Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

HTC tattoo

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
unmaked

unmaked

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.04.2010
Sunt pe punctul de a cumpara un HTC tattoo insa nu stiu ce sa fac. M-am tot uitat pe net sa vad ce gasesc despre el si am vazut ca multi ziceau ca are rezolutie mica ceea ce il face incompatibil pentu multe aplicatii.

Eu nu ma pricep la telefoane si nu am avut niciodata de a face cu android sau alt sistem de operare.
Deci eu vreau sa stiu daca se merita sa il cumpar.
O chestie ar fi si banii, care sunt cam limitati si nu-mi permit un htc mai performant.

#2
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Mai pune ceva bani si cumparati Samsung I5700 Galaxy Spica. Pentru 100 RON in plus primesti :
Procesor mai puternic, ecran mai mare si mai performant, Android 2.1, baterie mai mare, design mai reusit etc.

Edited by antinVidia, 21 May 2010 - 13:25.


#3
unmaked

unmaked

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.04.2010
Am butonat Samsung Spica si nu-mi place. E prea mare.
Chiar daca are un ecran mai mare , procesor mai puternic nu ma incanta.
Eu  il voi folosi doar pentru stat pe twitter, naviga pe internet si ascultat muzica. Deci nu ma prea intereseaza ce versiune de android are.

Edited by unmaked, 21 May 2010 - 16:54.


#4
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Treaba ta, dar la un moment dat vei fi nemultumit ca nu ai un ecran mai mare pe care sa poti naviga mai comod, ca nu ai un procesor mai tare cu care poti rula ultimele versiuni de Android care aduc multe imbunatatiri si tot asa. Din puctul meu de vedere Tattoo arata ca o jucariuta pentru copii,  dar stii cum e gusturile nu se discuta.
Pentru ce vrei tu poti alege ceva cu touch + Symbian de la Nokia : 5230, Nokia 5530 XM, 5800 XM.

#5
unmaked

unmaked

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.04.2010

View PostantinVidia, on 21st May 2010, 18:24, said:

Treaba ta, dar la un moment dat vei fi nemultumit ca nu ai un ecran mai mare pe care sa poti naviga mai comod, ca nu ai un procesor mai tare cu care poti rula ultimele versiuni de Android care aduc multe imbunatatiri si tot asa. Din puctul meu de vedere Tattoo arata ca o jucariuta pentru copii,  dar stii cum e gusturile nu se discuta.
Pentru ce vrei tu poti alege ceva cu touch + Symbian de la Nokia : 5230, Nokia 5530 XM, 5800 XM.

cam asta as fi eu: un copilas mic. Nu am avut niciodata un telefon cu touch, SO sau alte chestii. Pentru mine e ceva nou si cum nu sunt un om de afaceri si inca sunt la scoala, cred ca asta mi se potriveste cel mai bine.

#6
alex_civ

alex_civ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.08.2009
Cu mult mai mare nu este. Doar un cm lungime si 1-2 mm latime grosime. Rezolutia si ecranul mai mare de pe spica le vei aprecia foarte repede. Daca nu asta macar durata de viata dubla a bateriei. La genul asta de telefoane ramai foarte repede fara baterie pentru ca tot timpul butonezi ceva la ele

Bonus spica o sa aiba si android 2.1 in curand. Tatto nu.

Edited by alex_civ, 26 May 2010 - 13:03.


#7
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
Eu nu inteleg care e treaba cu Tatto si Willd si cu rezolutia extrem de mica pe care o au. Nu prea inteleg ce vrea sa faca HTC-ul.

Si eu ti-as recomanda galaxy spica tocmai pentru ca urmeaza sa fie updatat la 2.1 si ca mai e si la oferta acum la orange si vodafone.

#8
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postpandurub, on 31st May 2010, 18:21, said:

Eu nu inteleg care e treaba cu Tatto si Willd si cu rezolutia extrem de mica pe care o au. Nu prea inteleg ce vrea sa faca HTC-ul.

Smartphone-uri ieftine (sub 1000 lei) cu ecrane adaptate procesoarelor slabute (Qualcomm MSM 7225 528 MHz).
Desi, cred ca puteau mari putin rezolutia macar la 320 x 480.

Edited by antinVidia, 31 May 2010 - 23:46.


#9
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009

View PostantinVidia, on 1st June 2010, 00:46, said:

Smartphone-uri ieftine (sub 1000 lei) cu ecrane adaptate procesoarelor slabute (Qualcomm MSM 7225 528 MHz).
Desi, cred ca puteau mari putin rezolutia macar la 320 x 480.

Ai dreptate. Probabil asta a fost strategia lor de marketing. Dar din pacate rezolutia aia minuscula ii trage foarte mult in spate.  Si android-uri sub 1000 lei sunt destule.  Si daca e sa luam in calcul si ofertele operatorilor atunci ajungem foarte usor la androide sub 500 lei cu abonamente rezonabile ca pret

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate