Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ce parere aveti de situl Plus500.com ?

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#37
laurgom

laurgom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.03.2012

View Postionut_blue, on 6th March 2012, 20:09, said:

Unii seriosi si care accepta scalping stiti?  :rolleyes:
Incearca etoro, numai ca graficele sa le ai in alta parte.

#38
laurgom

laurgom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.03.2012

View PostKuka2, on 5th April 2011, 15:27, said:

Exista posibilitatea sa pierzi mai mult decat ai in cont sau pot sa pierzi maxim cat ai incarcat contul?
Nu poti pierde mai mult decat ai in cont, nu exista ceva de genul am 1000, si pierd 5000. Nu pierzi ce ai in cont, mare atentie ca se pot pierde foarte rapid.

#39
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
De Admiral Markets ce parere aveti?(apropo,au un bonus pentru cine vrea sa inceapa pe gratis de 50euro).Si care e diferenta intre Meta trader 4 si 5?

#40
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postdanpav86, on 17th March 2012, 14:04, said:

Sunt foarte buni si Plus500 si Admiral Markets. Pentru incepatori, ambii borkeri ofera bonusuri care sunt foarte bune pentru cei care nu vor sa riste proprii bani .

Blog pentru incepatori : http://www.valutist.blogspot.com/

Asta e blogul tau sau cum ca vad ca-l promovezi peste tot. :huh:

#41
pitagora

pitagora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 11.12.2004

View Postdanpav86, on 17th March 2012, 15:04, said:

Sunt foarte buni si Plus500 si Admiral Markets. Pentru incepatori, ambii borkeri ofera bonusuri care sunt foarte bune pentru cei care nu vor sa riste proprii bani .

Blog pentru incepatori : http://www.valutist.blogspot.com/

e afiliate baiatul. Normal ca ii vorbeste numa de bine. Pe blogul lui are pus linkul de affiliate catre Plus500.

#42
danpav86

danpav86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 22.11.2009

View Postpitagora, on 19th March 2012, 01:04, said:

e afiliate baiatul. Normal ca ii vorbeste numa de bine. Pe blogul lui are pus linkul de affiliate catre Plus500.

Cum am spus si in postarea de pe celalalt thread, pe mine nu ma intereseaza afilierea cu Plus500; ii recomand doar pentru ca mie imi par de incredere.
Ca drept dovada am scos reclamele de pe blog si am modificat postarea inlocuind Brokerul Plus500 cu FXCM.. Scopul meu este ca tot mai multe persoane sa afle despre activitatea de trading, iar daca pot ajuta pe cineva cu ceva in acest domeniu, as ajuta cu mare placere.
Va doresc mult succes si spor la bani ;) !!

Si va multumesc mult pentru feedback . M-ati ajutat sa inteleg ca reclamele pe un blog nu ajuta . :)

#43
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
Mai tranzactioneaza cineva aici? Eu am 39 puncte si 360lei.... bani facut cu bonusul in aproximativ o luna... activ odata la 3-4 zile.

#44
pachete25

pachete25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.01.2007
Eu am primit de la ei un cec, trebuie sa mai vad cum il incasez...

#45
Monica_IronFX

Monica_IronFX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.01.2014
IronFX -  in care serviciile sunt de cea mai inalta calitate, dupa parerea mea. Eficient, rapid, platforma MT4, ofera f multe promotii si bonusuri, deasemenea au brokeri recunoscuti, money management si in 3 ani, au ajuns pe locul 5 in lume. Avem serviu clienti 24/7 si oferim suport pentru orice tip de detalii, cat si in tranzactionare pe tot parcursul contactului cu noi. Pentru mai multe detalii, puteti sa ma contactati. [email protected]

#46
spotlight

spotlight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.07.2012
este o teapa. Am cumparat ulei de 257 ron si am - 139 / - 189 ron si numai asa o tine. Am facut si cateva poze dar nu stiu cum sa le pun aici. Bine ca nu am bagat bani. Posted Image

#47
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Ulei de masline sau de floarea-soarelui? Ala de masline e mai sanatos, merge f. bine si la salate.

#48
ionutzudaniel23

ionutzudaniel23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2015
Bună ziua,
Aș dori să te invit să participi alături de mine (și alții) la un concurs de tranzacționare pe www.Plus500.com
   Denumire concurs: emanoil vladulescu Challenge
   Data începerii: 20.03.2015 10:00:00
   Data încheierii: 23.03.2015 10:00:00
Pentru a intra în concurs:
(Ignorați pasul 1 dacă aveți software-ul de tranzacționare Plus500 deja instalat.)
Pasul 1: Accesați www.Plus500.com și instalați software-ul de tranzacționare Plus500.Software-ul este disponibil pentru Windows, browsere web, iPhone, iPad și Android.
Pasul 2: Conectați-vă în modul Demo. Concursul este disponibil în modul Demo și utilizează fonduri virtuale.
Pasul 3: Din meniul Concurs, dați clic pe "Participă" și introduceți codul: 981788
Pentru asistență suplimentară, selectați "Ajutor" din meniul Concurs.
Mult succes!

#49
roxyunicul

roxyunicul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.02.2011
salut
am instalat si io plus500 si am inceput sa ma joc, avand in vedere ca astia dau gratis 100 lei
bineinteles, nu inainte de a citi una si alta si alta si alta...
stiu ca e indicat sa pui max 25% din cati bani ai in cont, dar cum nu am bagat nici un leu nu m-a interesat cat pierd
in prima zi am ajuns de la 100 la 150, mizand toti banii, in vreo 4-5 tranzactii mici
in a doua zi am ajuns de la 150 la 65 lei mizand toti banii (evident, nefiind banii mei, nu m-a interesat ca pierd)
in a treia zi am ajuns de la 65 la 150, din nou, cu toti banii, apoi intr-o ora am ajuns pe la vreo 70-80, pt ca nu m-a interesat pierderea
problema a venit in a patra zi:
am pus toti banii cati mai aveam pe cumparare pe perechea eur/usd
am intrat in 19.03.2015, ora 09.02 la eur/usd = 1.0796
doar ca in loc sa creasca, eur/usd a scazut
am zis: nu fac nimic, las sa scada ca o sa creasca el candva (ORICE SCADE, LA UN MOMENT DAT VA CRESTE. SI INVERS). si scade... si scade... si scade...
de la 70-80, am ajuns la 0, apoi la -20, -50, -100 pana am ajuns la -170 lei (sau -180, nu mai stiu sigur)
io lasam sa scada, ca - ma repet - nu erau banii mei
astia de la plus500 au inceput sa imi dea mesaje pe mail si pe sms ca is la margin limit si ca tre sa pun bani
3 sau 4 sms-uri mi-au venit
cel mai jos, eur/usd a fost la 1.0620, in 19.03.2015, la ora 20.40. acolo eram la -170 lei
am zis ca las pozitia deschisa peste noapte, ca sigur isi iau astia comisionu de pozitie lasata deschisa si vad ce se intampla dimineata
problema e ca dupa ora 20,40, cand am fost la cea mai mare pierdere, eur/usd a inceput sa creasca. incet, dar sigur. cate-un pic, pic, pic...
in 20.03.2015, pe la ora 9,00, eram tot pe minus, doar ca nu mai eram la -170, ci pe la -100, la 1.0660
atunci astia de la plus500 au inchis pozitia, si m-au lasat pe 0! zero!
bineinteles, dupa ora 9,00, eur/usd s-a dus in sus, iar la ora 15,30, deci dupa 30 de ore de la intrare, AS FI FOST pe plus. un plus mic, dar era plus
nu asa se fac tranzactiile, dar pe mine nu ma interesa asta
bineinteles le-am trimis mail ca de ce au inchis pozitia
io le-am zis ca eram dispus sa bag 850 de euro (doar le-am spus asta, pt ca nu is nebun sa bag bani sa castige astia. e destul ca tre sa imi platesc impozitele!) dar ca mi se pare scam ceea ce fac ei si le-am zis sa bage din nou macar 50 de lei, pt ca daca nu inchideau pozitia, as fi ajuns pe plus
ei au inceput ca era margin limit (sau asa ceva) si ca sa nu se piarda toti banii (ai lor) au decis sa inchida pozitia
le trimit mailu 2: daca e intr-adevar margin limit (sau ce o fi), de ce nu au inchis pozitia atunci cand intr-adevar a fost margin limit, adica la ora 20,40? de ce au asteptat, au vazut cresterea eur/usd si abia apoi au inchis pozitia? s-au temut ca eur/usd o sa creasca, io o sa ajung pe plus si de aia au vrut sa ma lase pe minus?
le mai zic: de unde stiu ei daca io nu lucrez 24 cu 48, si in cele 24 nu am cum sa ma deplasez la banca ca sa mai pun bani? si le repet ca vreau sa puna macar 50 de lei inapoi in cont, ca o sa consider ca e o greseala de-a lor si ca daca pun banii la loc, uit de chestia asta
ei: ba ca o pozitie inchisa nu mai poate fi deschisa, ba ca e risc, ba ca ceea ce au facut ei e ca sa nu pierd io, bla bla bla
le trimit mailu 3: fac print screen la eur/usd in 3 pozitii, pun pozele una peste alta si le trimit, ca sa le arat ca in 30 de ore eram pe profit (din nou: poate ca nu asa se fac tranzactiile dar pe mine nu ma deranjeaza chestia asta)
si le mai zic: am 850 de eur de investit. daca vreti, aratati-mi ca nu sunteti scam, ca sunteti de buna credinta, puneti banii la loc si in timp, daca vad ca va comportati civilizat, nu vreti doar sa furati bani, investesc si cei 850 euro. daca nu faceti asta, aceleasi 3 grafice le pun pe feisbuc si pun si povestea asta si le fac publicitate negativa. le-am mai zis sa nu se deranjeze sa imi trimita si al treilea mail daca nu imi pun banii, pt ca nu ar avea ce sa imi spuna in acest mail
acuma astept pana luni (azi fiind vineri, sa nu spuna ca io am lucrat in weekend iar ei nu lucreaza), iar daca pana luni la amiaza nu vad cei 50 de lei (si cred ca nu o sa ii vad) fac o noua postare pe feisbuc (ca nu am facut de mult timp)

nu o sa ma deranjeze ca adevaratii traderi de pe plus500 sau de pe forex "o sa ma bata peste cap", atata vreme cat o sa o faca intr-un limbaj civilizat
mie mi se pare teapa chestia asta si am vrut sa o spun si altora

Attached Files


Edited by roxyunicul, 20 March 2015 - 20:07.


#50
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View Postroxyunicul, on 20 martie 2015 - 20:06, said:


le trimit mailu 2: daca e intr-adevar margin limit (sau ce o fi), de ce nu au inchis pozitia atunci cand intr-adevar a fost margin limit, adica la ora 20,40? de ce au asteptat, au vazut cresterea eur/usd si abia apoi au inchis pozitia? s-au temut ca eur/usd o sa creasca, io o sa ajung pe plus si de aia au vrut sa ma lase pe minus?



CFD iti spune ceva?

#51
roxyunicul

roxyunicul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.02.2011
Wittmann2, multumesc pt intrebare. Raspuns: doar din ce am citit zilele astea. chestia e ca io nu am incercat cfd-uri, ci eur/usd
acuma io accept ideea ca nu sunt rookie, nu-s nici macar baby, ci is mai degraba "in burta lu' mama" in domeniul asta
io spuneam ca plus500 a asteptat sa ajung pe minus, sa trebuiasca sa bag bani multi ca sa imi revin, iar cand a vazut ca tre sa dau din ce in ce mai putini bani (si POSIBIL sa nu mai trebuiasca sa dau bani deloc - in viitorul apropiat - ceea ce s-ar fi intamplat daca nu inchideau pozitia), plus500 a hotarat sa inchida pozitia
asa scrie in regulament? se prea poate. acolo mai scrie si ca sa bagi bani la plus500 e un risc. dar e risc doar pt mine sau si pt plus500?
Io comentam doar chestia asta:
Daca margin limit a fost la ora 20,40, de ce au inchis pozitia in ziua urmatoare la ora 09,12, adica dupa 12 ore si 42 de minute? Daca au un program care sa inchida pozitia la margin limit, de ce nu a functionat programul? De ce nu au inchis pozitia dupa 12 ore? Sau dupa 6? Sau dupa 24? Sau dupa o ora? Accept ideea ca programul lor inchide pozitia dupa 12 ore, dar ma mir ce algoritm au folosit ca sa le iasa cele 42 de minute? 42 o fi noul numar dupa care va fi guvernata lumea financiara?
Sau de ce nu au inchis pozitia cand s-a ajuns la margin limit? Daca intr-adevar tin atat de mult la clienti si nu vor ca acestia sa piarda banii, puteau sa inchida pozitia la ora 20,40, la margin limit. Si eram la -170! Daca eur/usd avea o scadere brusca si mergea mult in jos si ajungeam la -300? Atunci nu se gandeau la banii clientilor? Pai imi tot trimiteau sms-uri sa imi zica sa bag bani, dar nu au inchis tranzactia. Cand au vazut ca nu am bagat bani (DINTR-UN MOTIV SAU ALTUL) si ca eur/usd creste, astfel ca io tre sa trimit MAI PUTINI BANI, au inchis pozitia.
Asa vad io lucrurile. INGINERESTE

Edited by roxyunicul, 20 March 2015 - 22:05.


#52
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View Postroxyunicul, on 20 martie 2015 - 22:03, said:

chestia e ca io nu am incercat cfd-uri, ci eur/usd

Ba CFDuri ai incercat. CFD care au suport perechea valutara EURUSD.
Iar CFD inseamna ca celălalt iti poate inchide pozitia cand vrea el. Nu e ca la futures ori optiuni unde contractul e standardizat, cu termen ferm de expirare.

#53
roxyunicul

roxyunicul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.02.2011
ok wittmann2, mersi de info
deci concluzia ar trebui sa fie ca plus500 nu e tzeapa?

#54
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Nu se poate zice ca e o teapa in sensul clasic al cuvantului. Dar tine cont ca au un singur scop: sa faca bani. Si tine cont ca sunt mult mai bine pregatiti ca tine si ca au acces la informatii cu mult inaintea ta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate