa vanez acolo episoadele noi, ca pana apar la noi pe Antena 3 mai trece un an, sau baga vreo discutie imbecila peste programarea emisiunii.

Acum se gasesc pe Youtube si astea noi, nu le mai da jos BBC-ul.

Revenind, sper ca Jeremy sa se inteleaga cu BBC-ul, altfel e nasol :(

#16
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
Top Gear all the way !

#17
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 16.12.2005
sau poate ca " the bloke "  vrea un comision mai mare... top gear  e pe val asa ca mi se pare normal sa joace un pic mai dur

ar fi foarte trist daca chiar ar pleca , formatul emisiunii e excelent

am incercat sa ma uit si la " fifth gear " .. tot respectul pt tiff nedel , e un sofer desavarsit ... cu toatea astea nimeni nu ma coafeaza la fel de  bine precum  Clarkson , "hamsterul" si  "captain Slow"   -_-

#18
blindshutter

blindshutter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 11.08.2003
Top Gear e pentru fun; Fifth Gear e pentru a afla despre masini.

Si, dupa cum sigur stiati, la un moment dat Jeremy Clarkson a facut emisiuni impreuna cu Tiff Needell
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7jUlAvc3rns?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Njoy!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate