Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Ce parere aveti de situl Plus500.com ?

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#109
Marus1983

Marus1983

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2015
Saluatare, acum vreo 2 luni de zile eu si inca un prieten am inceput sa jucam pe pluss 500, asta la indemn ul altor persoane care tot spuneau k a primit   banii. Am creat cont ul ,am primit bonus ul si tot tranzactionand in vreo sptamana am facut 918 ron.   M am decis sa fac retragerea de numerar, am depus toate actele necesare, am primit plicul de la ei pentru confirmarea de adresa, toate bune si frumoase, am intrat in cont am facut retragerea de numerar si surpriza, mi a fost blocat cont ul pe seama k de pe IP Ul de pe acre am facut retragerea de numerar a mai tranzactionat si altcineva si k vezi doamne s a primit Bonus ul de 2 ori in acceias gospodarie. Le am dat cateva E mailuri in care am incercat sa le explic k am facut retragerea de pe un Ip Whirles si ca nu aveam de unde sa stiu k altcineva s a logat de pa acel IP. In urma insistentelor mele mi au trimis un E mail in care imi cereau sa depun 500 ron pentru a putea retrage suma de 918 ron pe care am castigato. Sincer sunt niste escroci mizerabili care ofera un Bonus in speranta k agata omu k sa il stoarca de bani.

#110
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
@Marus1983,    
De stiut:
Niciodata nu-ti da cineva ceva degeaba!
In copilarie parinti ne spuneau sa nu primim ceva (dulciuri, jucarii) de la persoane necunoscute, ci sa ne ferim, ca pot sa ne ademeneasca si sa ne faca rau!
Probabil va umfla rasul! Da e reala!

#111
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009

View PostMarus1983, on 22 iunie 2015 - 09:54, said:

Saluatare, acum vreo 2 luni de zile eu si inca un prieten am inceput sa jucam pe pluss 500, asta la indemn ul altor persoane care tot spuneau k a primit   banii. Am creat cont ul ,am primit bonus ul si tot tranzactionand in vreo sptamana am facut 918 ron.   M am decis sa fac retragerea de numerar, am depus toate actele necesare, am primit plicul de la ei pentru confirmarea de adresa, toate bune si frumoase, am intrat in cont am facut retragerea de numerar si surpriza, mi a fost blocat cont ul pe seama k de pe IP Ul de pe acre am facut retragerea de numerar a mai tranzactionat si altcineva si k vezi doamne s a primit Bonus ul de 2 ori in acceias gospodarie. Le am dat cateva E mailuri in care am incercat sa le explic k am facut retragerea de pe un Ip Whirles si ca nu aveam de unde sa stiu k altcineva s a logat de pa acel IP. In urma insistentelor mele mi au trimis un E mail in care imi cereau sa depun 500 ron pentru a putea retrage suma de 918 ron pe care am castigato. Sincer sunt niste escroci mizerabili care ofera un Bonus in speranta k agata omu k sa il stoarca de bani.

Uelca`m tu za` ria`l uorld!

#112
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View PostAzY9, on 22 mai 2015 - 15:08, said:



Am inteles. Mai am o intrebare :D

Pot avea mai multe conturi cu aceleasi date ( nume,adresa,telefon) ? Conturi in bani reali, desigur.

De ce as face mai multe conturi???
Unul și bun, să ai resurse să te lupți, să poți bloca pierderea prin contrapoziție apoi sa mai deschizi și altele
dacă e cazul.
Nu văd sensul conturilor multiple, pe bani reali. Pe demo e altceva, dar poți risca intenționat mult și, pierzând, contul se resetează.
Nici pe demo nu văd sensul conturilor multiple. Pe demo îți rafinezi strategia, și trebuie tranzacționat
ca și pe bani reali. Altfel, nu văd sensul. Înveți managementul fondurilor, rafinarea strategiei.
E altceva, o altă fațetă importanță, alături de analiza tehnică și cea fundamentală.
În rest, nu știu cum a reușit cineva intr-o săptămână să ia bonusul!
Trebuie să aduni ceva puncte. Nu bonusul trebuie să fie ținta, firmă câștiga prin 2 cai:
1) comisionul perceput pentru menținerea poziției.
2) spread.
Deci, bonusul e infim față de nr. de încasările din diversele poziții deschise.
Și, trebuie să riști pentru 100 lei.... 100 lei e infim în Forex. Cine se agață de asta, e lăudabil, dar nu văd cum
poți să deschizi atâtea poziții în timp scurt cu puțini bani în cont.
Iar dacă ai bani mulți, cei 100 lei sunt fix neimportanți.

#113
brancusi

brancusi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 30.08.2005
Deci... pana la urma platesc sau nu? este cineva care ascos banii?

#114
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Nu stiu, ce-ar fi sa depui un efort si sa citesti topicul?

Edited by Mizu, 11 August 2015 - 10:57.


#115
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Ce inseamna scalping ?

#116
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View PostKrisler12, on 20 mai 2010 - 17:43, said:

forex
Piata forex? Posted Image Posted Image Posted Image
Cat e levierul 40?

Vai de capu. meu, am intrat acuma pe site, e pana la 200, Posted Image Posted Image
Lasa bre romanu' sa moara de moarte naturala!Posted Image

View Postbrancusi, on 11 august 2015 - 10:56, said:

Deci... pana la urma platesc sau nu? este cineva care ascos banii?
Tebuie sa fii extrem de cumpatat ca sa reusesti sa mai scoti ceva din banii investiti pe astfel de piete (desigur nu ma refer strict la ceea ce intrebi tu).

Edited by altnume, 14 August 2015 - 08:45.


#117
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
Mai foloseste cineva?

#118
Rebelu85

Rebelu85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2016
Am tranzactionat la cei de la Plus 500 indexul DJI adica SUA 30 asa il gasiti pe platforma. Ceea ce vreau sa relatez este ca acel index are diferite cotatii fata de realitate. In data de azi 08.09.2016 el este cotat in jurul valori de 18.357/18.472 mult mai jos fata de valoarea reala care este 18.437/18.549. Deci cei de la Plus 500 nu e un trader serios si nu inspira incredere.,asa ca nu investiti bani in ei.

#119
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
Tranzactionarea indicilor nu este recomandata incepatorilor!, Nu respecta analiza tehnica, Indicele DJI30 reprezinta media matematica a valorilor actiunilor entitatilor cuprinse in el,
Diferenta de cotatie ce o invoci este de la un site care prezinta cotatiile din timpul tranzactionarii bursei SUA si alte siteuri ce prezinta si in afara perioadei de tranzactionare a pietei SUA , pentru ca respectivele entitati ce sunt cuprinse in acest indice sunt listate si pe alte piete din afara SUA, logic isi modifica valoarea actiunilor, implicit fluctueaza si indicele!

#120
danyyy89

danyyy89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 16.10.2014
Nu sunt sanse sa retragi bani ,eu am facut din bonusul de 100 lei

Attached Files



#121
andreiu45

andreiu45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.10.2016
Plus500 nu e teapa, doar ca ei iti ofera CFD si nu stocks. Diferenta e importanta, contractele pe diferenta te pot face sa ai profit imediat de sute/mii euro, dar si instant sa pierzi mai mult decat ai cont (desi iti inchid ei imediat contu probabil cand iesi in pierdere mai mult decat ai in cont). CFD'urile sunt printre cele mai riscante. Nu detii stockul respectiv, doar un contract in care suma castigata/pierduta e diferenta dintre stockul la pretul cand ai intrat in tranzactie si pretul acum. Daca iti cumperi un stock, momentul cand pierzi/castigi depinde de momentul cand il vinzi inapoi. (in cazul unei strategii bullish).

#122
Bogu15

Bogu15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 09.02.2015
Va salut.Din acel bonus de 100 ron am facut 1200. Am facut retragere pt 1000 ron insa nu mi-a intrat niciun ban in cont. Eu le-am trimis codul IBAN. Ce-i drept eu am verificat numai cardul. Oare se poate ca banii sa fie in cont dar nu pe card? Pun aceasta intrebare deoarece un operator de-al lor de pe site mi-a spus ca banii au fost virati din data de 5 10 2016 adica de vreo o luna. Asadar sa trec pe la banca si sa intreb daca am vreun ban in cont? E posibil sa am in cont si nu pe card desi contul si cardul sunt asociate aceluiasi cod IBAN?

#123
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Nu e posibil.

#124
alexandrulg

alexandrulg

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2023

View Postpitagora, on 14 februarie 2012 - 00:41, said:

problema este ca regulamentul este confuz si interpretabil in mod intentionat, si iti refuza retragerea banilor pe tot felul de motive, cum ar fi ca tii tranzactiile prea putin timp deschise. Marele adevar aici este ca ei sunt market makeri, adica nu transmit orderurile direct catre piata ci joaca ei impotriva ta in mare parte. Adica au un interes direct ca clientul sa piarda. Deobicei astfel de brokeri (nu zic ca si plus500 face asa ca nu le cunosc bucataria interna) isi impart clientii pe grupulete, grupul celor care pierd in mod constant si ale caror trade-uri se executa intern si din care fac profit, grupul celor care castiga constant si ale caror comenzi sunt trimise mai departe, deobicei cu slippage-uri enorme si in general in defavoarea clientului, si cei care castiga foarte bine care sunt banati pe diferite motive.

Va recomand sa citi ce zic si altii despre ei: http://www.forexpeac...www.plus500.com
Nu e scam, dar nu-s vorbe prea frumoase.
Nu recomand Plus500 tocmai din acest motiv. Daca v-a pus "dracu" sa jucati pe plus500, nu investiti toata suma depusa odata. Marja de mentinere sa fie mai mare decat banii disponibili de cel putin 4 ori. Si asteptati, lasati-i pe ei sa urmareasca castigul si voi beneficiati doar de flucttuatiile create de ei.

#125
alexandrulg

alexandrulg

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2023

View Postalexandrulg, on 13 septembrie 2023 - 09:47, said:

Nu recomand Plus500 tocmai din acest motiv. Daca v-a pus "dracu" sa jucati pe plus500, nu investiti toata suma depusa odata. Marja de mentinere sa fie mai mica decat banii disponibili de cel putin 4 ori. Si asteptati, lasati-i pe ei sa urmareasca castigul si voi beneficiati doar de flucttuatiile create de ei.
Problema e ca eu ii suspectez inclusiv de frauda!

#126
alexandrulg

alexandrulg

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2023

View Postalexandrulg, on 13 septembrie 2023 - 09:47, said:

Nu recomand Plus500 tocmai din acest motiv. Daca v-a pus "dracu" sa jucati pe plus500, nu investiti toata suma depusa odata. Marja de mentinere sa fie mai mica decat banii disponibili de cel putin 7, 8 ori. Si asteptati, lasati-i pe ei sa urmareasca castigul si voi beneficiati doar de flucttuatiile create de ei.
In 2 zile gazele au crescut cu 12,41%. Am poza. Cum poate fi normal asa ceva? Nimeni nu vrea sa pfofite de pe crestere sa castige, toti vor sa piarda si doar vand? Apoi graficul in dau pe mai potin de 24 de ore, sa vezi fluctuatiile. Eu ii banuiesc ca au un soft care ii ajute sa fure banii oamenilor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate