Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Ce parere aveti de situl Plus500.com ?

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#1
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Salut !

De curand cineva mi-a dat un link cu situl Plus500.com, un site de tip forex cu ajutorul caruia puteti tranzactiona la bursa.Noilor membri li se da un bonus de 50 RON cu care pot incepe sa tranzactioneze fara a avea nici un fel de depozit initial.
Mi-am facut si eu cont si cum nu imi veneau in cont acei 20RON am inceput, dupa o zi (desi era vorba sa ii primesc instant), sa le dau un email. Am cautat si pe google informatii despre ei si am vazut ca mai sunt unii care sunt nemultumiti din cauza acelui bonus neprimit. Unii primesc acel bonus imediat ce si-au facut cont (cazul prietenului meu) , altii nu (cazul meu).
  Parerea mea este ca sunt niste oameni destul de seriosi desi mai sunt unii care sunt nemultumiti. I-am contactat de mai multe ori cu anumite nelamuriri (chiar des) si nu mi-au blocat emailul sau chestii de astea. de fiecare data mi-au raspuns politicos si fara intarziere. In urma a doau emailuri (in primul nu am explicat bine) am primit si acel bonus de 50RON pe care il tot asteptam.  :coolspeak:
  Acum, care e nelamurirea mea ?
Cand scrii pe google 'Plus500' automat iti apare printre cautariel cele mai frecvente alaturi de cuvantul 'scam' (s-ar traduce ~'teapa' pe romaneste).
Am facut o cautare pe google de curiozitate sa vad ce se zice despre acest lucru. Printre alte situri, iata ce am gasit:

Quote

03-26-2009, 12:11 PM
Hello to all members of the forum.I want to post warning about Plus500 so everybody know how they do business. I started trading about 1 month ago and deposited 380 euros with them. To this day I have made 1500 euros profit, and I tried to withdraw 900 euros of my profit. My account was closed and they refunded my deposit money to my paypal(they deleted all my profit). If you plan on makeing profit than you shouldnt go with this dishonest broker.

Have a good day!
Alta replica de pe acelasi site:

Quote

12-30-2009, 03:31 PM
I tryed to trade with them last 7 days.
They are not cheap (2 pips EUR/USD 4 GBP/USD officially)
but spreds are allways 1 pip higher because they always close your position
1 pips lower then the price indicated on platform.

I will try now to withdraw my money and close close account there

They are not a serious company
Sursa


  Acuma, va dati seama ca nu ii pot contacta pe ei pentru problema asta ptr. ca normal ca isi vor tine partea sau pur si simplu nu imi vor raspunde sau ma vor bana si nu vrea acest lucru din moment ce nu am avut nici o problema cu ei pana acuma. (si nici acum nu am nici o problema).

  Am facut acest topic ptr. ca cu 50RON nu prea ai ce actiuni sa cumperi si trebuie sa mai depui tu de la tine din buzunar. Totusi din moment ce am gasit acetse lucruri pe net sunt cam ingrijorat, imi este frica sa nu cumva sa depun bani de la mine din buzunar si in cazul in care castig ceva bani seriosi de pe urma tranzactionarilor sa imi stearga contul si sa ma lase cu ochii in soare.

  1.ce stiti despre acest site ?
  2. Ati tranzactionat cu ei ?
  3.Va da voie sa retrageti pe card doar sume de astea mici sau va da voie si sume mai importante ? Cu alte cuvinte: banii astia circula si intr-un sens si in celalalt sau numai de la tine la ei ?

Este adevarat ce zice ala pe care l-am citat eu mai sus din forumul respectiv ?

Multumesc anticipat !

PS: Este posibil sa pierzi la situri de astea de tip forex mai mult decat ai in cont ? Nu as vrea sa stau in drum de pe urma a 50-60RON....

Ce alte situri serioase gen forex (de pe care ati si scos sume importante de bani cand ati castigat) stiti ?

#2
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
M-am inscris si eu acolo. In prima zi am jucat doar demonstrativ,unde am pierdut din "banii" din cont. A doua zi si a treia zi nu am mai putut intra sau a fost vreo eroare de conectare. In ziua imediat urmatoare mi-au dat voie sa intru doar pe bani reali, dar in cont erau 0 lei ptr ca nu am alimentat contul. Parca m-ar fi restrictionat sa joc pe bani reali, cu alte cuvinte nu imi mai dau voie sa joc pe demo.
De-a lungul timpului am mai deschis si alte platforme forex, dar nu am mai patit asa ceva. Puteam sta si luni bune cu cont demo.

#3
whitewolf

whitewolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.01.2002
Plus500.ro si iforex.ro(ca tot vad reclame cu ei in continuu) sunt niste brokeri mici. Parerea mea e ca sunt niste smecherasi care s-au gandit ca romanii pun botul la orice cand vine vorba de bani. Te atrag cu conturi demo (eventual presupusi bani reali pe care nu i-ai scoate niciodata daca ai castiga), iti explica cum poti face intr-o luna profituri de 200% si alte miraje atragatoare.Eventual, cum zice KLMN te lasa sa tranzactionezi pe demo un pic sa dai de gust, apoi te obliga sa treci pe real.
Sfatul meu este sa mai stai pe demo un pic:), dar daca tot vrei sa intrii cu bani reali, nu te lasa influenta de aia 50RON care ti-i dau. Incearca cu un broker serios (USA : ibfx.com) , (Elvetia: migfx.ch sau migfx.com) , (cipru : fxpro.com - sper sa fie seriosi chiar daca sunt in cipru), oanda(personal nu-mi place platforma lor dar am auzit de bine de ei), (forex.com - sunt foarte vechi, presupun ca si seriosi)

#4
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
De astazi pot din nou intra pe cont demo. Probabil ca au fost ceva probleme de conexiune, sau platforma lor nu permitea un numar mare de utilizatori pe cont demo.

#5
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

View PostKLMN, on 21st May 2010, 11:27, said:

De astazi pot din nou intra pe cont demo. Probabil ca au fost ceva probleme de conexiune, sau platforma lor nu permitea un numar mare de utilizatori pe cont demo.
Asta nu e o problema, asa am patit si eu in unele zile . E de la serverul lor, fac periodic niste revizii. Asta nu dovedeste nimic: nici ca ar fi seriosi si nici contrariul.

@Whitewolf: banii din contul demo nu ii vei putea retrage niciodata ptr. ca aia sunt demo.
Aia 50RON ii poti retrage doar daca faci peste 50 sau 60 puncte trader TP's. Aceste puncte le primesti numai daca depui sau daca faci tranzactii avantajoase ptr. tine. Cu alte cuvinte: daca risti si tu ceva. Teoretic ai putea sa aduni cate un pic , cate un pic numai acele puncte trader din tranzactionarea celor 50RON pe care ti-i dau ei si, cand ai adunat punctele necesare, daca ai ce sa retragi iti da voie sa retragi. <= Situatia se pare ca sta asa si la 'case mai mari' ceea ce e si normal ptr. ca altfel si-ar face o gramada conturi numai ca sa isi ia bonusul in cont.

=>Pana acum nu ati adus nici un argument ca ar fi neseriosi. Pe mine ma interseaza mai exact daca este cineva care a tranzactionat cu ei si a avut de retras sume importante si nu i-au dat voie sau i-au sters toti banii din cont cum zice ala pe care l-am citat mai sus. A patit cineva marsavii de genul asta cu dansii ?

#6
tiberiusss

tiberiusss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 03.09.2007
Bonusul e valabil si pentru alte tari dar vad ca in romania este de 50 ron , in spania este de 25 de euro.Eu am aflat de ei pe un forum spaniol. Un forumist a ajuns sa faca cele 60 de puncte si 80 de euro , din care a scos 42 euro , suma minima care se poate retrage.

#7
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

View Posttiberiusss, on 23rd May 2010, 12:31, said:

Bonusul e valabil si pentru alte tari dar vad ca in romania este de 50 ron , in spania este de 25 de euro.Eu am aflat de ei pe un forum spaniol. Un forumist a ajuns sa faca cele 60 de puncte si 80 de euro , din care a scos 42 euro , suma minima care se poate retrage.

Pai cum vine asta ? Daca fac un milion de dolari, cum o sa ii scot de la ei ?

Inca ceva: se poate sa pierzi mai multi bani decat ai in cont ?

#8
tiberiusss

tiberiusss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 03.09.2007

View PostKrisler12, on 23rd May 2010, 18:21, said:

Pai cum vine asta ? Daca fac un milion de dolari, cum o sa ii scot de la ei ?

Inca ceva: se poate sa pierzi mai multi bani decat ai in cont ?
Mai sus am vrut sa spun ca nu poti scoate mai putin de 42 de euro , poate in romania si limita este mai mica , din moment ce bonusul este mai mic. Nu poti sa pierzi mai multi bani decat ai in cont , in momentul in care nu poti acoperi pierderile se inchide automat pozitia.

Edited by tiberiusss, 23 May 2010 - 23:56.


#9
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View PostKrisler12, on 23rd May 2010, 19:21, said:

View Posttiberiusss, on 23rd May 2010, 12:31, said:

Bonusul e valabil si pentru alte tari dar vad ca in romania este de 50 ron , in spania este de 25 de euro.Eu am aflat de ei pe un forum spaniol. Un forumist a ajuns sa faca cele 60 de puncte si 80 de euro , din care a scos 42 euro , suma minima care se poate retrage.
Pai cum vine asta ? Daca fac un milion de dolari, cum o sa ii scot de la ei ?

Inca ceva: se poate sa pierzi mai multi bani decat ai in cont ?
Scuza-ma, tu nu faci diferenta dintre minim si maxim, dar deja iti faci probleme ca nu-ti vei putea retrage milionul de dolari castigati din bonusul de 50 ron ?!...:lol:

#10
Costelinho10

Costelinho10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.06.2010
si pana la urma poate spune cineva daca plus500 este de incredere?

nu de alta da mi se pare mai usor de utilizat softul acela care il au

#11
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

View PostCostelinho10, on 14th June 2010, 15:00, said:

si pana la urma poate spune cineva daca plus500 este de incredere?

nu de alta da mi se pare mai usor de utilizat softul acela care il au

I-am contactat prin email si pana la urma mi-au dat acel bonus. Nu iti pot ins raspunde la intrebare ptr. ca deja am pierdut banii aceia. La intrebarea asta trebuie sa iti rspunda cineva care a bagat bani dar a si scos bani de la ei.

#12
emrares

emrares

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.02.2010
Salutare,

Am si eu o intrebare pentru cei care se pricep.

Pe pagina celor de la Plus500 scrie Leverage ridicat - până la 1:100

Ce inseamna -> "Leverage ridicat - până la 1:100"???

#13
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Pt. fiecare leu al tau ei "te crediteaza" cu alti 99, pt. a tranzactiona; daca intrebi asa ceva cred ca e prematuri pt. tine sa intri pe Forex - ai tutoriale si explicatii pe net, de exemplu pe babypips.com, sau, daca preferi romana, parca erau si pe infobursier.ro niste tutoriale.

#14
adyjhonny

adyjhonny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2011
salut.  tranzactionez de 8 luni la plus500
-referitor la bonusul de 50 lei  nu prea ai ce face cu ei - acm depinde  eu de ex: am fac cu cei 50 lei  270 lei (bani facuti in 2 zile) si i-am pierdut pe toti in 4 zile pe EUR/USD  n-am stiut cand sa ma opresc  :(  
-cu retragerea la fel f seriosi  de ex: am facut cerere de retragere vineri seara >>duminica seara mi-a fost aprobata de catre ei si acm depinde de metoda de retragere  de ex eu am visaelectron si dureaza 2 zile jumate  ?>>miercuri pana in ora 12:00 ai banii in cont
-cea mai mare retragere a mea a fost de 700 lei  (la fel vineri  cerere miercuri am avut banii)

#15
relusoricelu

relusoricelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.07.2010
va salut
am facut o retragere prin aceasi metoda ca si adyjhonny in 13 -ian-2011  si  inca nu am primit bani.
adyjhonny te rog daca ai posibilitatea  si buna vointa sa atasezi o dovada un screen din extras de cont sau din istoric monetar cont plus500 astfel cele spuse de tine ar deveni mult mai credibile avand in vedere data la care te-ai inscris pe acest forum

#16
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005
si eu joc de ceva vreme cu plus500 - pentru ca are o interfata simplă -  am încarcat bani cu cardul si i-am retras prin transfer bancar si a functionat "usor" cu probleme:

1) m-am mai trezit câteodată cu câte o tranzactie închisă, tranzactie pe care nu bag mâna în foc dar sunt foarte foarte sigur că n-am închis-o eu

2) în loc să-mi ia de pe card 500 de RON când am pus initial mi-au lut 520 RON  si când am retras 1000 RON mi-au dat doar 970 RON  - o diferentă de 50 de RON pe care încă n-am lămurit-o

( 3) bonusul de 150 RON pe care mi l-au oferit cu atâta generozitate .... într-o zi a dispărut din cont fără nici o urmă ...... )

PS:  si la mine retragerile au durat mult, dar asta n-o consider o problemă

Edited by florin_buda, 03 February 2011 - 16:48.


#17
relusoricelu

relusoricelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.07.2010
AM RETRAS PRIN MONEYBOOKERS.  SUNT OK . PLUS500

AM RETRAS PRIN MONETBOOKERS SUNT OK PLUS500.



PLUS500 OK .       AM RETRAS PRIN MONEYBOOKERS

View Postrelusoricelu, on 25th January 2011, 10:32, said:

va salut
am facut o retragere prin aceasi metoda ca si adyjhonny in 13 -ian-2011  si  inca nu am primit bani.
adyjhonny te rog daca ai posibilitatea  si buna vointa sa atasezi o dovada un screen din extras de cont sau din istoric monetar cont plus500 astfel cele spuse de tine ar deveni mult mai credibile avand in vedere data la care te-ai inscris pe acest forum


AM REUSIT SA RETRAG  PRIN MONEYBOOKERS SUNT OK PLUS500.

#18
Kuka2

Kuka2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.04.2011
Exista posibilitatea sa pierzi mai mult decat ai in cont sau pot sa pierzi maxim cat ai incarcat contul?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate