Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Dead Space 2

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Da asa e,am am văzut si eu pe net...dar sa fiu al naibii dacă știu de unde activez vsync'u din placa video...placa mea e AMD Vision...Lenovo,dacă ma poate ajuta cineva chiar le-aș rămâne dator!�

#20
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Caută în AMD Catalyst Control Center sau în AMD Vision Engine Control Center. Dacă îmi amintesc corect, eu foloseam Riva Tuner Statistics Server, un utilitar care îți permite să setezi numărul maxim de FPS-uri pe care să-l afișeze jocul. Plus încă un program, D3DOverrider (care venea la pachet cu vechiul rivatuner 2.24), cu care forțam vsync off, dar nu mai țin minte de ce era necesar și acesta. Posibil ca jocul să forțeze vsync on, dar nu sunt sigur.

Edited by mhanor, 03 April 2017 - 18:03.


#21
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
OK,multumesc!

#22
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

View Postmhanor, on 03 aprilie 2017 - 18:03, said:

Caută în AMD Catalyst Control Center sau în AMD Vision Engine Control Center. Dacă îmi amintesc corect, eu foloseam Riva Tuner Statistics Server, un utilitar care îți permite să setezi numărul maxim de FPS-uri pe care să-l afișeze jocul. Plus încă un program, D3DOverrider (care venea la pachet cu vechiul rivatuner 2.24), cu care forțam vsync off, dar nu mai țin minte de ce era necesar și acesta. Posibil ca jocul să forțeze vsync on, dar nu sunt sigur.
Salut,am descărcat riva tuner din păcate chiar nu reușesc sa găsesc force vsync,ma poți ajuta?multumesc!

#23
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Dacă te referi la D3DOverrider, găsești executabilul în folderul în care s-a instalat rivatuner. De fapt, poți folosi un dezarhivator (cum este 7-Zip sau WinRAR), fără să instalezi RivaTuner. Îl găsești în Tools\D3DOverrider.

Edited by mhanor, 04 April 2017 - 21:57.


#24
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Multumesc pt răspuns...am găsit D3DOverrider,doar ca nu este ".exe" si sincer Nush cum să-l fac sa fie .exe (nu ma pricep foarte bine),dacă îmi poți spune îți rămân dator :). Multumesc !

#25
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Vezi în poză ce fișiere găsești în folderul D3DOverrider

Attached Files


Edited by mhanor, 04 April 2017 - 22:18.


#26
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
OK multumesc !

#27
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Attached File  IMG_0686.JPG   2.51MB   8 downloads

Salut îmi pare rău ca revin cu aceiași problema,in img poți vedea ca eu nu am executabilul .exe,ce as putea sa fac?multumesc !

#28
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Application = .exe Posted Image

Daca setezi din Folder options sa-ti arate extensiile, o sa vezi ca este .exe Posted Image

Edited by xxvirusxx, 05 April 2017 - 10:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate